• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 2511

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
bio za pripomoć drugom traktoru, na cesti nebi bio, možda ako bi malo orao sa njime. Većinom bi bio za njega zakačen stražnji utovarivač za gnoj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Jučer sam gledao jednog Zetora 2511 69 god. pa me zanimaju neke stvari u vezi njega. Kad u 5-toj brzoj krećem iz mjesta na laganoj uzbrdici traktor prima gas i lagano krene par metara i onda stane kao da mu lamela proklizava, kad ga ubacim u neku nižu brzinu onda kreće bez problema čak mu i kotači proklizavaju, jel to kod njih normalno? Kolko mi se čini bosch pumpa mu je u prilično lošem stanju jer dosta jako dimi crno kad dam naglo gas na momente baci i bjelog dima, jel skupa reparacija pumpe? Inače pali bez problema. Išao bi za nekih 9000 kn, jel isplativo dat te novc za njega?
Vaša mišljenja i savjeti su dobro došli.
Očito da je lamela pri kraju. 25-tak ima petu za po ravnom i to prazan ;)
Reparacija pumpe :scratch Ako se ne zaletava u leru i pod punim gasom onda bu tiučak dost (možda i kaj ostane), a ako se zaletava onda još jedan.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Očito da je lamela pri kraju. 25-tak ima petu za po ravnom i to prazan ;)
Reparacija pumpe :scratch Ako se ne zaletava u leru i pod punim gasom onda bu tiučak dost (možda i kaj ostane), a ako se zaletava onda još jedan.

kaj ti ovo znači?

inače radi na leru mirno i kad smanjujem gas do kraja ne gasi se odmah, i na ful gasu radi normalno jedino kaj malo zna bacit dima na momente.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
kaj ti ovo znači?

inače radi na leru mirno i kad smanjujem gas do kraja ne gasi se odmah, i na ful gasu radi normalno jedino kaj malo zna bacit dima na momente.
Fali mi s :madmana: Tisučak

Tu su valjda onda dize problem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
dali mi moze netko reci dali 2511 ima kardan i preko brzina?????
Ima, kao i svaki Zetor.
Samo nema hidraulike bez da radi kardan (ima preko brzina, no to nije baš za koristiti).
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Ima, kao i svaki Zetor.
Samo nema hidraulike bez da radi kardan (ima preko brzina, no to nije baš za koristiti).

meni bi trebao traktor koji bi bil dosta brz na kardanu a da malo trosi i mislim si da 2511 bi bil idealan za to posto ide prek brzina. a oko kolko bi okretaja moglo biti u petoj brzini na kardanu?????
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
meni bi trebao traktor koji bi bil dosta brz na kardanu a da malo trosi i mislim si da 2511 bi bil idealan za to posto ide prek brzina. a oko kolko bi okretaja moglo biti u petoj brzini na kardanu?????

A za kaj ti treba? Remenica, koliko se sjećam, u 5. ima 972 okretaja na 2000rpm motora. Mislim da je u njoj redukcija 19/20 ili tak nekaj. Uglavnom, vrti se preko 1000 na 2000 rpm motora.
Moraš žnati da je to mali motor i nemreš dobiti puno snage na okretajima puno ispod 2000.
 

aco2609

Novi član
Tu od
6 Tra 2014
Poruka
3
molim pomoc oko broja sasije zetor 2511 hitno

ovako,zanima me gdje se nalazi broj sasije na zetoru 2511,tocnije gdje je udaren? kupio bih takav traktor,a tip kaze da nikad nije bio registriran,a ja bih volio da znam broj sasije da provjerim u policiji dal je bio uveden ili nije. ako netko zna bilo bi dobro i da stavi sliku mjesta na kojem se nalazi
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
Re: molim pomoc oko broja sasije zetor 2511 hitno

Trebao bi se nalaziti na pločici koja je zanitana ispod instrument table,ako je još na svom mjestu.
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
Ne mora biti da je ukucan broj šasije , ako nikad nije bio registriran . Ukucavali su se brojevi na teh. pregledu, ali sa pločice. Pregledaj malo po kučištu mjenjača i diferencijala , mislim da bi broj šasije trebao imati 6 znamenki.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mora biti udaren broj šasije mislim da je negdje na lijevoj strani na kučištu getribe ako ne saznaš pogledati ću kod kolege na 2511 .
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Broj bi trebal biti na bloku sa desne strane iznad limenog poklopca(iznad alnasera), na kučištu getribe na desnoj strani otprilike oko pedale kočnica i na kučištu diferencijala sa lijeve ili desne strane kod onih rešetkastih otvora kroz koje se vide pojasevi ručne.
 

aco2609

Novi član
Tu od
6 Tra 2014
Poruka
3
Mora biti udaren broj šasije mislim da je negdje na lijevoj strani na kučištu getribe ako ne saznaš pogledati ću kod kolege na 2511 .

molim te ajde pogledaj da ti odgovara broj sa onim koji je u knjizici,ja sam pregledao cijeli traktor,nasao sam mnogo brojeva,ali nijedan nije broj sasije,kolega ima 2511 i brojevi sa plocice ne odgovaraju onima sa kucista kraj kocnice,a ni jednim drugima koje smo pronasli,a niko nezna gdje su ukucani,negdje bi trebali biti,mada i ja sam cuo pricu da nema brojeva ako nikad nije bio registriran ali to ne drzi vodu,mora biti neki broj po kojem ga mozes provjerit dal je bio u terminalu ili ne
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
Re: Uputstvo za Zetor 2511

imam zeku 2511 imao sam puno lufta na volanu i kolega i ja smo to išli riješiti složili smo komplet volan i prednji kraj i sve je bilo ok .nakon nekog vremena kupio dam nove prednje gume trayal one vodeče sa tri uzdužne ripne jer su stare bile totalno poderane. tu nastaju problemi .sad kad se vozim i uhvatim neravninu na cesti ili rupu kotači počinju plesati ljevo desno da jedva držim volan ,molim forumaše pomoč
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: Uputstvo za Zetor 2511

Nekaj niste dobro u volanu složili, to nije do guma.
Klimaj volanom lijevo desno da vidiš gdje ima lufta, podigni prednji kraj na dizalicu i pogledaj luft na rukavcima, centralnom i ležajevima glavčina.
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
Re: Uputstvo za Zetor 2511

ali bilo je sve uredu kad je bio na starim gumama jer od slaganja volana do kupnje novih guma prošlo je sigurno 2 mjeseca
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: Uputstvo za Zetor 2511

Nema šanse da nema lufta negde.
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
Re: Uputstvo za Zetor 2511

gledaj ovako idem vulkanizeru zamjeniti stare gume sve u redu vračam se nazad naiđem na rupu jedva uspijem držati volan u rukama.stanem na parkiralištu zovem kolegu kažem mu što je na stvari .on mi kaže da ostavim traktor kod njega da pogleda kasnije jer radi ,on je mehaničar u Hrvatskim cestama. drugi dan kad je bio gotov zove ija dolazim po zraktor ,kaže da je digao prednji kraj na dizalicu sve provjerio dotegnuo.palim traktoridem kuči akotači plešu na prvoj jamici -zovem ga nazad a on kaže da je onda problem u gumama jer zeki stoje kotači u koso i gume love samo nasrednjoj ivanjskoj ripni tj. mali je trag kotača.neznam što da radim da nabavim polovne gume od nekog kombija .zbunjen sam totalno ,pomozi mi
 
Na vrh