• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 4320 - problem sa paljenjem

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A nebude li instalacija dobila po p..ki ako se stavi jak alternator,pa upališ sva moguća i nemoguća svjetla,i još ako imaš prikolicu s osvjetljenjem?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Instalacija je predvidena za sva ta svijetla tako da ne bi trebalo stetiti a jaci alternator ce brze nadopuniti akumulator. Moze biti da dize preveliki napon kad puno radi pa da tako unistava akumulator. Nestaje li elektrolit na tim cesto zamjenjivanim akumulatorima?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Ugradi voltmetar (može i digitalac iz Pevca), pa pogledaj kakav je nalon tijekom dana dok radiš i kratko nakon kaj ugasiš motor.
Isto tak, mjerenjem napona kablu od minusa do mase (par mV) provjeriti prazni li štogod akumulator dok motor ne radi i dok nema kontakta. Pametno bi bilo ugraditi baterijsku sklopku, kojom se isključuje baterija nakpn rada.
Tek onda bi se vidlo kaj je uzrok.
 

mcujan

Novi član
Tu od
16 Tra 2015
Poruka
5
Zoki ticić ja sam primjetio da se elektrolitu smanjuje razina s vremenom, i uredno ga nadopunjavao destiliranom vodom, ali opet duže od dvije godine nije niti jedan izdržao.
A što se tiće svjetala, vrlo malo se vozim noću da bi ih koristio, a zimi traktor dok se ne koristi puno stoji u garaži u kojoj temperatura nikad nije ispod 0°C.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Alternator daje veci napon nego sto bi trebalo i to se direktno odrazava na elektrolit. Akumulator se pocne grijati i normalno da isparava. Ja na svom traktoru imam alternator od ritma 55A nazivne snage i skoro nikad ne nadolijevam mozda dec dva godisnje. Zadnja vesna trajala mi je 7g.
 

mcujan

Novi član
Tu od
16 Tra 2015
Poruka
5
Zadnje mjerenje mi je radio jedan prijatelj prije nekih tjedan dan i bilo je 14, 65V, bez obzira na broj okretaja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Previsok napon, pa ishlapljuje voda

Napon nebi trebal prelaziti 14.4V. Naročito ne po ljetu.

Zamijeni regler.
 
Posljednje uređivanje:

mcujan

Novi član
Tu od
16 Tra 2015
Poruka
5
Probat ču, jer mi je to za sad jeftinija varijanta, iako je on mjenjan več jedan put!
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Ne znam da li da otvaram novu temu ili već sigurno ima na forumu, trebam pomoć oko zamjene cilindra kvačila na Zetoru 4320. Ispod papučiće u kabini slini iz njega ulje. Jel se mjenja kompletno ili mogu samo gumice?
Hvala
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Možeš i jedno i drugo.
Papuču s nosačem dole i sve ti se bu pokazalo.
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
WP_20150429_008[1].jpg

Se skidaju ova četiri šarafa na rubovima nosača ili se treba odšarafiti i iza? I skida li se i ovaj crveni lim ? Šta je sa uljem, je iza vjerovatno lajtung?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da 4 šarafa i izvučeš van,iza je jedan cilindar na kojeg dolazi crijevo iz posude i lajtung koji ide od cilindra ka donjem cilindru.

Kad skineš šlauf iscurit če ti iz posudice ulje i ima ga malo u culindru.
Prije mjenjanja kupi pola litre novog uka4 ulja.

Lim ne skidaš niti iza niš ne otpuštaš,cilindar je odiza na dva šarafa.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ja sam to nedavno skidao i znam da nije išlo baš lako kako sam očekivao. Kreni šarafati i sve ćeš vidjeti tokom šarafanja. Nema tu neke mudrolije samo što je tijesno za izvući cilindar i kod mene je bilo da ta četiri šarafa sa druge strane imaju maticu, ova dva gornja nisu problem, ali do doljnih je živi užas bio doći da se matice ne vrte.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na mom su matice s kontra strane povarene pa nemam brige kod otpuštanja.
A cilindar ide van samo treba pogoditi dobar kut zakretanjem.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Ja sam neki dan mjenjao na 5245 a to je slično bar mislim,ništa nisam dirao u kabini nego izvana skinuo lim koji je na 4 šarafa kad ga skineš i podigneš haubu sve će ti biti jasno.Skineš lajtunge i 2 šarafa i tako nazad sastavljaš meni puno lakše nego iz kabine.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A lisnik znaš kak je,ak ide tak ja ga tak zmenjam i ide i ne bole leda,jer stojim ko gospodin dok raskapam...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Igrom slucaja ti si potrefio Zetora sa zavarenim maticama iznutra.:icon_pidu::icon_pidu:
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Da ne otvaranja novu temu postavit ću ovdje pitanje.
Posjedujem zetor 4320 i imam običnu donju vuču nije automatska i sada me zanima koliko je to sigurno za jedoosovinu prikolicu jer sam je danas kupio?
 

Najnoviji postovi

Na vrh