• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Ma ne vadiš to sve van.
Skini cilindar za početak i onda buš sve videl kaj dalje treba.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
Danas mi je prilikom verglanja i u prvih desetak sekundi rada lupalo u motoru kao da netko čekičem udari svake sekunde. Kasnije ga nekoliko puta palio sve normalno. Gledo sam ulje (na max je) i ne svijetli kontrolka. Da li bi trebao biti zabrinut?
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
Ako buš, a buš, kod Čegeca kupoval, nemaš brige. Oni sve znaju kaj ti treba.
4 čahure i dva aksijalna, te dva o-ringa nosaća aksijalnog.
Za centralni dvije plastićne čahure i centralni ako bu trebal. Ako je još lufta napred- nazad to se uspješno riješava podlaganjem ploćica.
Krajnici i zaštitne gumice po potrebi.

Po mojem prvo treba rastepsti, a onda u nabavku. Napamet možeš kupiti stvari koje ti nebudu trebale.

Muha,ja sam riješil prvi kraj sve kak si napisal....
sve novo,osovine navarane i stokarene..čak se i nisu spigale dok sam ih navarival..nema lufta ni mrve..
na volanu imam mali slobodni hod oko 2 cm sim tam,ali mi opet nekad zatrese volan po cesti ako dojde do neke veće neravnine...nasprem kak je bilo prije ovo je super al me to mući!!,e sad me zamima samo kak špur napraviti,dal da jednostavno prenesem,tj.izravnam ih sa špagom napred i iza ili trebaju malo biti zatvoreni napred?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
2 cm, mnogi automobili bi se mogli posramiti na taj luft...
Špur se štela na način da je prednja strana kotača u hrpu 1 do 2 cm, ali cm, ne mm.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
U prirucniku za velikog Medu, ako se ne varam, stoji od 4-7 centimetara. Samo nikada ne znam kuda..

Poslano sa mog V7A koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Prednji dio uvijek mora biti uži ali eto kod mene je na 355 otprilike jednaka širina naprijed i nazad i ide bez brige. Ne vuče nigdje i nije težak na volanu a manje dere gume.
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
piknul ja njega 2 cm unutra i puška je..ne trese,sve ok.. muha vredi cuga :icon_pray:
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Pozdrav ekipo!
nije baš da sam aktivan, jbg...., kj. moreš, al trebam savjet, help ...
Zekan moj dragi, 4712, počeo proklizavat u radu - tj. motor radi a on stoji - lamela
To sam prvo skužil na tanjuranju kod jesenske sjetve, kad idem zadnji prohod u 4-toj brzini, počel je zastajkivati, tj. usporava sam od sebe ...
U 3. ide ali mislim ali nije to to ...
Prilikom paljenja ujutro, obično krećem u rikverc - stisnem kvačilo i on krči i nejde u brzinu...
Pritisnem papučicu par puta, smanjim malo gas, ubaci u brzinu i dalje OK...
Pričo sam s jednim čovjekom, dugogodišnjim mehaničarom traktora kaj bi to bilo - podešaval je polugu kvačila, bilo kao bolje ali počelo opet zezati , sljeddeće kj je reko da se može probati je podešavanje capica na lameli ???
Onaj "miris" lamele sam zadnje osjetil u šumi kad sam par puta, u 2. brzini cuknul trupac koji je zapel ...

E sad, kj se sad tu dogodilo?
Dal se lamela može kak zauljiti?

Zadnje kaj smo šarafili po njemu je bila famozna hidraulika gdje je dobil i friško ulje u getribu ...

Hvala!
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,566
Traktor najvjerovatnije na pola i sredit sve oko lamele korpe druk ležaja capica i ostalog šta uz to ide.Ostalo če ti reči Muhač ak ga Kolega Sveznajuči Željko ne preduhitri.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
A moguće da je masna ako su otišli semerinzi na spojničkim osovinama, ali onda bi trebalo biti masno unutra.
Skini poklopčić pa vidi.
Kak god, ako klizi najvjerojatnije bu moral na pol jer je ovu spalil i tu bu od štelanja slabo kruha.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,566
E to i mene zanima ali mislim da da pošto sam i sam stavil radi kapčanja kiperica da ne miješam ulja. Ulje u 4911 već skoro godinu dana.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Mislim da to ulje Zeks bude bez ikakvih problema probavil. Te stare rage su tolko kvalitetne da bez posljedica mogu na svašta.
Obrnuto nebu išlo i baš me zanima kakvi problemi budubza deset, dvadeset let...

Da se razmemo, ja tak mislim i da imam takve probleme bez straha bi ga natočil tim uljem.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,566
Muhač ne podcjenjuj stare rage dok one popeljaju do međimurja se nebuš zaustavil:(giggle)::icon_mrgreen:
 

Vukkkkk

Novi član
Tu od
15 Sij 2017
Poruka
2
Iz Bosne sam grad Doboj.Imam zetora 4712 i trebao bi mijenjati zubcanik druge trece dupli na gornjem snopu i od 3 isto dupli na donjem snopu.Od gornjeg snopa znam da poluosovina ide nazad prema diferencijalu kada se rastavi na tom dijelu i tako se vade zubcanici pa me zanima kako od donjeg snopa se vade zubcanici i da li je potrebno traktor rastavljati i popola gdje je lamela ili i oni idu slicno kao i kod gornjeg snopa.Unaprijed Zahvalan
 

Najnoviji postovi

Na vrh