• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Da li je ovo 3511 ili 3511s, ja bi rekao da je 3511s (nema polugu na desnom tocku od volana do tocka), neki mi tvrde drugacije pa molim za pomoc jer i nisam neki poznavalac...

hvala zetor3511.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Po kabini bi bil 4718. Ima poloćica na instrument ploči.
Ako je 3511, onda je S.
3511S i 4712/18 su identični traktori.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
E hvala, razjasnio si mi...ici cu pa da vidim, da ima plocica, al se ne vidi sa slike...
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Bio sam da pogledam traktor, nije bas u nekom stanju, ne rade kocnice, odlivak od dizni pusta naftu na svim cilindrima..kapljice vode razbacuje posle neko vremena rada sa strane, moguce da vodena pumpa pusta na semeringu, i sto je meni najgore je da na iberlaufu ima poprilicno vazduha, a vidi se i ulje na cepu...kao i sa strane cepa, to jest na polugici kod kompresora (ne znam cemu sluzi ta polugica)
Da li to moze da bude neki drugi problem ili je motor u losem stanju, mada po zvuku on prilicno lepo radi, i ne dimi...Ulje nije belo, dakle ne mesa sa vodom. Poprilicno je neodrzavan..Menjac deluje ok, ne krci pri ubacivanju u brzinu...Mada traktor nije nikad farban, i navodno nije orao, ali je tanjirao. Pusta po malo vodu na slavini na bloku, hidraulika radi, ali ne drzi kad se ugasi, to jest za oko 20 sekundi padne tanjiraca, bendix zeza po nekad... ima umazanog pozadi na vretenu...

evo jedna slika, ima i video kako radi, kad se ucita postavicu...sta vi kazete koliko on vredi onako realno..

IMG_20200201_130616.jpg

IMG_20200201_130624.jpg

IMG_20200201_130641.jpg
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,537
Koliiko traži za njega onda se može komentirat. Ako se razumiješ umehaniku ni to prevelik kvar.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Trazi 2000E... razumem se u mehaniku... najvise me ovo brine sto je cep od iberlafua mastan, mada kad sam ga otvorio i drzao ruku iznad nije me nauljio, duva pomalo na cepu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Mislim da je to groblje na kojem ima dosta posla, ali ako je cijena prihvatljiva onda nije problem te neke stvari dovesti u red.
Još dve hiljade i da vidiš kakva to makina bude.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Poslacu snimak, samo da se ucita...da ima tu dosta da se radi, a on kaze kako u poslednjih 20god nije navodno orao, samo lakse poslove, ali izgleda zapusten prilicno... Pa cena i nije nesto povoljna, ovako kako sad stoji, mada ako se dogovori za manje mozda vredi, mada...
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Evo snimak....

ovo ulje na cepu, jel moze da bude i od kompresora, ili je iskljucivo do losijeg motora?

 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Koliko je to ulje na cepu pokazatelj stanja motora? AKo moze neko ko ima uskustva da kaze, znacilo bi mi...evo recimo gledao sam jos jedan i izgleda cep kao na videu...u kakvom je stanju taj motor, ako moze sta da se zakljuci po cepu? Cenim svako misljenje, pa neka kaze ko sta misli...

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Teško ti je to preko čepa za reči ali ovaj s videa nije dugo pran i nije to tak da ulje leti van i da je frisko masno.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Aha, e hvala...Da ovaj njie pran, a znaci i da ne stoji napolju pa kisne i to je vec nesto...a sto kazes nema ni da se sija ulje napolju...najbolje kad se izmeri kompresija, e sad kad nekom to kazes ovaj odma misli da ces da mu pokvaris traktor...mada ja nemam bas iskustva sa ocenom motora bez matematike (merenja), pa eto pitam, ko otvara te motore cesce, vise zna da vidi po zvuku rada i po spoljnom izgledu sta je i kako je...koliko sam do sada shvatio "dublji" zvuk uglavnom je pokazatelj boljeg stanja..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
A ko bu prodal traktor koji ima dobar mjenjač, motor, hidraulik, s gumama koje budu vozile još pet let, da je izvana ko cukar.... za male pare.
Kupiš kramp u bescjenje pa si ga osposobiš i znaš kaj imaš.

