• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zelena gnojidba

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
vjerojatno priprema za višegodišnji nasad, mislim da je kolega i negdje spomenul da je išel zelenom gnojidbom na zelenu gnojidbu, mislim da se spominjala sadnja voćnjaka. nek me ispravi ako griješim..
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
bhorv služi mi za pripremu zemlje za voćnjak, povećanje humusa, uklanjanje nematoda itd...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
OK, znam čemu služi sam nisam znal da je priprema za vočnjak..odlično.
 

MF 4445

Član
Tu od
19 Tra 2013
Poruka
84
A jel bude uljana repica dobra za zelenu gnojidbu?Ja sam mislio ove godine probati po strnju posijati.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
Ma bolje ti je rauolu....
Brže raste, više mase po hektaru... kako god okreneš bolje rauola.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Jel Rauola moze prezimiti ? Da se posije na Jesen poslje berbe Kukuruza a na Proljece zaore ??!
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Mislim da ti je bolje rauolu zaorati na jesen, te onda tijekom zime "skupiti" vlage u tlu (otvorena zimska brazda), dio biljnog materijala će se i razgraditi, a i struktura tla će ti biti puno bolja.
Naravno, ovisi o tome kada ćeš skidati kukruz i kakva će biti jesen. Ukoliko uvjeti budu loši (i kasna sjetva rauole) onda je pusti preko zime i ori čim prije rano u proljeće.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Rauoli treba oko dva mjeseca da dobije dovoljno biljne mase .... Tocno ??
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ima, ako se ne varam član codenox se na 34. stranici ove teme raspitivao jel ima zainteresiranih za kupnju. Samo 2 stranice unazad i naći čete.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
možda ne spada u ovu temu, al samo da napomenem da i drač može poslužiti ko zelena gnojidba, 2012. smo u jesen stavili ječam na jednu parcelu, u proljeće ga dugi snijeg i kiše skroz uništile, ostalo ga možda 20 % i tu je onda još preko njega lupila kamilica (neka divlja od metar i pol) i sirak. to sam samo pokosil s rotacionom i ostavil nek prhne, na jesen kad sam došel orat, opet ista priča, već metarni drač, zaoral sam ga tak cijelog, a na proljeće poslije snijegova opet krenul drač po oranom, pa ga još jedanput preoral (laka je zemlja pa nisam previše nafte skuril :(grin): )
i onda je stari posijal bc574, bez grama umjetnog predsjetveno, bez grama umjetnog u prihrani, samo prskanje lumaxom pije nicanja i kasnije jedna korekcija za slak... a bc čuda radi, ko da na stajnjaku raste... s tim da je sijan negdje 10.05.

 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
981
Evo nabrzinu vidim dosta intneresa u privatnim porukama za rauolu.

Cjena će biti povoljna, i imam osiguranu povoljno dostavu sa jednom službom tako da će sve biti ok :)

Jel ima još sjemena rauole?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Jel more kakva inf kada, koliko ? Poslao sam pp ali bez odg. Jučer da sam stigao posijao bi futer. Samo da ne raste korov. Danas pada kiša kao luda pa opet ništa.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja sam kupio u okolici koprivnice,5kn/kg,ali neocisceno sjeme...
 

Najnoviji postovi

Na vrh