• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje zimske brazde

LAKI

Aktivni član
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
390
Nije mi jasno kako neko može da baca đubrivo samo u redove prilikom setve kao da ono između redova nije vaša njiva,slikaću sutra jednu njivu sa žitom da vidite kako izgleda gde je prošle godine bacano đubrivo samo u redove sve je na štrafte a kukuruz nema žile samo na tih 10-15 cm širine

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
4,620
PK ili 7-20-30 bacim po cijeloj površini i zaorem. 15-icu u sijačicu i prihrana kanom. Prije sam predsjetveno bacal ureu po cijeloj površini ail sam odustal jel mi urea dodatno zakiseljuje zemlju. Za kulture koje dolaze iza kuruze, gnoji se po cijeloj površini i ne vidi se razlika koju spominje LAKI. Zadovoljan sam prinosima svih kultura osim pšenice, koje u pravilu ne dobijem više od 5-5,5 t/ha. No, to nije posljedica krive gnojidbe nego mi pšenica uvijek imam neki peh (loša klijavost, ptice, bolest).

mane

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
3,025
Ma ovdje sveukupno ga nije bilo 10 cm. Ujutro šta je palo do popodne se otopilo.
Zato smo ovo i išli zatvorit da barem nešto vlage ostane.

Charlip

Aktivni član
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
352
I kod mene već suho...u ponedjeljak pobacam drugu prihranu jer kažu za utorak neku kišu još i onda ide akcija zatvaranja na veliko.

Najnoviji postovi

Na vrh