Ova oba po vanjskom izgledu nisu bog zna kaj, a ni nemreju biti za svojih 40- 50 let starosti i zahtjevaju neka ulaganja ili kupuj takvo kakvo je pa kaj se pokvari buš u hodu servisiral. Motor je najmanji problem, to složiš i miran si duže vreme.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Evo da javim, kupio sam traktor, posto sam bio dosadan ovde, da ispostujem ucesnike...Traktor iz 77, jako lepo ocuvan, ovo je prva boja na njemu, cak ima i sva svetla, i prekidace u kabini, original (ni jedan do sad nije imao sto sam gledao)... Traktor nije mnogo koriscen, i sto je najinteresantnije vozila zena :). Platio sam ga 2400E..Sve gume su jos njegove prve...

Ono sto jedino nije ok, je cok na bosch pumpi. Kao da je blokiran, ne moze ni da se stisne niti se i malo pomera. On je i bez coka ladan upalio posle jedno 20 sec verglanja... Radi jako lepo, ne zalece se, prima gas, ne dimi, i na jako malim obrtajima radi mirno i ne gasi se, jedino sto taj cok ne moze da se stisne, pitao sam gazdu, on nema pojma i da treba da se stisne cok, moguce da ga nikad nisu ni koristili... Da li ovo moze da bude da je jednostavno zapekao ili je neki drugi problem u pitanju? Da li sme da se skine samo cok (cok je u telu koje ima navoj i prisrafljeno u pumpi) ili ce to nesto poremetiti u bosch pumpi (nemam iskustva sa ovim pa pitam)... Pretpostavljam da je cok nekakav konus koji pomeri neku polugu u bosch pumpi...ali nikad ovo nisam otvarao pa nisam siguran...
Zetor4718.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Čak i originalni auspuh.
Jel ima ručni kuplung za kardan ili ne?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ako je na njemu sve orginal to je možda čak i mač s dvije oštrice. S jedne strane dobro s druge strane znači da bu neke stvari trebalo ubrzo mjenjati.
Kak god bilo izgleda odlično prema onim grobljima koja si išel gledati.

Čok daj nekome da popravi, ne upustaj se u to.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Čak i originalni auspuh.
Jel ima ručni kuplung za kardan ili ne?

Mislim da ne, ako mislis na ono sto lici kao na rucna kocnica, to mislim da imaju samo oni sa amortizerima napred, sto su za nemacko tržište rađeni...

Evo video pa se vidi detaljnije...


Ako je na njemu sve orginal to je možda čak i mač s dvije oštrice. S jedne strane dobro s druge strane znači da bu neke stvari trebalo ubrzo mjenjati.
Kak god bilo izgleda odlično prema onim grobljima koja si išel gledati.

Čok daj nekome da popravi, ne upustaj se u to.

O tome sam isto razmišljao, ali uvek imaš jedno kajanje i crva, a što je nešto menjano ako je menjano, recimo pre ovog sam gledao još jednog, pali na polja ključa ladan, ali reko mi gazda da mu menjali snop zupčanika u menjaču? Onda mislim, šta treba da uradiš traktoru zetoru da bi mu se to izlomilo? Verovatno izvlačili drva sa njim, cimali, ko zna šta...Ovaj što sam uzeo je jedini traktor koji je svuda suv, ni jedan nije bio skroz suv, uvek je negde bilo umazano...Sad videću šta je i kako je, ako sam se zeznuo i nisam mnogo, bar je na oko lep, nije neka rugoba...

A jel da bi se sredio čok mora da se skine pumpa, ili može bošista da skidanjem tela na kojem je čok to reši na samom traktoru?
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Zilot dali ste povukli ručicu gasa kad ste uključivali čok. Možda je glupo što pitam al mnogi neznaju da čok nemožeš uključiti ako gas nije bar na pola.
 
Na vrh