• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zelena gnojidba

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dali bi se mogla sijati rasipačem za umjetno pošto i lucernu sijem rasipačem jedino zeza vijetar ako jako puše:(doh)::(doh):
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Nemožeš ako misliš samo usipati u rasipač, nego moraš pomiješati sa pijeskom sijeme i onda razbaciti.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
večinu posijao rauolu , ostalo još 2 rali sad poslije kiše....cca 16kg/ha sjetvena norma
dva puta po tragu pređeno sa gruberom pred 2 tjedna , prije toga navožena gnojnica i sad rd+s i to je to,,,;D









 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
I ja sam posijao rauolu za zelenu gnojdibu:

Oranje,1 trag sjetvospremačem i sjetva:

21858637.jpg

21858638.jpg
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Marko..žali vremena i goriva..sjetvospremač nepotreban..ja sijem sijačicom direktno na brazdu.. ima o tome u lanjskim postovima.
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Ja sam prošle godine po strništu posijao mix repice,rauole,facelije,tritikala,prosa i ljulja.
to je sve veliko naraslo do travnja kad je smalčirano i preorano.Također sam imao grašak s ječmom kojeg je nevrijeme povaljalo pa je zaorano i kukuruz dobar poslije.
Mislim da bi se za zelenu gnojidbu trebalo orijentirati na biljke poput ozimog graška i grahorice jer
to daje najbolje rezultate a čak bi uljana repica bila dobar nosač za grahoricu i grašak samo bi trebalo pogoditi omjer da ih ne zatuši a mase onda koliko hočeš.
Eto to su neka moja iskustva s tim.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Zanima me nakon zaoravanja zelene gnojidbe koliko dugo treba ostaviti zemlju da miruje prije sadnje (sjetve)? Ima li kakav vremenski period?
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
ako nekome treba rauole ostalo mi viska nekih cca 400 kg pa bi prodo da mi nesmeta
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ovak skupi strojevi, ovak pripremljena zemlja..pa to kao da ste sijali granule zlata...a ovo je moje sijanje rauole, direktno na brazdu.
 

Prilozi

  • WP_20140812_001.jpg
    WP_20140812_001.jpg
    75.5 KB · Pregleda: 263

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
zato su strojevi napravljeni da rade. a ne da doma stoje...dva prolaza gruberom bilo i sad sjetva sa kombinacijom , točno kao i kod mene... to direkt na brazdu mi se nimalo ne sviđa, kak bu to među tim gruđem niklo
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Pogledaj slike iz prošle godine u istoj temi...naravno i ja bih s takvim strojevima radil..ali nema se..pa se špara na sve načine..ali ipak..za zeleno gnojivo..prevelik ulog..makar goriva.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Meni je ovo bila prva godina,i posijao sam 1Ha samo za sad..
Taj jedan prohod sjetvospremačem me malo koštao i kak god bilo ne mislim sijat direkt na brazdu.U lakoj zemlji je jedno sijat,a u tvrdoj opet drugo..
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Je ,a i isto voli nezrele -vozače-davat za zaoravanje i zelenu,,,,šala i puno sreče,,
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Motor sam uslikao da se vidi rauolina visina a sadio sam je sada prvi puta..
Ovdje je 1ha površine a posijano je po pšenici ,jedan prohod podrivacem pa za njim rotodrljaca i sijacica i ispalo super..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Zeko malo si se pozurio velika je a do sjetve psenice ima jos dugo..
 

Najnoviji postovi

Na vrh