• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor 3340-problem grijanja u kabini

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Kod nas se desilo da na IMT 533 smo imali problem s termostatom...i to 3 puta za redom....bila je neka serija koja je trajala nekih 1 mj pa se termostat skroz blokirao i zatvorio vodu pa prokuhala....tako da smo neko vrijeme vozili bez termostata, pa sam stavio termostat od Z-101...i već tako radi oko 10 godina....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Kod nas se desilo da na IMT 533 smo imali problem s termostatom...i to 3 puta za redom....bila je neka serija koja je trajala nekih 1 mj pa se termostat skroz blokirao i zatvorio vodu pa prokuhala....tako da smo neko vrijeme vozili bez termostata, pa sam stavio termostat od Z-101...i već tako radi oko 10 godina....
Nekad davno sam takvu preporuku Bobi dal (kad je radil generalku), ali ove kombinacije sa papirima, roletama, šarapoljkama ............ zaboravi. Tak nekaj su imali Ursusi (samo neznam kaj je to njima bokcima trebalo (možda tam od kud su potekli, ali kod nas :scratch) kad ionak večinom kuhaju) i neki stariji tipovi Zetora.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
stvar je u tome sto ovaj nea termostat i voda stalno ima jaki protok ja bi kupiom ali neznam koji jde termostat jel neznam ni gdje ide jel nije pumpa za vodu ista kao na ursusu imao sam ursusa 355 pa na njemu znam gdje ide i kakitermostat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
stvar je u tome sto ovaj nea termostat i voda stalno ima jaki protok ja bi kupiom ali neznam koji jde termostat jel neznam ni gdje ide jel nije pumpa za vodu ista kao na ursusu imao sam ursusa 355 pa na njemu znam gdje ide i kakitermostat.
Termostat bi trebal biti na grani od vode, ona je aluminijska.
To je ona grana koja je na Ursusu limena i na nju ide crijevo sa termostata.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
jel to ona sto ide gore na hladnjek tu je nekakva široka cijev koja se suzuje i ide u hladnjak
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
jel to ona sto ide gore na hladnjek tu je nekakva široka cijev koja se suzuje i ide u hladnjak
E baš ta. Čekaj malo bum ti poslikal.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Možda glupo pitanje: Jel bi se moglo umjesto vode u motoru, sipati vrlo rijetko ulje? Bar nebi bilo potrebno glikol.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
hvala puno a samo jos jedno dali na vodempi pumpi na onom gore sarafu jeli tu ide cjev za grijanje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Možda glupo pitanje: Jel bi se moglo umjesto vode u motoru, sipati vrlo rijetko ulje? Bar nebi bilo potrebno glikol.
Zašto, radi zaštite od korozije?
hvala puno a samo jos jedno dali na vodempi pumpi na onom gore sarafu jeli tu ide cjev za grijanje?
Da. Jedna ide tu, a druga na ovu cijev na onaj čep na njoj
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Radi korozije, radi smrzavanja, i radi podmazivanja brtvila pumpe. I ulje nebi ishlaplo i prokuhalo i duže bi zadržavao motor toplim.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Uje ima manji toplinski kapacitet od vode( pola približno),pa bi pumpa trebala dvostruko više ulja tjerati za isti efekt . I brže bi se rashladio ugašeni motor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Radi korozije, radi smrzavanja, i radi podmazivanja brtvila pumpe. I ulje nebi ishlaplo i prokuhalo i duže bi zadržavao motor toplim.
Sva ta svojstva ima i antifriz, a litra koncentrata samo 20-tak kn
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
Poštovanje decki. Ja u svom zetoru imam isto problem sa grijanjem, zapravo mogu reci sa ljevim ventilatorom, kad upalim na prvi zub radi malo a desni radi normalno, kad upalim na drugi zub desni se ko malo gasi i onda ovaj radi. imam osjecaj ko da ljevi ventilator nema snage da se okrece. jel ima ko kakav savjet kako da to rjesim
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Provjeri releje koji uključuju ventilatore, moguće je da na njima gubi spoj i provjeri spoj sa masom oba motora. Prije toga možeš svaki motor posebno spojiti na 12 V da vidiš dali su 100% u redu al mislim da jesu. Prije će biti da je masa ili možda releji, kod mene na 77-ci su upravo oni zezali.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441

Popravio sam ventilator pa bi sad napravio grijanje. Kuzim da je ovo ventil koji pusta toplu vodu u radijator ali ne kuzim odakle bi trebala dolazit voda posto oba crijeva idu u kabinu a ne mogu nac crijevo od hladnjaka sto bi vodilo prema kabini. Ovo crno bijelo crijevo vodi od termostata pa na drugu stranu i na ventil za ispustanje vode.
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
hvala na savjetu provjerit cu. a sto ako nije do tog? sto ako je do ventilatora? sta da onda radim
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
@NEWHOLLAND
Ulaz vode u kabinu odnosno u radijator ide odavde
pp.jpg
sa grane koja vodi toplu vodu preko termostata u hladnjak.
Ako si na to mislio?
Provjeri da ti nije možda radijator u kabini šupalj pa su crijeva od grijanja prespojena da voda ne ide u njega.


@Sremsi
Ako bude do motora onda su najvjerovatnije ležajevi prljavi.

Kad izvadiš ventilator skini turbinu sa osovine motora. Ovo će ići malo teže, moraš prvo skinuti metalni opružni prsten koji drži turbinu na osovini. Ja sam za to koristio veliki tj. široki izvijač (šrafciger). Kad skineš turbinu dalje rastavljanje motora neće biti problem. Ležajeve tj. piksne dobro izaperi sa WD 40 i podmaži sa masti. To bi bilo to, sklapaj obrnutim redom. Obrati pažnju da metalni opružni prsten prvo staviš na izvod turbine pa onda to sve laganim kuckanjem manjim čekićem nabiješ na osovinu motora. Pazi da ne nabiješ do kraja jer će ti turbina zapinjati i strugati o nosač. Ovo se čuje kao struganje ili cviljenje pa ljudi često pomisle da je ležaj na motoru, a zapravo samo plastika struže.
Ako šta zapne oko rastavljanja ili sastavljanja pitaj. :)
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
budem. hvala na savjetu, prvo cu provjerit masu i releje pa cu onda vidjet
 

Najnoviji postovi

Na vrh