• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Da znam problematiku nomenklature kod tih modela, nikad prije, niti nikad posle zetor nije koristil taj sistem. Jel to znači da bi 3511S bil još i nešto skuplji od starijeg brata? Gledajućl oglase, ja ovomu mojemu ne bi dal vrijednost više od 2000 ojra
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
To sa linka, a i sa slike su ti samo gumice razvodnika. Čak nema u toj garnituri ni gumica za ruke, a kamoli za torzionu osovinu. Naravno nema ni za cilindar, a nemre ni biti za 30 kn
...Ok hvala... samo me interesira da li je to to... baj d vej uvaženi kolega Muhaničar - pod mojim albumima nalazi se pumpa i zupčanik za koje neznam od čega su i čemu služe (pumpa je hidraulička ali...) pa Vas molim ukoliko možete pogledati i reći od čega bi to bilo (slike nisu najjasnije - isprika) i vrijedi li išta da eventualno riješim nekako te uložim još ponešto u Z4712 ukoliko te dijelove nemogu na njemu iskoristiti (pumpa zelena - Z crven - mislim da nepaše)... hvala :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
...Ok hvala... samo me interesira da li je to to... baj d vej uvaženi kolega Muhaničar - pod mojim albumima nalazi se pumpa i zupčanik za koje neznam od čega su i čemu služe (pumpa je hidraulička ali...) pa Vas molim ukoliko možete pogledati i reći od čega bi to bilo (slike nisu najjasnije - isprika) i vrijedi li išta da eventualno riješim nekako te uložim još ponešto u Z4712 ukoliko te dijelove nemogu na njemu iskoristiti (pumpa zelena - Z crven - mislim da nepaše)... hvala :)
Takvu nisam na Zetoru susretal, a i jel se to meni čini ili ju je napala korozija :scratch
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
...Ok hvala... samo me interesira da li je to to... baj d vej uvaženi kolega Muhaničar - pod mojim albumima nalazi se pumpa i zupčanik za koje neznam od čega su i čemu služe (pumpa je hidraulička ali...) pa Vas molim ukoliko možete pogledati i reći od čega bi to bilo (slike nisu najjasnije - isprika) i vrijedi li išta da eventualno riješim nekako te uložim još ponešto u Z4712 ukoliko te dijelove nemogu na njemu iskoristiti (pumpa zelena - Z crven - mislim da nepaše)... hvala :)

To ti je pumpa sa TAM -ovog motora.


dsc03383q.jpg

By kemolisnik at 2012-01-29


Ugradjuje se na kompresor pozadi. Nesto. djelova iz nje pase na pumpu za volan IMT.

dsc03390n.jpg

By kemolisnik at 2012-01-29
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Radio sam prije par godina tam-ov motor pa zato znam da je od njega.
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
picture.php


jel mi može ko objasnit čemu precizno služe označene stvari na slici i gdi moram počet šarafit da dođem do ventila hidraulike ili čega več da probam riješiti trzanje... hvala!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
...a onaj zupčanik (reduktor) u mom albumu...jel ko zna od čega je to...?

To ti je planetarni reduktor od IMT-a.To vrijedi necemu.Sluzi za ukljicivanje sporohodnih brzina na IMT traktorima.Montira se sa zadnje strane mjenjaca.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
picture.php


jel mi može ko objasnit čemu precizno služe označene stvari na slici i gdi moram počet šarafit da dođem do ventila hidraulike ili čega več da probam riješiti trzanje... hvala!

Za pocetak moras skinuti sic i poklopac hidraulike.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
picture.php


jel mi može ko objasnit čemu precizno služe označene stvari na slici i gdi moram počet šarafit da dođem do ventila hidraulike ili čega več da probam riješiti trzanje... hvala!
1. Ventil kojim reguliraš brzinu rada poluga
2. Povratni filter hidraulike
3. Ručica za odabir načina rada hidraulika
4. Poklopac na kojega je zakopčano polužje i pojas ručne kočnice

