• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zelena gnojidba

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ja sam ostavio prošlu zimu rauolu i sva je izmrzla i osušila se..
U zimu je bila oko 10 cm visoka .
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Meni je prije 2 zime ostalo dosta rauole gore kod oranja i to je sve bez problema prezimilo i procvalo u proljeće, al se osušila kad sam špricao kukuruz s Koban T
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Tek danas pokosena, sijana pocetkom 8mj, poslije pira, a desikacija izvrsena 21.11.

Kombajn moze na zimski san
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Tako je.....slijedeće godine ću posijati sve površine kada skinem ječam, jer sam vidio kako nedozvoljava travi da raste, sve zaguši......

druga jednostavnije opcija bi po meni bila sjetva uljane repice, isto sam gledao kako površine ostaju čiste, pa poslije nje ljudi siju pšenicu i tako nekoliko godina za redom, al za vršidbu uljane treba imati i dobar kombajn.....
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Oces imat i za prodaju?

Prosle godine sam sijao repicu na psenicu i jecam, do koljena je narasla otprilike kad je zaorana, na proljece nisam prskao sirak u kukuruzu jer nije bilo potrebe.
Rauolu bi probao zbog vece mase.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Ivane, meni se čini da nije baš suha, ja bih prije sjetve provjerio klijavost, pa ak nije dobra posiješ gušći sklop.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam nešto za prodaju.....

još ju malo dosušujem, da budem siguran, klijavost bude probana sredinom 2mj, stavit ću u stiropor sa 96 rupa, mislim da imam negdje, pa ću vidjeti kako će rasti u toplom.....al još moram probati i klijavost na nekoliko kultura....

trebao sam ići još orati tamo gdje sam ju vršio, al nisam stigao, jer je pao snijeg, žao mi samo što nisam slikao kako izgleda zemlja poslije vršidbe, kako nema trave.....a i zanima me kako će se orati

2016.g. sam prodao jednom forumašu iz đakova, i bio je zadovoljan....
 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
140
Koliko ide gorusice po hektaru za zelenu gnojidbu?Moze li se posijati na zimsku brazu oko 1.3 pa da se do 1.5 ponovno zaore?Ako imate koju drugu preporuku slobodno.Radi se o vrtu.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
637
Pozdrav, ove godine planiram bacit raolu.. naime ne znam ništa o njoj samo da se njome obavlja zelena gnojidba. Pa me zanima kako je vi sijete, nemam žitne sijačice i kad je sijete i kad je spremna za zaoravanje??
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Sije se iza 20.8. za zelenu gnojidbu. Ja imam male površine pa sam sijao ručno, ali netko će se već javiti u vezi sijačice. Za zaoravanje mislim da se prporuča prije početka cvatnje. Ne dozvoliti da se osjemeni
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Jel sadi netko u ovo doba, pa za jesensku sadnju glavne kulture?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Nisam jos

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh