• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zelena gnojidba

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Jel bi bilo prekasno ovih dana posijati raoulu za žetvu za sjeme ili je već prekasno?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Lani sam sijao oko 15.3 pa mi se vec priblizila zetvi suncokreta, tako da sam odustao za ovu godinu od sjetve rauole.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Kasno je sada ja sam lane posijo u drugom mjesecu i došla mi je na kraju 8 .. I to kada sam je vršio vlaga bila 17%.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Prije par godina sam sijao u travnju pa je došla zajedno sa zobi za žetvu. Sijao za sjeme ali nisam požeo. Jako je zajebana u dozrjevanju za žetvu. Mislim da tu igra najviše iskustvo. Jedan dan nije bila zrela, drugi dan sam radio kad su mi želi zob. Dođem treči dan nema je više od pola. Mahune na vručini ispucale sjeme.
zeko nemoj se sad ljutiti jer lupam kontru tvojeg pisanja. Samo kažem kak je bilo kod mene a svatko nek sam procjeni šta če raditi.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja sam posijao 26.03. dakle prije tjedan dana, prosle godine ako se ne varam bilo 24.03, i misljenja sam da jos uvijek nije kasno za posijati,,,
Buduci da je u mom kraju bilo dosta padalina nadam se da tlo nije zbijeno kako bi otezalo nicanje,,,
Mozda ce, ako se ostvare najave, napokon zatopliti pa bi sjetva u narednim danima mogla biti cak bolja nego ove ranije odrađene,,,

Pitanje za znalce,
lontrel, kad postize najbolje rezultate, u kojoj fazi rasta ga je najbolje upotriijebiti?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Imam zapisano točno al sad ovak okvirno sijao sam ju negdje 10.5 i vršena je oko 20.8, bilo je vlage, al je prosušena na tavanu i sve super.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
E to je sada zanimljivo znači sjetva u veljači i u maju došla za berbu u 8 mjesecu.. I ja sam skidao oko 20,08
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ma ja cu posijati ovaj tjedan ako se bude dalo pa sto bude, za nekih 300 chv necu propast
 

Neff

Novi član
Tu od
7 Ruj 2016
Poruka
10
Bok dečki. Jel ima netko sjemena za prodati? cca 100 kg bi mi trebalo
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Za sjeme, za probu da imam za sebe, a možda se koja kila i nađe viška za prodaju
 

mazdrman

Novi član
Tu od
2 Svi 2018
Poruka
1
Pozdrav svim forumasima.Treba mi mala pomoc oko zelene gnojidbe.Naime imam jednu parcelu koja se nije 20-ak godina orala ni sadila,samo kosila.Zemlja je kazu kod nas sionica.Teska za obradu,ljepljiva i glinovita.Uspjeo sam uraditi taj posao preorali i dva puta prefrezali.Sada je pocetak maja mjeseca i zanima me sa kojim biljkama je najbolje uraditi zelenu gnojidbu.Bilo bi mi od velike pomoci ako ima neko da mi pojasni sta i kada posaditi,te kada zaorati.Unaprijed hvala.Pozdrav za sve iz BiH.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,653
Ovakav je plan...imam olt gamu 14 s velikom spiralom, pa ubaciti ječam i po gore samo nasipati uljanu repicu, tako da se tijekom sjetve miješa s ječmom. Jel bi to bila dobra zelena gnojidba? 5
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Repica je jako sitna i bude ti iscurila prije ječma. Ječam rasipačem, još bi bolje bila zob, a repicu sijačicom. Tak bi ja napravio, ti radi kak oćeš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh