• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zelena gnojidba

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Rauola

2vdjpxc.jpg
[/IMG]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Siješ ju žitnom sijačicim, pa kak koja ima razmak...12-15 cm
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Vidim svi pisu 15-30 cm. pa pitam dali 12 cm. bude pregusto, ili se igrati pa zatvarati svaki drugi red a to mi se bas i neda ako bas ne moram.
 

mario3007

Novi član
Tu od
29 Pro 2013
Poruka
17
Ma ne trebaš se igrati sa svakim drugim redom.
samo uzmi žitnu sijačicu i opleti, ne brini, ništa se neće desiti u smislu da bude pregusto...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sam poštuj sjetvenu normu i nema problema s razmakom redova.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Lijepo bih molio uvažene kolege da mi pojasne s kojim to žitnim sijačicama siju repicu?? npr. dali se može s Oltovom...jer vidim po prethodnim postovima da to može bilo koja žitna sijačica...a ja koliko....vrlo malo...znam da nemože bilo koja...bez dodatnih elemenata.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
negdje sam pročital na PF da se može i oltovom, samo treba naručiti neki umetak plastični za 50-tak kn, ima negdje na forumu samo ne mogu naći...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
@Fric?? o kojoj sijačici govoriš..daj malo pojasni, ak OLT gdje su ti kotačići za izbacivanje sjemena.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Pitanje...
Imam na jednoj manjoj parceli faceliju ali mislim da sjeme neće sazriti za još jednu gnojidbu. Orao bih u 10 mjesecu. Zanima me da li mogu ručnom sijačicom baciti sjeme rauole po faceliji i onda to izmalčirati da to bude pokrov?

Osim toga zanima me kada je najbolje zaorati zelenu gnojidbu prije glavne kulture?

Hvala!
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Sijacica ima na dnu tanka one kotačiće plastične i dole se na njih stavi taj umetak tako da malo sjemena baca, to je za sjetvu sitnog sjemena.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
moze se i samljeti kukuruz (napravi se šrot), prosije se da ostanu krupniji komadici,pomijesa se sa sjemenom i sije sijacicom za zito. Tako mi sijemo repu za kiseliti s sijacicom za kukuruz,a ona isto ima sitno sjeme
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,811
Na OLT sijačici se stavlja pločica za sijanje travne smjese i djeteline i onda se sije rauola
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sa HASSIOM sijem isto kak i lucernu.
Znači na istom broju, s tim da je lucerna sitnija, ali je ide više na ral (16kg), a raole (10kg čiste) do 12 kg max s tim da je sjeme raole krupnije pa se to kompenzira.
 

Najnoviji postovi

Na vrh