• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Decki problem sa hidraulikom. Danas sam frezal sa zekanom i dignem hidraulik i ostane u zraku i nece vise spustit. Otkopcali frezu i dalje se ne giba nikam koju god rucicu gibal bilo kam. Znaci poluge koje idu van iz poklopca hidraulike su dignute do kraja i nedaju se ni malo niti gore niti dole. Kad je iskljucen kardan i kad se tada pusti kvacilo nesto zuji unutra, ko pumpa hidraulicna, i osjeti se opterecenje na motoru na leru. Kaj bi se to moglo desiti ako ima tko slicna iskustva bio bih zahvalan da podijeli
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Napisao si da se osjeti opterečenje na motoru i da poluge ne mogu više ni malo gore. Znači da je klipnjača upela u kučište diferencijala i pumpa i dalje tiska ulje, samo je sreća što sigurnosni ventil odrađuje, ili je pumpa lošija pa nema dovoljno pritiska da polomi poklopac.

Ne pali traktor dok ne riješiš.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Ali to zujanje se cuje u kojem god polozaju bila rucica za dizanje i spustanje hidraulike
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Rijesen problem. Polugica koja gura ventil na razvodniku, koja je na ruckici za spustanje i dizanje hidraulike, izmaknula se sa svojeg stifta i ventil je stalno signalizirao da treba dizati poluge a one su bile do maksa. Eto ako bu netko imal problem ovakve prirode mozda mu ovo pomogne
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Očito da si skidao poklopac.

Sada ti je jasno gdje je klip upinjao i što je moglo puknuti?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
I sad je pitanje tko bi prvi popustio, Kučište diferencijala ili poklopac hidraulika.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
87
Evo ja da se javim oko onog dihtovanja ispod pedale kvacila. Odradio sam to juce, lakse nego sto sam mislio, cak nisam ni bure od kompresora skidao nego ga malo ukrivio (podmetnuo klocnu ispod njega da ne polomi cevi)... E sad plasio sam se oko onog sto ste pominjali caura snopa, i dalje mi nije jasno na sta ste mislili,

ja sam svukao prvo onaj deo sto pogoni kocnicu, on ima kajlu, pa sam svukao pedalu kvacila, pa plastiku do pedale, pa onda tu cauru, ako ste na nju mislili, ona je povezana nekom polugom sa pedalom kvacila, to sam otkacio...Kad sam nju svukao, video sam odma O ring, a semering je takodje ocigledan i to sam sve povadio i stavio novo bez ikakvih problema, O ring sam iscackao sa stomatoloskim pomagalom (ima kao kukicu na kraju), ali i bez toga moze malim srafcigerom. Onda sam vratio tu cauru u polozaju u kom je bila pre nego sam je izvadio i usla je odma bez problema...

Za pedalu kvacila sam napravio cauru od plastike i sad je luft "0", legla je bas kako treba, koliko ce trajati videcemo... Mada kad sam izbio staru od bronze shvatio sam sto joj cena lepa..Ima kanale unutra za mast i urezan prsten gde dolazi mazalica, dakle nije bas obicna bronzana caura...

Sad vise ne curi, sa druge strane gde su pedale kocnice nisam nista dirao, tu nije ni curilo...

Hvala na savetima pomogli su..
 

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
Gledam sjedala za traktore ima unirvezalnih dosta za imt pa me zanima jel bi pasalo na 4712
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ni jedno ne paše ni na jedan traktor bez prepravki samog nosača.
Uglavnom, slobodno kupi to sjedalo ali morat ćeš prepraviti ili napraviti nosač na koji ćeš samo sjedalo zašarafiti.
 

Bananko

Član
Tu od
1 Kol 2019
Poruka
49
Dvoumim se izmedu ovoga, radije bi drugoga zbog naslona ali mi nekak izgleda pre nisko Screenshot_20200601-112107_Chrome.jpg Screenshot_20200601-112720_Chrome.jpg Screenshot_20200601-112016_Chrome.jpg
 

Krešimir007

Novi član
Tu od
3 Stu 2020
Poruka
3
Pozdrav svima, kako popraviti mješanje brzina na zetoru? :) kada nesta radim i brzo mjenjam brzine pomjesam ih. onda odsarafim ona 4 sarafa i dignem mjenjac u zrak i sa cekicem ili sarafcigerom one klipice stavim u polozaj koji moraju biti u leru. dali se moze to kako popraviti da mi se ne dogada to ?
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Zamjeni utvrđivače oslabe opruge pa lako povlači klipiće
 

Glisa

Novi član
Tu od
8 Sij 2021
Poruka
19
Tu imaš osovinu koja ide kroz mjenjač i na njoj 2 O-ringa i sa svake strane po semering. Nekaj od tog je propustilo.
Da se izvana ali treba skidati poklopac mjenjača.
Ja sam promjenio semering i gumicu na pedali kvačila 4712 ali opet curi.Osovina ima lufta gore dolje jeli to normalno ili mora biti fiksna
 

Glisa

Novi član
Tu od
8 Sij 2021
Poruka
19
Znači da osovina ne smije imati luft gore dolje.Jel ta dva O ringa fiksiraju u getribi
 
Na vrh