Skineš poluge hidraulika na bolcnima, odšarafiš one šarafe (gedora 19) uokolo koji drže poklopac hidraulika, tam sa desne strane napred su ti dva čepa (gedora 24) na koje se kopča crijevo kipera, njih skineš i popustiš redukcije na kojima su bili ti čepovi, sa lijeve strane napred su ti dva vijka (gedora 24) njih također popustiš, u sredini napred imaš tri vijka ( tu su kojekakve kombinacije ključeva, a večinom 13, 14 i 17) jedan od njih ima ispod sebe ono oko koje se vidi na slici, jedan je malo nazad, a jedan je kraj ručice označene brojem 1, njih isto popustiš. Na zadnjem dijelu gde se kopča top link imaš bolcn na kojem su segeri (tam gde je ona mazalica), njega izvadiš i poklopac je spreman za van. Kad ga vadiš prvo dižeš prednju stranu. Nakon vađenja ostalo ti je još samo na ručici broj 1 izbiti zatik, izvaditi šarafe koje si popuštal, kad ga okreneš skinuti lajtung koji ide sa cilindra na razvodnik i lajtung koji ide na povratni filter hidraulike. Prvo vadiš cilindar, a nakon toga magičnu kocku. Izvadiš klip iz cilindra (najbolje da u njega nabiješ zrak, pazi da te klip ne pogodi) i na njemu zamjeniš brtve i kariku. Pazi da ne okreneš brtve kontra. Kad stavljaš klip nazad u cilindar, koristi se šelnom za karike.
Ona magična kocka sutra ako se buš uopče upuštal u to, a ako ne sastavljaš obrnutim redosljedom.
Ako magičnu kocku (razvodnik) ne misliš dirati onda onaj zatik, čepove i ona tri šarafiča netrebaš ni dirati, tj otpuštati.

Valjda nisam ništ zaboravil :scratch
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
... može se ugradit na neke tipove IMT-a ili baš na sve :confused:
...cca koliko bi to vrijedilo - procjena... zupčanici su čitavi, ne zgleda mi ništa neispravno ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Nemože. Svi ga imaju ali su različiti na manjim i večim pilama.
To rijetko odlazi, tak da buš najprije to na kile prodal
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
:shock: ...magična kocka (razvodnik ili ti ventil nekakav...)...dal i na njemu postoje kakve gumice za mjenjati ili bi trebalo biti dovoljno na klipu...
1. Ventil kojim reguliraš brzinu rada poluga
2. Povratni filter hidraulike
3. Ručica za odabir načina rada hidraulika
4. Poklopac na kojega je zakopčano polužje i pojas ručne kočnice

Skineš poluge hidraulika na bolcnima, odšarafiš one šarafe (gedora 19) uokolo koji drže poklopac hidraulika, tam sa desne strane napred su ti dva čepa (gedora 24) na koje se kopča crijevo kipera, njih skineš i popustiš redukcije na kojima su bili ti čepovi, sa lijeve strane napred su ti dva vijka (gedora 24) njih također popustiš, u sredini napred imaš tri vijka ( tu su kojekakve kombinacije ključeva, a večinom 13, 14 i 17) jedan od njih ima ispod sebe ono oko koje se vidi na slici, jedan je malo nazad, a jedan je kraj ručice označene brojem 1, njih isto popustiš. Na zadnjem dijelu gde se kopča top link imaš bolcn na kojem su segeri (tam gde je ona mazalica), njega izvadiš i poklopac je spreman za van. Kad ga vadiš prvo dižeš prednju stranu. Nakon vađenja ostalo ti je još samo na ručici broj 1 izbiti zatik, izvaditi šarafe koje si popuštal, kad ga okreneš skinuti lajtung koji ide sa cilindra na razvodnik i lajtung koji ide na povratni filter hidraulike. Prvo vadiš cilindar, a nakon toga magičnu kocku. Izvadiš klip iz cilindra (najbolje da u njega nabiješ zrak, pazi da te klip ne pogodi) i na njemu zamjeniš brtve i kariku. Pazi da ne okreneš brtve kontra. Kad stavljaš klip nazad u cilindar, koristi se šelnom za karike.
Ona magična kocka sutra ako se buš uopče upuštal u to, a ako ne sastavljaš obrnutim redosljedom.
Ako magičnu kocku (razvodnik) ne misliš dirati onda onaj zatik, čepove i ona tri šarafiča netrebaš ni dirati, tj otpuštati.

Valjda nisam ništ zaboravil :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Ima i na njemu gumica i ventilčića koji bi mogli stvarati navedene probleme, a i još par sakrivenih sitnica koje rijetko (ali znaju) prcaju.
Jesi ti to rastavil?
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Ima i na njemu gumica i ventilčića koji bi mogli stvarati navedene probleme, a i još par sakrivenih sitnica koje rijetko (ali znaju) prcaju.
Jesi ti to rastavil?
...znači ima gumica... to mi je spominjal jedan čovjek da je ventil isto bitan pa sad da imam točan info... u petak bi to rastavil pa imam vikend da študiram polako... sezona još ni počela tak da se to pritelenta polako...
 

Najnoviji postovi

Na vrh