• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje zimske brazde

E

Ex član 8731

Guest
I kolko je bilo pametno zatvrati prije ove kišurine? Kod mene je potop.
E to se sad i ja pitam, nikad to nisam radio i evo sad to napravim, hoce li to sad bit gore ko beton ili sta drugo boga dragog pitaj 😵
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kod mene uopce nije bilo puno kise, a i nece bas tako lako zabetonirati kod mene.

Prodajem jer imam drugu
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Izgleda da tebi još nikad suša nije napravila štetu. Ja sam se dva puta opekao i nadam se nikad više. Kod mene isto kiša lijeva kao luda ali to ne znači da više bude kiše do tko zna kad a može biti toliko da se nebude dugo moglo u polje. Do sad nisam ništa zatvarao iako se brazda sijala u oranju ali to ne znači da nebudem. Ako treba i tjedan dana prije sjetve zatvarati budem ju zatvorio.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Zašto bi se zajebao ? Jedan prolaz tanjuračom dan prije sjetve i tamo gdje je mokro sutra je suho.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
Nije ista zemlja na istoku zemlje,u Posavini,Podravini i u središnjoj Hrvatskoj,kod nas nitko ne zatvara brazdu sa šinjom jer je zemlja srednje teška do teška nego svi tanjuraju jer tanjurača malo usitni a ono krupnije kada se osuši i pokisne raspe se skoro u prašinu
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Aj da @Kupljenec izjavi ovakvu nebulozu,niš nebi rekel nek bi se dobro nasmijal, al ti da veliš da se tak zemlja brže suši me tjera da se zapitam jel ti znaš kaj radiš ili to radiš jel drugi to rade🤔??

Znam ja sta sam mislio, samo nisam dobro napisao.
Kad prođem ovako onda mi je dovoljno da se prosuši samo malo odozgo i prođem sa drljačom još jednom i sijem. Dok je oranje u pitanju puno duže se mora sušiti da mogu pripremiti.
Znam ja vrlo dobro zašto se radi zatvaranje brazde.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
279
1x sa ss.. susjed tanjura, kum sa šinjom.. moje ispadne najstinije, tanjuraca vadi samo grude van, a iza šinje mi se cini bude najteze pripremit za sjetvu..budemo vidjeli za mj dana
20210309_160735_06.jpg t
S
20210309_174538.jpg
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
A kaj ti mene nom stop prozivaš koji k? Aj mi objasni? Kaj si svu pamet svijeta popil? Koji ti je? Kaj svi moraraju delat kak ti sebi delaš?
A kaj si se ti našel uvrijeđen? Sam si si stekel ugled da stalno nekakvu zajebanciju teraš i pišeš smiješne stvari! Po meni je post od Marka smiješan bil i više liči na tvoju izjavu nek na njegovu, ja sam samo to htel reči, to je ko da si rekel da sa 539 treba paziti da ne strgaš 8 brazdi plug. Al ok,objasnil je kaj je mislil s tim i dobro a ti se furiš ko mali dečec.
Ja da sam zatvoril brazdu posle ovih kiša nebi mogel u polje do 5 mj,samo zato sam pital kaj sad s tim kaj su zatvorili.
 
Na vrh