• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Sto mislite o ovom traktoru? Obrisan neispravan link.
Jeli moguce da je od 1978 napravio samo 1600 sati? Nekako mi gume djeluju istrosene ..... :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Teško je reći. Pitanje je na koliko mu je stala ura. Ili pak nešto nije valjalo, pa je stajal.
Za te novce (plus prijevoz i carina) ovdje možeš dobiti i boljega.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
ZJ kaže:
Teško je reći. Pitanje je na koliko mu je stala ura. Ili pak nešto nije valjalo, pa je stajal.
Ma meni izgledaju gume malo vise potrosene nego sto se moze za 1600 sati . Kao da mu je sat stajao :) nekako si mislim da ni Njemci nisu sto su nekad bili. Dali je to moj pogresan dojam?

Za te novce (plus prijevoz i carina) ovdje možeš dobiti i boljega.
Da, ali ne sa 1600 sati .. ;) (ili se i tu varam?)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Tražeći prikolicu, našel sam IMT539 s okvirom, sa 1000sati, u gradu Zagrebu. Čovjek ga cijeni 6000€, a ja mu rekel da je smiješan s tom cijenom. Ak te zanima, napišem ti broj telefona na PM.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
ZJ kaže:
Tražeći prikolicu, našel sam IMT539 s okvirom, sa 1000sati, u gradu Zagrebu. Čovjek ga cijeni 6000€, a ja mu rekel da je smiješan s tom cijenom.
A cuj, novi, sa garancijom, dodje oko 8.000Eura+PDV, tako da je pitanje dali je smijesan, jer novo je ipak novo, koliko god mi sutili o tome :) . U svakom slucaju OK, shvatio sam sto si htio reci. Ne isplati se ici van kupovati takve stvari, postotno je prijevoz preskup (i ostali troskovi), ako se uopce moze proci homologacija.

ZJ kaže:
Ak te zanima, napišem ti broj telefona na PM.

Nazalost ;) ne zanima me u ovom trenutku, previse mi novaca za traktor :( Ipak hvala na trudu.
 
K

kiko

Guest
nemoguče je, da ima ta traktor samo 1600 sati, ako gledaš gume. malo je visoka cijena za ta traktor.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Dal ima netko ili netko zna gdje ima električna shema za zetor 4712?
tnx
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
dino kaže:
Dal ima netko ili netko zna gdje ima električna shema za zetor 4712?
tnx

Imam ja na haubi iznutra zalijepljenu sliku sheme struje, trebo bih samo slikati i postaviti. Bit će sutra ako stignem od posla. U mene je Zetor 4718 ali ja mislim da je shema ista pošto su to gotovo isti traktori.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Bosonoga kaže:
dino kaže:
Dal ima netko ili netko zna gdje ima električna shema za zetor 4712?
tnx

Imam ja na haubi iznutra zalijepljenu sliku sheme struje, trebo bih samo slikati i postaviti. Bit će sutra ako stignem od posla. U mene je Zetor 4718 ali ja mislim da je shema ista pošto su to gotovo isti traktori.
Eh super,hvala.
Još samo da slike ispadnu dobre i ko bog.
Ja bih te molio ako bi to moglo bit sutra,tnx.
:D
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Savršeno se vidi,puno ti hvala! :D
Samo iz radoznalosti,gdje se ta naljepnica na traktoru treba nalaziti? :scratch
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
U mene se nalazi s donje strane haube s prednje strane odmah do svjetala, znači kad digneš haubu dobiješ je gotovo pred nosom. Slika je ispala dobro što sam prebacio fotoaprat sa automatskog štelovanja na snimanje teksta. Jučer mi to nije odmah palo napamet.
 
Z

Zoran0230

Guest
Imam priliku da kupim zetora 4712.Nema kabinu,u solidnom stanju,ima napred amortizere,prednje tegove,nije ni radio u zadnjih 10 godina.Ceni ga 2000 E,Ima li neko neki komentar.Interesuje me da li je težak na volanu zbog tegova.Koristio bih ga za:rotokosu,presu,berač i utovarivač za đubre(Zadnji)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Zoran0230 kaže:
Imam priliku da kupim zetora 4712.Nema kabinu,u solidnom stanju,ima napred amortizere,prednje tegove,nije ni radio u zadnjih 10 godina.Ceni ga 2000 E,Ima li neko neki komentar.Interesuje me da li je težak na volanu zbog tegova.Koristio bih ga za:rotokosu,presu,berač i utovarivač za đubre(Zadnji)
Cijena mi se čini OK. Nije pretežak, pogotovo kad imaš neki priključak iza.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Imam priliku da kupim zetora 4712.Nema kabinu,u solidnom stanju,ima napred amortizere,prednje tegove,nije ni radio u zadnjih 10 godina.Ceni ga 2000 E,Ima li neko neki komentar.Interesuje me da li je težak na volanu zbog tegova.Koristio bih ga za:rotokosu,presu,berač i utovarivač za đubre(Zadnji)

ako ga nećeš ti, daj broj za kontakt ja ga hoću!

Ima mi djed takvog 4712, mislim da je 1978 nov kupljen. Bil je glavni traktor na gospodarstvu jako dugo vremena, i dan danas se svakodnevno koristi (ima vjerojatno i preko 20 000sati) za sve poslove osim oranja i trusenja gnoja.......
Volan ti nije nikakav problem (pogotovo bez utega, s utezima neznam), ja sam ga ko klinac još pred osnovnu školu vozil...
 

Najnoviji postovi

Na vrh