• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zašto koke ne nesu jaja ?!

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ante,
zašto navečer i ujutro. Ima li razlike u efektu da svih 5 sati svijetli ili navečer ili ujutro?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sttipa,
"dan" im se produži jednako na oba načina, bilo jednokratnim ili dvokratnim osvjetljenjem.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Pa ne znam je li potrebno, ja sam to napravio tako jer mi se nekako cinilo prirodnije
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
16 kokosi 4 jaja. Maxinalno do 6 ponekad.
Super sam zadovoljan jer kod susjeda od 30 koka samo 2.
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Smanjena je dnevna svjetlos jer ranije pada mrak tako da je preporuceno upaliti im svijetlo do 22h i da imaju hrane, pocinju mijenjati perje pa i zbog toga slabije nose ili potpunu prestanu!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Gledao sam jednom na yutubeu jedna amerikanka dala savjet kako hrani kokosi da joj nesu isto cijelu godinu. Stalno imaju srot na raspolaganju, zatim oko podne dobiju kukuruz u zrnu koliko mogu pojesti od jednom i cetri snite suhog kruha. I to je sva mudrost s tim da su unutar malog prostora na goloj zemlji.
 

Klix97

Novi član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
4
Postovanje novi sam na forumu i pocetnik sam u uzgajanju koka. Imam 26 koka starosti godinu dana. Od tih 26 desetak je crni astrolop ostalo mjesavina svega i svacega hahahah. Inace sam nalazio od 15 do 20 jaja dnevno. Zadnjih dana upola se smanjilo pa me zanima dali je razlog tome sto sam sastavio nove mlade kokice koje sam izlegao preije 3 mjeseca, il je razlog skracivanje dana i hladnije vrijeme???
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nije jednostavno odgovoriti na to jer ima x faktora koji utjecu a za koje ne znamo. Ja sam svojima kupio preparat koji se stavlja u hranu i opet nista. Uvijek mozes naci opravdanje zasto slabo nesu ako zelis drzati kokosi. Vruce im je, zima im je, mijenjaju perje, slaba hrana, nedostatak krecaste materije, mlade su, stare su, nemaju pjetla, imaju pjetla, biraj....
Ja sam nadokupio cetri provjerene nesilice i bez njih i sa njima je bilo 5 jaja dnevno. Tako da nema pravila.
Moje je misljenje ovo i ne mora se nitko sloziti. Kokos je ptica kojoj je Dobri Bog kao i svemu dao zivot i ritam. Kad se sprema imat pomladak ona pojačano nese da nanese jaja na koja ce leci. To je period kad bolje nesu. Druga je stvar sto se covjek mijesa u sve i zeli.
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Postovanje novi sam na forumu i pocetnik sam u uzgajanju koka. Imam 26 koka starosti godinu dana. Od tih 26 desetak je crni astrolop ostalo mjesavina svega i svacega hahahah. Inace sam nalazio od 15 do 20 jaja dnevno. Zadnjih dana upola se smanjilo pa me zanima dali je razlog tome sto sam sastavio nove mlade kokice koje sam izlegao preije 3 mjeseca, il je razlog skracivanje dana i hladnije vrijeme???
Vrijeme sigurno, moraju perje mijenjati.. dajes li im koncetrat ili domaca hrana. Kod mene 9 kokosaka i 2,3 jaja sad budu
 

Klix97

Novi član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
4
Vrijeme sigurno, moraju perje mijenjati.. dajes li im koncetrat ili domaca hrana. Kod mene 9 kokosaka i 2,3 jaja sad budu
I ja sam predpostavio posto se dan skratio da je do toga, dajem mjesavinu koju sam pravim na krupno samljeven kokuruz sa mrvicama hljeba na to sve dodajem vitamine 16046632082776633472492233015469.jpg
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Postovanje novi sam na forumu i pocetnik sam u uzgajanju koka. Imam 26 koka starosti godinu dana. Od tih 26 desetak je crni astrolop ostalo mjesavina svega i svacega hahahah. Inace sam nalazio od 15 do 20 jaja dnevno. Zadnjih dana upola se smanjilo pa me zanima dali je razlog tome sto sam sastavio nove mlade kokice koje sam izlegao preije 3 mjeseca, il je razlog skracivanje dana i hladnije vrijeme???
Pogledaj da nemas tekuti u kokosinjcu pa isprdjaj.. ja sam danas nasao na letvama dje leze crvene grinje-moram prskat bymitom, ljetos sam prskao i moram sad..primijetio sam nekolike mlade koko da im se bijeli kresta pa sam posumnjso na napasnike
 

Klix97

Novi član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
4
Sto se tice kokosinjca stvarno ga drzim uredno i cisto sapiram jedno u 2 sedmice. Citao sam na internetu da je omeksivac dobar protiv parazita pa spricam sa njim nisam primjetio ista. Koke su vecinom napolju imaju punu slobodu kretanja
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo doslo umjesto do povećanja do totalnog prekida nesenja. Jedno il ni jedno vec desetak dana.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Moje nesu punom parom. Najobičnije domaće koke. Ujutro im svjetlo gori od 5 dok ne svane i navečer do cca 19 ili 20 sati, kako kad se sjetimo ugasti. Hrana: kukuruz, zob, ječam, žito i tritikal samljeveno u šrot i pomješano sa posijama uz dodatak malo kostovita. Omjer odokativan.
 

franko062

Novi član
Tu od
12 Stu 2020
Poruka
5
Svi ste pomalo u pravu, klima se totalno promjenila, imamo ted zime, red prolječa.
Kad več spominjete tekut i grinje, jeste li polušali peradarnik špricati alkoholnom octom?
Ujedno probajte kokama u prehranu dodavati sirovu loj i svinjsko salo.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Tekuti sad po zimi gotovo da nema.
Jucer jedno, danas jedno i ni makac. Koda su bazdarene.
Hranio ih ne hranio isto. Razmisljam da im dajem samo kukuruz i nista drugo jer i onako ne nesu.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Tekuti sad po zimi gotovo da nema.
Jucer jedno, danas jedno i ni makac. Koda su bazdarene.
Hranio ih ne hranio isto. Razmisljam da im dajem samo kukuruz i nista drugo jer i onako ne nesu.
Jesi probao sa svijetlom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh