• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor 3340-problem grijanja u kabini

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Popravio sam ventilator pa bi sad napravio grijanje. Kuzim da je ovo ventil koji pusta toplu vodu u radijator ali ne kuzim odakle bi trebala dolazit voda posto oba crijeva idu u kabinu a ne mogu nac crijevo od hladnjaka sto bi vodilo prema kabini. Ovo crno bijelo crijevo vodi od termostata pa na drugu stranu i na ventil za ispustanje vode.

Sa ovog ventila jedno crijevo vodi na vodenu pumpu a drugo u kabinu.
Drugo crijevo koje ide iz kabine se spaja na granu koja vodi toplu vodu iz motora prema termostatu i onda dalje prema hladnjaku.
Ovo crno-bijelo crijevo je vjerovatno išlo u kabinu ali je prespojeno. Što znači da ti je najvjerovatnije radijator u kabini šupalj.
Izvadi prvo taj radijator i spoji ga na česmu (ako imaš dobar pritisak) tako ćeš vidjeti ako gdje pušta vodu i može li se krpiti ili blindirati ako pušta na nekom rebru.
U krpljenju ti možda pomogne i ona tekućina za zaptivanje hladnjaka na autu.
Kad središ radijator onda ispravno spoji grijanje i probaj dali radi. Provjeri i taj ventil na slici dali je ispravan odnosno dali pušta i zatvara vodu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nije dobro baš pretjerivati sa tom tekučinom za krpanje hladnjaka.
Ona ponekad (ustvari obično) začepi tam gde netreba.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ja na svom zetoru imam obadva problema koji se ovdje spominju,prvi je taj da stalno puse vruce,bez obzira na polozaj regulatora,a drugi je nesnosno cviljenje i struganje u drugoj i trecoj brzini ventilatora. ponekad cak i ne struze,ali dosta je da se malo drmne kabina,i buka pocinje opet. mislio sam da su otisli lageri,ali sad vidim da to i mozda nije bas tak,pa bude krov morao dolje,da se sve to ocisti i popravi.
inace,netko je spomenul da ventilator nista ne rashladi,ali ja sam po ljetu isprobaval i kad se ukljuci puhanje i dobro se namjeste oni otvori za zrak,sasvim solidno rashlađuje,a da ne puše direkt u glavu. kod mene to funkcionra tak dugo dok se voda ne zagrije,onda opet puse vruce,zato moram to popraviti.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
To što stalno grije je do ventila, stalno je otvoren. Možeš kupiti drugi takav ili ugraditi obični npr. odzračni ventil za radijator.
A cviljenje je zapravo struganje turbine ventilatora o plastični nosač. Izvadi ventilator van, neko neka prihvati rukama turbinu a ti lagano čekićem uz pomoć nekog izbijača pokušaj vratiti osovinu motora malo unazad. Na taj ćeš način povećati zazor između turbine i plastičnog nosača. To obično cvili u većoj brzini ventilatora ili počne da cvili zbog vibracija kabine, kad npr. voziš po rupama, po njivi isl.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
tocno tako! ja sam sumnjao na lagere,ali onda sam vidio tvoj post,pa je najvjerojatnije ista stvar kod mene. treba uzet koji sat vremena,sve fino ocistiti,srediti ventilator i ventil,tak da mogu orati u kratkim rukavima!
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
pozdrav.Imam zetor 4320.Kad se traktor ugrije on grije ali kad ventilator radi 1-2 min prestane grijati.Da li je mozda nesto zastopano pa nema protok dobar
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Probaj dirati crijeva koja idu do grijača (malih kilera) da li su vruča ako su hladna nešto ti radi zračni jastuk .
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Ako nikako nema protoka biće hladna a ako samo malo protiče biće topla.
Provjeri prvo ventil dali otvara do kraja a onda pregledaj da ti nije radijator zaštopan prvo provjeri izvana ako nije onda vidi ima li protoka.

Imaš li termostat na traktoru? Bez njega se nećeš baš nešto ogrijati.
 

muamer55

Novi član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
18
Da pitam za taj relej odvoji kad ukljucim prekidac al ventilator nece da puse kad na drugi stepen on samo malo okrece gotov pa stane, a probo sam motoric ventilatora spojit direkt on radi odlicno,do cega bi moglo bit ..
 

Najnoviji postovi

Na vrh