• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zelena gnojidba

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
To možeš sijati rukom, sijačicom nikako..Imao sam ja jedne godine takvo..jebada živa..od pšenice,ječma,ljulja..neznam čega nije bilo.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
da,razbacali smo to rukom na rotirano oranje,za dvije rali nam je trebalo oko 45min,i onda malo proletio sjetvospremacem na plitko. Unutra je bilo malo pljeve,i nedozrelog sjemena,drugo nista.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Ja nesijem tako rano..jer zna biti problema s gusjenicama.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
a,hebiga,meni je ovo prvi put, budemo vidjeli kak bude ispalo...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ja sam na dve rali posijal pred dva tjedna , sad je ona več lepa , redovi se vide perfektno ...možda dozrije ako bude puno sunca, a ako ne nikome ništa se bu zaorala...

sjeme sam kupio 120 kg , a druge godine sijem 1 ha na prolječe za sjeme , pa šta bude ,dosta mi je više tog , zašto nebi sam sebi proizveo ako mogu..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Kupio u KORITNI A CIJENA JE 20 KUNA ZA KILU..........
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
nama je bolja uljana repica 10 kg 30 kn /ha korijen repice mi se bolje sviđa ali svatko ima svoje.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Zeko koliko kg si kupio?

tatar,nemoj se ljutit al u krivu si.

je nešta skuplje sjeme za 1ha, al porast rauole naspram repice u istom vremenskom roku je daleko veći.
korjen rauole je bolji i dublji.
i čini mi se da je napad buhača puno manje opasan naspram repice u fazi nicanja.

tak da rauola je u prednosti prema mojem zaključku.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
porast je veći ali za korjen se nebih složio jer smo imali mix rauole repice i tritikala kod kolege pa poslije kopanja smo vidjeli da repica ima dublji korjen a rauola ima deblji korjen a nama je bitnije zbog što boljeg upijanja vode da korjen ide dublje ali neka si svatko složi kako mu odgovara bitno da posije jer bolje išta nego ništa .
ne ljutim se .
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Kad sijes repicu za zeleno i kad je zaoravas
Dali bi bilo dobro ju do proljeća ostaviti pa zaorati
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
prvi put smo sijali repicu 2009 i ostavili ju do proljeća 2010 pa se nije bas nesto pokazalo zbog onih prokletih kiša . A ove godine nikako dočekati da se tlo posuši mi ostavljamo do prolječa gdje kanalokopačem možemo vodu sa parcele odvesti a ostalo je pomeni bolje u jesen satrati kako već tko radi .
bolja je struktura tla kada je tlo preko zime pokriveno ali nije za sve .
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Evo i rezultata nakon malčiranja facelije... Izgleda da će biti zelene mase još jednom :) izgleda da kombinacija kiše i vrućine paše.


v30u95.jpg
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Kad ju sijete.
Ja sam ju planiral posijati u 8 mjesecu kao i onu koja bude za zetvu i onda najesen zaorati .
 

MF 4445

Član
Tu od
19 Tra 2013
Poruka
84
Evo kod mene su danas posijana 2 ha uljane repice... super se i pripremalo i sijalo pa valjda bude nekih rezultata
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Nikne vrlo brzo, par dana ako ima dovoljno vlage da proklija...
 

Najnoviji postovi

Na vrh