• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zelena gnojidba

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ovo gore kaj sam slikal mi je u ovom trenutku preko koljena jedno 50-60 cm... kad počne rasti ne staje :)

kak visoko to izraste? bude tu onda mase za zaoravanje:(y):
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Mislim da ide do nekih 70-80 cm ukupne visine... sad cekam da odcvate i da sjeme zazreli pa malčiranje i nadam se da će ponovo niknuti za još jednu turu do jeseni.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ima smisla zelenom gnojidbom gnojiti masu za zelenu gnojidbu? :) :(shake):

bolje ti to sad lupi malčer, oranje i neki fao 300 će lijepo dozreliti
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Pa zašto ne maksimalno iskoristiti biljku? Rekao mi pčelar koji mi prodao sjeme da radi tako. A vidjet ćemo, bolje da raste nešto gore nego ništa :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
nemam iskustva s biljkom, al ako ju sads izmalčiraš i čekaš otpalo sjeme da iznova krene, mogel bi se korov pojaviti između i onda nisi nekaj profitiral.. a te sve brzorastuće biljke s puno zelene mase su dobre za prirodno rješavanje korova
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
ima smisla zelenom gnojidbom gnojiti masu za zelenu gnojidbu? :) :(shake):

bolje ti to sad lupi malčer, oranje i neki fao 300 će lijepo dozreliti

kod njega ima jer priprema površinu za sadnju vočnjaka ,tak da mu je v interesu da čim više toga ostane u zemlji ,ovak nebi imelo smisla nikak,,,
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
Jel ima zainteresirani za kupnju sjemena rauole?
Da se pridbilježite i dobijete povoljniju cjenu .. :)
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
da ima nas zainteresiranih javi cijenu i svoju lokaciju na PP
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

horda

Član
Tu od
5 Sij 2012
Poruka
65
Jel ima zainteresirani za kupnju sjemena rauole?
Da se pridbilježite i dobijete povoljniju cjenu .. :)
evo ja sam zainteresiran. pošto mi je otišlo jutro graha i kad skinem tritikal dalo bi se dogovoriti za nekih 20 kg. može na PP.

a i blizu smo si. :icon_weed:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
i ja sam zainteresiran. treba mi za cca 3/4 jutra. ne znam koja mi kolicina za to treba. Molim info na PP ak nije problem
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,672
Detalje rješavajte preko pp ili u malim oglasima.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Jel ima zainteresirani za kupnju sjemena rauole?
Da se pridbilježite i dobijete povoljniju cjenu .. :)

Naravno da nas ima zainteresiranih.
Lani sam kupio kod covjeka kod kojeg uzimam vec trecu godinu za redom, kupim za sebe nekih 120-130kg i dovedem mu musterija za jos 300_tinjak kg a on frajer vec ima toliko trziste da nemoze sve pokrit te da bi namirio i nas uvali nam sjeme puno zemlje i prasine. Bilo je puno sitnih busica koje su mi stopale Nodetovu sijacicu (valjkaru). Susjed je posudio od rodjaka Amazonu sa zlicicama i nije bilo problema ali ipak on je nama na nekih pol tone sjemena uvalio najmanje stotinjak kilograma ZEMLJE. Mislim da je to namjerno uradio i kod njega vise NE uzimam. Kad sam vidio da ne ide kako treba odem k drugom covjeku po sjeme a on bogac kao da je rukom prebirivao zrno po zrno, cista nemoze bit ljepse a cijena 2 kn manja!! imao je jos puno neprodanog sjemena pa dao popust.

Reci cijenu i nek sjeme bude kako spada i dobro procisceno i nebrini za trziste. Ako hoces javi cijenu na PP, meni treba 100kg a najv da ce i susjedi okolo uzimat pa ce trebat jos 200-300.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
Evo nabrzinu vidim dosta intneresa u privatnim porukama za rauolu.

Cjena će biti povoljna, i imam osiguranu povoljno dostavu sa jednom službom tako da će sve biti ok :)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Sve nešto gledam na njuškalu za sjeme. Nema šta se ne prodaje. Problem je ovaj. Ove god sam uzeo u zakup malo više od 1 ha ali nešta neštima. Kukuruz slab, nikud se ne pomaže a sijan je prvi. Bivši radnik nije to baš gnojio kako sam kaže pa bi nešto posijao da stoji preko zime u prolječe malčirao, zaorao i opet kukuruz ako uopče ovaj uspije. Da bacim mix svakakvog žita ili nešta drugo šta bi barem malo obogatilo tu zemlju ?
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Evo kako izgleda moja zelena gnojidba ovih dana :)

Jedna sijana 15.3. a druga 10.5. ukupna investicija za sjeme 300kn.
2u7x7dl.jpg


Ima li potrebe da uzmem flaksericu i pokosim ovaj korov koji probija između facelije ili da ga ostavim?
29xjc4w.jpg
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
@sugarray, čemu ti služi ta zelena gnojidba?, sad si mogao imati neki usjev, te nakon skidanja posijat zelenu gnojidbu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh