• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Željezni kotači za motokultivator

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
To ti je za košnju na nagibima.
Za frezanje mogu samo željezni, iako su i gumeni dobri.

Kak ga s tim misliš okretati, ak nema diferencijala?
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Za okretanje nije problem mali ima blokade. Za kosenje mi ne treba, imam kupinjak u strani i trebam frezati gore-dole , treba da bacim stajnjak pa da ga zafrezam sto sa samim gumenim bude tesko išlo .
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Tako uski uz gumene ne bi puno pomogli (ako su istog promjera), jer bi ih gumeni kotač spriječavao u dovoljnom gripu, jedino da su većeg promjera od guma i širi. Puno bolje rješenje je željezni kotači u koje ujedno ubaciš uteg.:icon_e_confused:
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Pa ne znam ja sam mislio uz ove da malo pomognu gumenim ostavio bi 1cm veći promer metalnih i valjda bi hvatale dobro, a sare bi postavio popreko
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad se njemu nejde uz brijeg nikakvi kotači ni utezi ne pomažu ..samo guranje ..to je njegova osveta i satisfakcija .

Moj otac je prije 30 godina jednom takvom na željezne vario špice ..prvo par komada , kasnije više ..pa sve duže i duže ..na kraju je to izgledalo ko jež ..odjebalo ležajeve , isčupalo segere pa su poluosovine ispadale ...srećom došli gastrabajteri devedesetih pa je prodao vinograd. tko zna kaj je imao sljedeče na umu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Slažem se s Puknutim.
No, ak i dalje želiš napraviti pomoćne kotače gumenima, nemoj stavljati poprečne letve. Najbolji ti je profil ovakav:
grabilnoKolo.gif
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Frezao sam ja taj kupinjak ali nije bilo stajnjaka i išlo je uzbrdo bez problema ali niz brdo je htelo da ga potera gde je tvrdje ili gde uhvati malo veći kamen baci ga po 2 m hoće iz ruku da ode.

Ne znam meni ove ,,sare" po duzini nista ne bi znacile jer ne radim nista popreko, samo gore dole.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
samed , za to bacanje niz brijeg ne pomaže ništa ..
..zapravo to je jako opasna radnja , svakako izbjegavati ...naročito ako nije orano .
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ma znam da je opasno, oprezan sam maksimalno kad to radim, gde vidim da je tvrdje malo podignem da ne hvata mnogo. A orano jeste pa posadjenje kupine i sad nema oranja vise 10-15 godina, samo frezanej i kosenje medjurednog prostora
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Probaj onada napraviti kotače samo s ovima poprečnima, ali ovakvog, streličastog oblika. Takav se profil lakše zabode i bolje drži.
 

Najnoviji postovi

Na vrh