• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje zimske brazde

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Prvi prohod idem s prvom, a drugi s drugom i samo po plinu.
Bas se lijepo zatvara ove god, tak da je dobro raditi.
Danas je puhalo strasno, ali u kabini je dobro i ni ne izlazim van.
Jos je kolega zatvaral malo dalje od mene i posalje mi poruku nek dojdem na pivu, reko kam, pa veli k meni v traktor, imam limenke zuje.
I tak sam raketu malo ugasil da se pocine, a mi si spili po pivu.

Da si mi blize, zval bi te dok budem pripremal za sjetvu, imam novu tanjuracu za raketu.
Ovih dana budemo kolega i ja napravili valjak na nju i jedan prohod prvom brzom i spremno bude za sjetvu.
Bude preko 20 rali za pripraviti i tu budem provel jedno 3, 4 dana u raketi.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kod mene jutros snijeg padao, a tokom dana cijeli dan serenda kiša pomalo... Zato mi je čudno.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Bome da, i kod nas već puše skoro 3 dana. Sad kažu krajem tjedna toplije, temp. i do 18C°, tako da će još više osušit. Sve si mislim da i sam malo prođem po brazdama.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
Prvi prohod idem s prvom, a drugi s drugom i samo po plinu.
Bas se lijepo zatvara ove god, tak da je dobro raditi.
Danas je puhalo strasno, ali u kabini je dobro i ni ne izlazim van.
Jos je kolega zatvaral malo dalje od mene i posalje mi poruku nek dojdem na pivu, reko kam, pa veli k meni v traktor, imam limenke zuje.
I tak sam raketu malo ugasil da se pocine, a mi si spili po pivu.

Da si mi blize, zval bi te dok budem pripremal za sjetvu, imam novu tanjuracu za raketu.
Ovih dana budemo kolega i ja napravili valjak na nju i jedan prohod prvom brzom i spremno bude za sjetvu.
Bude preko 20 rali za pripraviti i tu budem provel jedno 3, 4 dana u raketi.
Ja na tvojem mjestu ne bi kopčil tanjurače,nego još jedan prohod branama prije sjetve i gotovo. Tak sam radil prije nego sam nabavil roto branu i bilo super svaki put
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Da mi je biti tam dok delaš sa branami da morem uživat u zvuku rakete, pa to je sigurno ko da si u raju, skojom brzinom se voziš sa branama?raketa leti po traniku kak mi se čini 🥳🙂
Umjesto da zakvačiš one brane koje nisi odvezao u staro željezo dođeš do kolege i uživaš u zvuku svoje rakete ti bi gledao kak se čovjek drmucka u svojoj raketi 🤭
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Eh, sad je gotovo, danas sam zadnje izorano zatvoril ;)
Jos imam 3 rali za orati, al na to budem navozil gnoj neposredno pred sjetvu, izoral, pripremil i odma posijal.

ZGseljak
I ja sam razmisljal da prodem ovo kaj je sad lijepo ispalo, samo jos jednom sa branama prije sjetve i bilo bi super.
Al imam dosta kaj sam oral sad nedavno i to bi tanjural.
A nabavil sam novu Oltovu tanjuracu, jos je boja na tanjurima, jucer sam kupil valjak za nju i to bude isto radilo super, na mojim zemljama u jednom prolazu bude spremno za sjetvu.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Imam pitanje....zatvarenje brazde bude setvospremacem, negde 1 negde 2 puta prodjem i bude spremno za sijanje. Dva puta uglavnom prelazim kukuruznjak, jer bude ostataka (ne istrune, gusi se, itd).

Dobio sam neku mini potporu cca 15.000kn od njih, resto ja doplatim, pa se sad dvoumim oko roto drljace ili tanjurace.

(ne bih malcer)

Tanjurača ili rotodrljača
prelistao sam i ovu temu.

Pa neko ko ima iskustva, sugestiju- slobodno neka ostavi komentar.
Hvala unapred :ppozdrav:
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
70
Pitanje za znalce... Znači planiram ići u zatvaranje brazde krajem drugog, pocetkom treceg mjeseca. Jel bi bilo pametno onda bacit ureu kod zatvaranja, pošto njoj treba neko vrijeme da krene djelovat, taman će "proradit" kad krene sjetva. Do sad sam bacao kad pripremam za sjetvu, isto kad i npk.
 
Na vrh