• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Od starosti i godina korištenja razlohalo se kučište getribe a i "cijev" od kočnice je isto sigurno zajedena i zato imaš luft.
Ja tu stavim drugačiji semering pa ne pušta ili druga solucija....
 

Glisa

Novi član
Tu od
8 Sij 2021
Poruka
19
Dali osovina smije imati veliki luft.I ne kužim zašto skidati poklopac semering i O ring sam promjenio bez problema

Kakav semering da stavim pošto nema smisla da stavim opet isti natrag ili neka druga ideja . Hvala 🙏
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Nerazumijem koji poklopac al nema veze. Ovaj dio sa slike se napravi novi kod tokara da bi se smanjil luft. Semering se ne sjećam 100% ili je 31×45×7 ili 30×45×7. Ako radiš ovo novo naknap mjeru onda semering ide orginalni.
 

Prilozi

  • 20210106_164937.jpg
    20210106_164937.jpg
    17.5 KB · Pregleda: 13

Glisa

Novi član
Tu od
8 Sij 2021
Poruka
19
Hvala ti puno,mislio sam na poklopac da otvorim kućište getribe odozgo
 

Glisa

Novi član
Tu od
8 Sij 2021
Poruka
19
Udarci se čuju samo kod kretanja,čim krene ništa ne lupa.Neznam jeli ispod Sica ili u reduktoru.Vožnja naprijed i u rikverc jednako se čuje.Prije je to bilo zanemarivi udarci ali sad je dosta jako.Molim pomoć šta da rastavom?

To je Zetor 4712

Nerazumijem koji poklopac al nema veze. Ovaj dio sa slike se napravi novi kod tokara da bi se smanjil luft. Semering se ne sjećam 100% ili je 31×45×7 ili 30×45×7. Ako radiš ovo novo naknap mjeru onda semering ide orginalni.
Ja sam samo stavio semering sa manjim unutarnjim promjerom i više ne curi.
 

Glisa

Novi član
Tu od
8 Sij 2021
Poruka
19
Kad se buš odlučil na to javi pa pemo redom kad zapneš ;)
Možete mi reći zašto lupa ispod Sica kad krećem u brzim.U vožnji prestane lupati.Unaprijed hvala.
 

Glisa

Novi član
Tu od
8 Sij 2021
Poruka
19
Kod kretanja u brzim počne lupati ispod Sica ili desnog reduktora nisam siguran, a u sporim nelupa ništa.Tokom vožnje samo malo desni reduktor zuji ali nije strašno.Molim pomoć dečki kako da otkrijem kvar, šta prvo rastaviti ili služiti gdje ga boli.Hvala unaprijed!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Skini poklopac hidraulika, isključi pumpu pa onda probaj.
Možda su zakovice na tanjurastom popustile
 

genijalac

Novi član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
28
Pozdrav gospodo.
Uzel sam 4712 prije 3 godine, onak ulickanog taman za prodaju. Pa da se pohvalim slika u nastavku.
Treba mi za dopeljat cca 10m drvi godišnje iz šume koja je blizu tak da se naradil ne bude.

Sad ide ono zbog čega se javljam. Nisam ga vozil skoro niš preko zime, i taman kada mi je došlo vrijeme za registraciju, vidim da mi curi hidrol. Curi kroz ovaj otvor na direfencijalu kod lijevog kotača. Neznam od kuda to curi..? Iz getribe ili reduktora ili nešto treće..? Taj kotač mi više ne koći, tak da sumljam na nekaj sa te strane. Svaka je pomoć dobro došla.

I napomena, kada radi u leru onda ne curi. Samo u vožnji.
 

Prilozi

  • IMG-20181027-WA0003.jpg
    IMG-20181027-WA0003.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 22
  • 20220514_154458.jpg
    20220514_154458.jpg
    35.4 KB · Pregleda: 22

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Najvjerojatnije iz mjenjaca kroz semering doboša ili na gumicama koje su u dobošu.
U reduktoru nema tak puno ulja da napuni kadicu.

Reduktor dole i riješiti problem, izvana se neda ništa popraviti.
 

Glisa

Novi član
Tu od
8 Sij 2021
Poruka
19
Skini poklopac hidraulika, isključi pumpu pa onda probaj.
Možda su zakovice na tanjurastom popustile
Izvinjavam se imao sam smrtni slučaj pa je sve stalo,upravo skinuo poklopac ispod sica ali ništa nisam primjetio.Snimio sam zvuk i zupčanike pa ako možete pomoći bio bih vam zahvalanhttps://photos.app.goo.gl/EfER2xNpHoQNXr7NA
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Meni tu izgleda kao da ti se trkači ne vrte u difrencijalu
 

Glisa

Novi član
Tu od
8 Sij 2021
Poruka
19
Koji razlog,kako u sporima normalno krećem?.I na drugoj snimci jel onaj luft normalan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pa bumo rekli da je normalan, sa videa mi izgleda malo prevelik ali on nije razlog lupanja.

Tak ti lupa u svakoj brzini osim u sporima?
 

Glisa

Novi član
Tu od
8 Sij 2021
Poruka
19
Da,ali samo dok krene,poslje kad ima lauf sve normalno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Skini ti i poklopac mjenjača i klimaj gornju osovinu lijevo, desno da vidimo koliko imaš lufta na lezajevima.
Možda je tu problem a zvuk se prenaša pa ispada da dolazi odispod sjedala.
 
Na vrh