• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Pozdrav ekipo!
Novi sam na ovom zanimljivom i veoma korisnom forumu kojeg čitam posljednje dvije godine kada god me google uputi na nj tražeči neke informacije o polj. strojevima... pa eto tek sam se sada odlučio prijaviti jer nigdje na net-u nemogu "iskopat" neki korisni manual za Zetor 4712 (našo sam samo neke univerzalne Zetor kataloge - spare parts itd..) koji bi mi pomogao u istraživanju svoga 30 god. starog ali vrlo pouzdanog traktora kojeg sam pomalo počeo servisirati.

Generalka motora odrađena pred 10 god. (traktor ne radi puno - oko 2 ha oranja, tanjuranja itd., te za šumske radove), piksiranje prednjeg mosta kompl. je u tijeku... a sljedeće na redu bi bilo sređivanje hidraulike koja cuka u pm i to iritira kad podigneš tanjurače a traktor skače ko lud (problem rješavam prebacivanjem fino-grubo podizanje)...
...pa eto za to bi mi dobro došao manual ukoliko ga ko ima da mi pošalje na mariobasstek@gmail.com... unaprijed zahvalan...!

Dakako, otvoren sam za sva pitanja i problematiku vezanu uz spomenuti tip traktor s kojim sam prošao dosta...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Pozdrav ekipo!
Novi sam na ovom zanimljivom i veoma korisnom forumu kojeg čitam posljednje dvije godine kada god me google uputi na nj tražeči neke informacije o polj. strojevima... pa eto tek sam se sada odlučio prijaviti jer nigdje na net-u nemogu "iskopat" neki korisni manual za Zetor 4712 (našo sam samo neke univerzalne Zetor kataloge - spare parts itd..) koji bi mi pomogao u istraživanju svoga 30 god. starog ali vrlo pouzdanog traktora kojeg sam pomalo počeo servisirati.

Generalka motora odrađena pred 10 god. (traktor ne radi puno - oko 2 ha oranja, tanjuranja itd., te za šumske radove), piksiranje prednjeg mosta kompl. je u tijeku... a sljedeće na redu bi bilo sređivanje hidraulike koja cuka u pm i to iritira kad podigneš tanjurače a traktor skače ko lud (problem rješavam prebacivanjem fino-grubo podizanje)...
...pa eto za to bi mi dobro došao manual ukoliko ga ko ima da mi pošalje na mariobasstek@gmail.com... unaprijed zahvalan...!

Dakako, otvoren sam za sva pitanja i problematiku vezanu uz spomenuti tip traktor s kojim sam prošao dosta...
http://www.ulozto.net/xr1u5JK/katalog-zetor-4711-6748-pdf
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
...hvala na linku....


baj d vej..ako ima tko da je slago hidrauliku na 4712 s prethodno opisanim problemom nek napiše nešto... naslušo sam se i načito da se tu mjenjaju gumice itd... i da to nije neki problem...ali ..

hvala!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Kad se buš odlučil na to javi pa pemo redom kad zapneš ;)
 
Z

zoky 285

Guest
kompletan set gumica ti je 80 kn ,ja sam prosle godine slago isto mi je trzo i kupio taj set a otišle samo gumice na klipu nije neka velika pamet kad krenes rastavljat.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Opa, super tema.....
Imam jedno pitanje, jel mi može netko reči koliko vrijedi zetor 3511S iz 73. Stanje, pali i vozi(barem prema pričanju) ali sve ostalo katastrofa. Znam da je malo glupo pitanje, ali bilo kakva pomoć je dobra. Ako budu bitni razlozi postoji pp.
PS:
Muhaničar, ako sve bude išlo kak spada, trebal bude mi savjet sa hidraulikom i to u tanane:blackeye. Ma ustvari, postoji mogućnost da te kidnapiram na jedno tjedan dana:lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
U cijenu se nebum mješal, s tim se ne bavim, a ostalo nije nikakav problem. Na licu mjesta, na forumu preko telefona............ Ma kak god očeš, a nisam ni skup za forumaše
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma čisto radi okvirne procjene mi je bitna cijena. Nažalost slika nemam i sumnjam da u ovom trenutku mogu doći do njih:oops:...nego, kad sam već tu, jel netko ima kakve spznaje sa dijelovima iz Mađarije, i dal se isplati kupovati...s obzirom da mi je grana blizu, a i bograč nisam već dugo probal;)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
uuu, pa drže cijenu, nejde mi na mlin:supris:....kolko slike mogu dati realno stanje, ovaj moj prema slikama izgleda čak inešto lošije:?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ma čisto radi okvirne procjene mi je bitna cijena. Nažalost slika nemam i sumnjam da u ovom trenutku mogu doći do njih:oops:...nego, kad sam već tu, jel netko ima kakve spznaje sa dijelovima iz Mađarije, i dal se isplati kupovati...s obzirom da mi je grana blizu, a i bograč nisam već dugo probal;)
Ak je na mojoj strani idemo ga glet i bumo zračunali kolko na njega treba deti, ovisi u kakvo stanje ti njega hočeš dopeljati.
Nisu dijelovi ni kod nas pretjerani
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Jel to indijski HMT, čujem da je to kopija zetora, ali dijelovi ne pašu:scratch
Sjećam se ko klinac u Panexu su serijski ugrađivali kabine na njih, a na smetlištu tvrtke je bila hrpa stražnjih blatobrana, elektrike, rolbarova i kutija za alat:?, a ne sjećamse da sam ikojeg vidio na cesti....doduše traktoru i nije mjesto na cesti:D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
To sa linka, a i sa slike su ti samo gumice razvodnika. Čak nema u toj garnituri ni gumica za ruke, a kamoli za torzionu osovinu. Naravno nema ni za cilindar, a nemre ni biti za 30 kn
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Gumena karika :madmana:

Nisi ti to nikad videl :?
Čak ni na slici :roll:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Jel to indijski HMT, čujem da je to kopija zetora, ali dijelovi ne pašu:scratch
Sjećam se ko klinac u Panexu su serijski ugrađivali kabine na njih, a na smetlištu tvrtke je bila hrpa stražnjih blatobrana, elektrike, rolbarova i kutija za alat:?, a ne sjećamse da sam ikojeg vidio na cesti....doduše traktoru i nije mjesto na cesti:D
Je, HMT. U Americi se zove Zebra.
Nema dijelova, loša izrada...
3511S ti je 4712/18, i nema puno veze s 3511.
Prednost mu je da je teži i grublji od 3511, te mu hidraulika može raditi bez uključenog kardana (na 3511 hidraulika radi samo kad je uključeno 540, ili pak preko brzina - nije poželjno iznad 3. brzine, jer se pumpa vrti prebrzo i tuli).
 
Na vrh