• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 2511 - filter zraka?

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
rijedi se po uputama 1:30 do 1:80 znači jedna litra koncentrata i 30 do 80 litri vode,al mislim da je to pretjerano..ja sam stavil 0.5 sredstva i 5 litri vode..

Di si nabavio sredstvo kupio u nekom ducanu ili "kupio" u firmi nekoj?
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
Evo i danas se malo radilo...promjenjeno ulje u pumpi goriva..sljedeca operacija je vadenje bocnika,radi semeringa...:icon_cry:
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
eto ovak..pitanje za one koji su vec kemirali..koji alternator je najbolje pripasati na 25-taka..imam još uvijek gore dinamo koji je prestal filati..pa bi volil ubaciti alternator..
e sad od cega ga je najbolje staviti da mi opet paše remenica od dinama???
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
eto ovak..pitanje za one koji su vec kemirali..koji alternator je najbolje pripasati na 25-taka..imam još uvijek gore dinamo koji je prestal filati..pa bi volil ubaciti alternator..
e sad od cega ga je najbolje staviti da mi opet paše remenica od dinama???

Pa netreba ti remenica od dinama ostavis od alternatora remenicu samo skemijas nosace da mozes pricvrstit ga i da ti je remenica u pravcu s ostalim!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
@bučo remen je 17 na zetoru a alternatori od auta imaju 10 ili 13
Od yuga fiata, golfa bilo čega jer buš moral raditi malu prepravku nosača, a remenica paše
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@bučo remen je 17 na zetoru a alternatori od auta imaju 10 ili 13
Od yuga fiata, golfa bilo čega jer buš moral raditi malu prepravku nosača, a remenica paše
Nisam znao da zetor ima takav remen ja sam mislio da ima 13
Kaj pase onda remenica s diname na alternator od yuga ili
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
meni je pasala dosad na sve osim na alternatore od francuza (peugeot ili renault ne znam točno koji)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa prebaci remenicu od dinama na alternator od yuga ili lade,a nosac se predela.
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
od lade mi je odma dobavljiv a za nosace znam da ih moram predelati...znaci paše remenica gore na ladin!!to te ja pitam....ok za sad hvala na pomoci..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moze vecinom remenica da pasuje samo sto je ja ako je od punog materijala remenica od diname odnesem kod strugara da joj smanji precnik ,onda alternator bolje puni. ako su limene onda ih napravim druge . golfov alternator ima seriju kojoj se moze remenica siriti na plotnama . preporucio bih ti taj alternator. na alternatoru mu je remenica iz delova , dva konusna lima i plotne izmedju.lako se prepozna
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
kao što kaže @vica bilo bi dobro da staviš manju remenicu e sad dal češ napraviti preradu kako on kaže ili da ti tokar napravi novu ili kupiš od ursusa velikog(košta 50-tak kuna),
ako imaš kakvog kolegu tokara da ti povoljno napravi(mene su neki tokari tražili 150kn) promjer 70mm remenicu i punit će i na najmanjim obrtajima motora
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
eto ovak..pitanje za one koji su vec kemirali..koji alternator je najbolje pripasati na 25-taka..imam još uvijek gore dinamo koji je prestal filati..pa bi volil ubaciti alternator..
e sad od cega ga je najbolje staviti da mi opet paše remenica od dinama???

Zemi od nekog fiata, ja sam na ursusu mjenjal isto dinamo i stavil gore od tipija. Zemi sa dinama dole remenicu i pase ziher na fiatove alternatore, provjereno, netreba nikaj kemijati!

P.S. Mislim da bi moral biti dobar i od yugija, zastave ili nekaj slično jer su oni svi koristili manje više fiatove djelove!
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
evo mene i novog problema zeke...jucer sa krenul orat i nakon 20 min oranja mi je zeko zakuhal..
Niš mi nije bilo jasno..termostata nema..kiler je bil cist izvana..
No problem je bil iznutra...danas sam ga skinul i gruntam si kaj bum..novi je 700kn..
Odlucil sam ovoga probati očistit..otišel sam i nabavil 2L solne kiseline i natocil u njega..malo ostavil pa malo mučkal i onda išel isprat nakon 20 min..
Iz njega da i ne pricam kaj je izaslo..I sad je jos jedino bilo upitno jel bu negdje pustal..
Namoniral sam sve nazad i krenul orat da vidimo kaj se bu desilo..nakom 1 sat sve super,temp normalna mali hladi ko novi i nigde ne pusta...solna je zakon:(giggle):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sona kiselina se i koristi za ciscenje hladnjaka. ako je hladnjak truo on je truo ako je zapusen nema vajde. jedino probati ocistiti sono kiselinom od kamenca i mulja i druge nema. na desetine sam ih ocistio a samo 2-3 nisu bila za upotrebu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
sona kiselina se i koristi za ciscenje hladnjaka. ako je hladnjak truo on je truo ako je zapusen nema vajde. jedino probati ocistiti sono kiselinom od kamenca i mulja i druge nema. na desetine sam ih ocistio a samo 2-3 nisu bila za upotrebu

Probajte s alkoholnim octom,napuni se kiler kad je vani i ostavis ga tak 8h i to je to kaj se kamenca tice,a solna je ipak jaca i abrazivna prema nekim legurama kao sto je bakar i mjed ili aluminij.
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
a gle je nisam imal kaj izgubiti..il se bude odstopal i ocistil i nebu puštal ili bude pustil..i ak nije sad pustil ni nebu onda..samo perem dalje :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
a gle je nisam imal kaj izgubiti..il se bude odstopal i ocistil i nebu puštal ili bude pustil..i ak nije sad pustil ni nebu onda..samo perem dalje :)

Peš ti po novoga čim sunce malo jače prigrije.
Nevjerujem da si kaj riješil za na dulje staze sa ovim pranjem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh