• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4320

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Digni ga na dizalicu prije mazanja. Tak da mast dođe do mjesta gdje je točka dodira
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Obično bolcn zahrđa i onda je grdo, ali ako si podmazival možda imaš sreće. Tu obično most dobije aksijalnog lufta i to dobro naštelaj sa pločicama. Inače ja sa stražnje strane mosta dam napraviti brončanu pločicu i onda to traje.
 

Karlo Blažević

Novi član
Tu od
4 Svi 2022
Poruka
2
Dobar dan. Novi sam ovdje, puklo mi je crijevo od serva na volanu pa pušta ulje pa ma zanima kako se to moze promijenuti i dali je neki problem za promijenuti.
I kako se moze ozračiti servo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
A ovisi koje ti je puklo, ako je neko skriveno onda bude mao više šarafljenja.
Uglavnom, skineš staro i po uzorku daš napraviti novo, ili ga kupiš u dučanu koji drži dijelove za Zeksa.
Ozračil se bu sam nakon paljenja kad sam zmotaš malo levo desno kotače.
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Pozdrav ,
Imam novo pitanje u vezi kvačila na Zetoru 4320.
Stavio sam novi cilindar kvačila ( onaj kao pomočni cilindar ) . Sve ljepo namontirano , ništa ne slini ulje i ljepo ozračeno . Ljepo čvrsto drži nakon ozračivanja , ali nakon nekih 20 -30 pritisaka na kvačilo u toku rada , kvačilo opet postane mekano , jako nisko lovi i treba opet ozračivati . I to ozračivanje sam već ponavljao jedno 3-4 puta i opet isto . Što bi trebao napraviti ili još zamjeniti ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Baš i ne pamtim da si nekad nekaj pital oko toga problema, ali zamjenil si krivi cilindar.
Na glavnom vuče zrak, a na radnom obično curi kad je neispravan ;)
Sad zamjeni i onog pod pedalom i kvačilo bu ko puška
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Nisam pital u vezi kvačila , pital sam nešto drugo .
A i ovaj je slinil ulje, pa sam ga mjenjal .
Do radnog cilindra mogu doći da skinem šarafe oko papuče kuplunga ili koji drugi način ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ako je kockasta hauba onda skidaš onaj lim iza haube na kabini pa ga od tud zamjeniš
 
Na vrh