• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Pa jesam, nisam do kraja ali bila je na nekom položaju prilično udaljena od skroz desnog, mada možda ručka gasa ima dosta "lera" pa da to i nije bio baš srednji položaj.... isprobavaću kad donesem traktor, malo mi neverovatno da je to baš tako jako blokirano, obzirom da on jako lepo radi i ne gasi se ni na jako malim obrtajima, ne znam da li može biti da je zapeklo to dugme ako nije korišćeno, oni nisu ni znali da to treba da se stisne da bi lakše upalio...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Taj gumb samo omogućava otvaranje nazubljene letve u Boš pumpi "do kraja" (iznad količine za najveću snagu), da se dobije maksimalna startna količina goriva.
Gumb se pritišće nakon dodavanja punog gasa, jer se inače vrati ako letva nije u krajnjem položaju.
Ako se ne da stisnuti, onda je vjerojatno greška u njemu.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Ako se ne da stisnuti, onda je vjerojatno greška u njemu.

Meni tako deluje, kao da je zapekao, jer ne ide ni malo unutra.... A jel može šta da se poremeti ako se odvije matica koja drži taj gumb, pretpostavljam da je gumb neki konus koji dodatno gurne polugu u desno i ona otvori jos vise elemente tako da daju veću količinu goriva..mada mozda se razradi ako se malo naprska sa odvijacem i okreće u krug..
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Rešen problem sa čokom. Zapekao bio, i to u nekom položaju unutrašnjem. Naprskao ga malo sprejom, uzeo klješte i malo cimao i razradio se... Sad radi kako treba, pali traktor na dva okretaja zamajca...
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Jedno pitanje...

kaplje mi ulje tacno ispod pedale kvacila, na mestu gde je pedala ucvrscena na telo traktora i oko koje se rotira...nije mi bas najjasnije zasto tu vlazi, ali koliko sam video u blizini je poluga rucne koja ide sa jednog na drugi kraj traktora, da li ona prolazi kroz ulje menjaca pa na nekom semeringu sa te leve strane da vlazi? Da li to moze da se resi bez rastavljanja traktora?

hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Tu imaš osovinu koja ide kroz mjenjač i na njoj 2 O-ringa i sa svake strane po semering. Nekaj od tog je propustilo.
Da se izvana ali treba skidati poklopac mjenjača.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Evo sad sam gledao malo detaljnije ispod traktora, postoji i jedan poklopac sa donje strane ispod menjaca, kraj tog otvora je za jedno 10cm udaljen od ose kroz koju prolazi ta osovina koja ima semeringe od kojih jedan (taj levi) verovatno pusta, da li moze i kroz taj otvor sa donje strane da se pridje da bi se zamenio semering l oring to jest sve to?

Jel si na taj poklopac mislio sa donje strane? Onda i nije tako strasno, ako mora onaj gornji da se skida, bas mi se nesto i ne radi...Ionako sam mislio da promenim ulje u menjacu i diferencijalu...

Koje ulje da stavim u menjac i diferencijal? Jel ide posebno ili je sve zajedno (menjac i diferencijal)? U motor sam stavio INA super turbo 15w40 po preporuci ovde sa foruma, i cini mi se da je jako kvalitetno, ugradio sam manometar za ulje, na 1000 obrtaja kad se zagreje traktor manometar mi pokazuje oko 3.5bara, dok je ladan oko 2bara..(malo manje)
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Malo je dole prtljavo to za napraviti jer je mala rupa ispod tog poklopca.
Semeringe ti možeš zamjeniti izvana ali ne možeš O-ringe na osovini, a problem ti bu i semeringe...
Najjednostavnije je skinuti gornji poklopac mjenjača, izvaditi vilice i onda si ti gazda jer tuda moraš izvaditi jedan osigurač da bi izvukel osovinu.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ja sam to tastu dihtal na njegovom zetoru 4712 i sve sam napravil sa boka i gumice zamjenil na osovini i simering na kočnici snopova, nisam skidal poklopce. Mislim da je malo zeznuto zamjenit o-ringe na osovini ali da se napravit. Normalno piksiral sam i pedalu kvačila.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
A jel si vadio tu osovinu, ili samo spolja iscackao semeringe i gumice? Posto kaze Muha da ima neki osigurac koji drzi tu osovinu (koliko sam shvatio taj osigurac je u menjacu)? jel si piksnu pedale kvacila pravio ili ima kao deo da se kupi? Jel se secas koji su semerinzi? Mere? i taj oring, posto meni to sve stoji u selu, pa da kupim pre skidanja...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Piksa ima nova za kupiti, a ima i finu cijenu. Cca 200 kuna. Problem je kaj samo sa zamjenom pikse opet imaš luft jer se i osovina zajede.
Normalno da se da zamjeniti bez raszavljanja gornjeg dijela ali je problem kaj opadne ona čahurica na kojoj je kočnica pa to treba pipkati dok ne najdeš odgovarajući položaj... meni je uvijek bilo lakše izvaditi poklopac i napraviti kak se spada.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Da, bas lepa cena.... videcu mozda je i napravim od plastike na strugu, da bude otvorena na jednom delu pa bi to eliminisalo pojedenost osovine... Ima posebna plastika za te piskne, poliamid... Probacu ovo spolja da uradim, ako ne ide, onda skidam poklopac, mada mi se bas i ne skida....
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ja sam izvadio gumice i simering bez diranja osovine treba samo paziti na kočnicu snopa i sve je kako treba biti i nigdje ne curi. Normalno osovinu je pojelo, ali puno je manje lufta nakon zamjene pikse na papuči. Dimenzije gumica i simeringa stvarno neznam.
 

Perna

Novi član
Tu od
7 Sij 2020
Poruka
10
Poštovani, molim za sugestiju i mišljenje,
Na Zetoru 4711 mjenjani su u servisu ulošci dizni. Nakon što su stavljene dizne nazad sa novim ulošcima - TRAKTOR NEĆE DA UPALI!!!
I prije je malo teže palio zimi ali kada nakon malo verglanja jednom "sastavi", upali i radi bez problema.
Sada sa novim ulošcima nakon puno puno verglanja u intervalima, konačno upalio - ALI TROKIRA ŽESTOKO.!!! Pogotovo kada se doda gas!
Odvrtao sam diznu po diznu i sve tri su u funkciji!
Cijenim Vaše mišljenje!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Boš pumpa nema snage probiti dize sad kad se naštelane na pravilan pritisak.
Skini ih nazad dole, okreni naopako pa probaj alnasati da vidiš dali probija. Skidaj jednu po jednu i tak isprobavaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh