• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 4320 - problem sa paljenjem

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam da su te stisnute kapice aluminij ko je spominjal inox?
A selne za dvije kn su obicni drek od selne i cim se stegne sva se izvitoperi ili preskoci,a drzi ko pas jeza.
Inox selne su skuplje puno skuplje od 2kn al vrijede i stvarno traju i ne hrdaju.Mislim na bilo kojem crijevu ne na ova samo.

Jordan x moze se promjenit to crijevo povrata suplji vijak ako je ostecen ili sprungiran i nepovratni ventil,a da ne skidas bos pumpu.
Malo je stjesnjevina al ide,pomoci ce ti da si granu odsarafis i zamices ju kak ti treba(smeta).
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Hvala na odgovoru kolega oficir , budem tak probal i daj mi reci jel se možda sječaš koje dimenzije su na tom šarafu bakrene pločice?
I nije mi još jasno kako je taj šaraf sa rupama nepovratni ventil , jel nije nepovratni ventil ovo kak je na slici pokazao zetorboy?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Oficir, ti si spominjal inox šelnice sinoč, ali si do jutra prespaval pa zaboravil.
Dobre su one po 2 kune komad i kao inox ih trgovac deklarira. Doduš nisam ju ispital tak da nemogu tvrditi ali budem danas probal od kakvog materijala jesu
To crevo je tanko cca 10 mm vanjskog promjera, ali ako uzmeš kakvo treba onda šelni ne netreba, kao naprimjer na povratima na automobilima .....

Jordan, skini ispušnu granu komplet s loncem, lakše ti bude.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
oficir pričaš bedastoče opet, na prvom oku di i je sami nepovratni ima izlaz za to malo crijevo koje ide na vijak m 8 i onaj dugački na kaj ide crijevu u rezervar, to malo oko opet je sa metalnim pipkom na koje se natakne samo gumeno crijevi i s druge strane opet pipak na kaj ide dizne, bez ikakvih šelni i bakrača, nekužim te kaj pričaš da se sve menja?? metar crijeva od 20 kn kak kaže muha i promeniš iza boš pumpe sve.
Kolega jordan, ak kažeš da tu masti, imaš slučaj kak je kod mene bio, netrebaš nikaj skidati dole, sve se da napraviti, samo ko ima manju ruku malo :D: odpoji crijevo od rezervara, i skini sa dizni i odvrni na oku di je nepovratni i taj mali m 8 i sve u kompletu vadiš van.
Logički tak i ispada da tu gubi pritisak jel je taj pipac od drugog crijeva kaj ide na taj m8 prije nepovratnog, tak da on ni nema nikakve svrhe kad gubi prije njega.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha da od inoxa koristim selne i nemrem je kupit ispod 6.40kn komad.

Zetorboy nisam mislil na gumeno kaj ide od nepovratnog u rezervar nego kaj ide sa dizna na suplji vijak i nepovratni ventil.
Lakse je da se grana zvadi,al ja ju nisam vadil i zmenjal sam sve.
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
ups, je 3.2 mm evo kak je kod mene to izgledalo kad sam izvadio
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
deblje je garant, 4 ako ne 5 mm, čini mi se da je 4 najtaman bez šelni
nedavno sam imal priliku mjeriti ali zaboravio podatke :mur:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Ja sam ga mjenjao prije 2 mj pa si me sad skroz zbunio :D: bude nam kolega sad točno rekao kad raskopa, a ja sam svoje naravno, bacio....... znam samo da nisu sva crijeva istog promjera na njemu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Zmerim ja povrat na dizama, imam ga doma.
mada mislim da to ionak nije važno, ne mjenja se to svaki dan
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
A ionak kad ideš to uzimati, poneseš komad ... nemreš fulat onda
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Ovaj problem sa palenjem sam riješio, bilo je iza Bosh pumpe puknuto crijevo ( isto kao na slici koju je stavio Zetorboy). Nove pločice, nova crijeva, još bi trebao obnoviti ona dva crijeva koja idu preba rezervaru. Za sada još drže, ali su lagano ispucala izvana.
Imam još jedno pitanje:
Lagano mi masti na onom nosaču uljnog filtera . Četvrtasta je pločica na bloku motora, na njoj su 4 šarafa,i dalje je kučište gdje je zašerafljen uljni filter. Jel na toj pločici kakva brtva, dihtung, koji bi trebalo zamjeniti?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Između bloka i nosača filtera ima dihtung ali imaš još nešto kao spojnicu kuda cirkulira ulje između bloka i nosača filtera i na njemu imaš O ring sa obadvije strane. Nadam se da sam dobro objasnio. Tak je barem kod mene.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Sve pet Dado, ali je samo jedan O-ring na cjevčici koja povezuje blok i nosač filtera ulja
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Meni masti na onom četvtastom dijelu , sa četiri šarafa. Suho je na ovom O-ringu koji vi spominjete.Da li se iza tog četvrtastog dijela nalazi dihtung koji bi trebalo promjeniti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ništa dado, ali kolega ne konta.
Evo slika toga djela u koji dođe O-ring, a između bloka i nosača filtera (četvrtastog djela kak veli kolega) dolazi brtva (dihtung)


 

Najnoviji postovi

Na vrh