• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nemože. Svi ga imaju ali su različiti na manjim i večim pilama.
To rijetko odlazi, tak da buš najprije to na kile prodal

Isti su od 533-577.
Kod mene u brdovitom terenu odlaze prilicno cesto.Ustvari prvo se slome zubi na vratilu i komadici zuba zaglave ne reduktor.Ishod je havarija.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Samo jednom i to na 579 je bil problem, a i to je bilo do pilota ..........
Jel mi o ovome pričamo? Znači isto sve do 577:scratch


image hosting gif
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Da o istom pricamo.Jebiga izgleda da ovi kod mene vise sile masine.Inace u mom kraju su vecinom IMT-ovi i Zetori.Uglavnom ih sjebu ljudi koji rade uz sumi.

Da svi su isti kao i vecina dijelova u mjenjacu.Nekad sam se bavio montiranjem sjebanih traktora pa sam imao priliku da kombinujem dijelove od svih 5xx tipova IMT-ova.
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Isti su od 533-577.
Kod mene u brdovitom terenu odlaze prilicno cesto.Ustvari prvo se slome zubi na vratilu i komadici zuba zaglave ne reduktor.Ishod je havarija.
...imaš kakvo saznanje kaj bi to moglo vrediti... neki link na imt dijelove npr... tražil sam al nisma baš našel...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
...imaš kakvo saznanje kaj bi to moglo vrediti... neki link na imt dijelove npr... tražil sam al nisma baš našel...

Polovan kosta oko 100eura.
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
picture.php


..da se nadovežem s par pitanjca... (malo sam nadogradil sliku)

1. Broj 5 bi trebao biti top-link (valjda se tak piše) i on nešto regulira (čito sam po drugim temama razne varijante) ...kaj on regulira i da li reagira u kombinaciji s ručicom br.3 označenoj na slici... na mom traktoru je ta ručica oduvijek bila u srednjem položaju pa me zanima funkcija tih mehanizama...?

2. jedini "luft" koji imam još oko prednjih kotača je na volanu... volana ima "klak-klak" ajd da to tak nazovem luft... ništ strašno al čuo sam da se taj puž koji se nalazi u mehanizmu volana da "pritegnuti"...ili je to veći zahvat?

PS. popravak hidraulike odg za par dana...

Hvala!
2.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kroz one rupe se kopča top link (treča točka) i kad je zakopčana putem torzione osovine (koju nevidiš jer je unutra) i putem poluga regulira dubinu oranja. Ona ručica broj 3 za radove koje ti radiš mora biti u srednjem položaju i nemoj se sa njom zamarati. Najbolje bi bilo da je zahrđala i da se nemože pomaknuti jer ako ima lufta (a sigurno ima lufta i poderanosti na polužju koje je unutra) postoji mogučnost da ako buš ju pomakival buš moral tražiti položaj koji ti najbolje odgovara.

Na tom volanu nemaš kaj dotezati
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
...kak misliš tražiti položaj koji mi odgovara....:scratch... kod oranja? ručica je oduvijek u srednjem položaju ...a pozicioniranje dubine kod oranja reguliram ručicom za dizanje-spuštanje poluga i fiksiram (pritegnem) ju na vodilice da je dubina približna...
...a kaj ustvari drži plug u položaju (na istoj dubini)...da mu eventualno neda da zaore dublje ili iskoči van - naravno da plug mora biti podešen kak treba - nisam profesionalac u tome al ide zorem nekak ...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
...kak misliš tražiti položaj koji mi odgovara....:scratch... kod oranja? ručica je oduvijek u srednjem položaju ...a pozicioniranje dubine kod oranja reguliram ručicom za dizanje-spuštanje poluga i fiksiram (pritegnem) ju na vodilice da je dubina približna...
...a kaj ustvari drži plug u položaju (na istoj dubini)...da mu eventualno neda da zaore dublje ili iskoči van - naravno da plug mora biti podešen kak treba - nisam profesionalac u tome al ide zorem nekak ...

Kako onda ores preko pregiba.Za taj nacin oranja zemlja mora biti ravna ko ploca ili imas tocak za dubinu brazde na plugu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
...kak misliš tražiti položaj koji mi odgovara....:scratch... kod oranja? ručica je oduvijek u srednjem položaju ...a pozicioniranje dubine kod oranja reguliram ručicom za dizanje-spuštanje poluga i fiksiram (pritegnem) ju na vodilice da je dubina približna...
...a kaj ustvari drži plug u položaju (na istoj dubini)...da mu eventualno neda da zaore dublje ili iskoči van - naravno da plug mora biti podešen kak treba - nisam profesionalac u tome al ide zorem nekak ...
Gle kaj sam našel samo za tebe. Meni se to neda objašnjavati
http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=638265&postcount=21
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
...pa tu kod mene nema baš nekih strašnih pregiba...parcele su pretežno ravne (bar u mom slučaju)...tak da nemam s tim problema... a nemam onaj kotač montiran na plug....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Probaj ih pustiti da samo pišu odozgo (znači da idu par cm pod zemlju ili par cm iznad zemlje) gledaj otraga pa buš videl kak je ravno.
Da taj dio kod tebe ne radi kak treba nebi ti oral bez kotača ;)
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
...možda te nisam razumio što si mislio pod pregib...naravno da parcela nemože biti idealno ravna, pogotovo ako za pripremu zemlje ne koristiš strojeve poput rotodrljča, traktorske freze... (koristim tanjurače - s njima ise napravi dovoljno)... najviše me kod oranja muči kaj imam slavonca i nemogu s njim orat kak npr. se ore s IMT plugom (to je u procesu promjene)...tak onak kak sam opisal da radim to je približno to... ne smatram se nekim "oračem" al napravi se ... i
..napravio sam si "home-made" jednobrazni plug - daska od WS 30 ili 300 - nisam ziher, pluga - s njim zaoravam kukuruzovin u iza burgona i tak...s njim odradim kvalitetnije...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
U priključke se ne kužim, ali znam da nikad nije idealno ravno i kad plugi krenu u zemlju, a ništ ih ne zvadi van, pošteno zaoru, treba močan hidraulik biti da ih zvadi van pune masne zemljice ;)
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
... jedno pitanjce... zakaj bi se traktor "zaletaval" na ler gasu, tj. nemiran je... promijenili smo filtere goriva, očistili filter zraka - natočili ulja u nj, zamjenili ispucala crijeva, dio lajtunga povrata nafte u rezervoar (podero ga nosač akumulatora) zamjenili komadom crijeva... nikad dosad nisam imo taj problem...

...hvala...
 
Posljednje uređivanje:

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
.. jedno pitanjce... zakaj bi se traktor "zaletaval" na ler gasu, tj. nemiran je... promijenili smo filtere goriva, očistili filter zraka - natočili ulja u nj, zamjenili ispucala crijeva, dio lajtunga povrata nafte u rezervoar (podero ga nosač akumulatora) zamjenili komadom crijeva... nikad dosad nisam imo taj problem...

...hvala...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Još da ste u Boš pumpu natočili ulja :rolleyess:
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
... Boš pumpa ?... po njoj nije niš dirano, al ak kažeš da bi moglo falit ulja onda bum provjeril...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nemoj provjeravati nego ga promjeni, tj ispusti naftu i natoči ulje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh