• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4718

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
Kaj velite na ovo? Stari i ja smo vec ludi od tih djecjih bolesti. Naime simptomi su sljedeci. Na lajtung od prve dizne se prenose jake vibracije,mali udarci,od kud,ne znam...na druga dva lajtunga je ok. Antifriz mi je opet curil uz diznu nekud,al cini se da ne uz sam vrh,nego u cahuri. Zadnjih dana tesko pali i dost dimi plavo dok se ne zagrije. Ne baca na odusak niti mjerac kompresiju,ulja ima kak treba bit. Tak da sam danas opet zvadil dizne,cak i zamjenil prvu i drugu da vidim jel bu kaj drugacije,al bez neke velike razlike. Jedini kaj je druga dizna puna garezi na vrhu. Na prvoj cahuri dizne,dakle ona kod kilera,ima naslaga koje nejdu dole ni sa sarafcigerom,dok ne na drugoj glavi caklina kak i prilici novoj glavi nakon 100rh. Kaj da delam? Dizne i pumpu opet na reglazu? Zvat nekog mehanicara da vidimo jel problem s glavom..? Nisam pametan a traktor mi treba za sjetvu uskoro...
 

Prilozi

  • IMG_20220923_132742.jpg
    IMG_20220923_132742.jpg
    20.7 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20220923_132732.jpg
    IMG_20220923_132732.jpg
    22 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20220923_132617.jpg
    IMG_20220923_132617.jpg
    35 KB · Pregleda: 14

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
Garez na dizni,mozda je to u normalnoj kolicini..
 

Prilozi

  • IMG_20220923_125515.jpg
    IMG_20220923_125515.jpg
    22.5 KB · Pregleda: 12
  • IMG_20220923_125512.jpg
    IMG_20220923_125512.jpg
    24.3 KB · Pregleda: 12

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pa nisam neki stručnjak . čim ti curi voda uz lajtung možda ti je glava negde pukla.
udarci po lajtungu? kaj ti to znači? da ti možda diza nije dovoljno stegnuta. probaj dali ide diza gore dole kada je stegnuta.
čini mi se na na 533 idu bakrene podloške pod dizu. nemam pojma dali idu pod zetora. možda ti fali bakrena podloška.
 

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
Na zetora nejdu podloske. Na dvije glave mi je dizna cca 2mm visa nego na ovoj kad je stegnuta. Na ovoj lagano potone do kraja unutra,al sjedne na konus cini se. A na prvom lajtungu za dovod,dakle kad se primi rukom, se dosta osjete udarci,ne ko lagana vibracija nego svaki takt je lagani udarac. Dok na druga dva lajtunga se to ne osjeti. Ni ja ni stari nismo strucnjaci,al uz to i sad plavi dim i tesko paljenje... Nije nam to bas normalno nakon samo 100rh nakon generalke de je ama bas sve novo. Ne znam od kud bi krenul da dojdem do dobre dijagnoze
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Zmeriti kompresiju!
Ovo kuckanje lajtunga još nisam doživel da bi bilo na sva tri ili četiri lajtunga ma ko god da mi je delal pumpu..
Ko ti je pumpu slagal?
 

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
Zmeriti kompresiju!
Ovo kuckanje lajtunga još nisam doživel da bi bilo na sva tri ili četiri lajtunga ma ko god da mi je delal pumpu..
Ko ti je pumpu slagal?
Nemam s cim zmerit,moram najt ko to ima. Makar mislim da je kompresija motora okej,ne baca maglicu na odusak ni na mjerac. Pumpu jos nisam delal, od 5211 je gore i dosad je delala dobro. Al na dizne sumnjam,ne uleva mi povjerenje to kak su slozene vec drugi put...jer velim,dosad je sve dobro bilo. I dalje prima gas dobro,rrzi dok dela al dimi plavo i tesko je pocel palit..iako ta pumpa nema cok,po ovom vremenu mora zapalit sam tak. Mislim da bu prvi korak kod čegeca pumpu i dizne na kontrolu
 

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
I sad nakon dobro odradenih 110rh da ne sjeda dobro na konus..? Ne verujem. To sa "osjecajem lupanja" na lajtungu za dovod do dizne mi je skroz cudan i nepoznat,i tesko mi to za opisat ak se ne vidi i ne proba...al eto,stari i ja mislimo da nekaj ni kak treba,nismo totalni laici al nismo ni znalci i iskusnjare. Plavi dim i tesko paljenje bum probal resit kontrolom pumpe i dizni, i vise nikad nikam drugam nego kod cegeca. Ak opet bude da nekaj ni kak treba,glava mora dole... Jer ovak samo tapkam po mraku i zamaram ekipu na forumu :) Samo se nadam da sad nakon berbe kukuruza bude sve u redu u sjetvi da u miru docekam zimu i krenem s tim. Valjda se nebu puno mucil, ipak sam nove pluge kupil
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Pozdrav rajo.

Kako skinuti rezervoar sa 4718?

Koliko sam skontao,bočni limovi i hauba da se skine,držač akumulatora i da se odvije kod volana u krug šrafovi.
Grešim?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ne trebaš skidati haubu da bi skinul držač akumulatora, dovoljno je samo 4 vijka M6 skinuti i ona 4 na ključ 14 kaj drže nosač za zvono.

A to sve skupa ne treba skidati za skinuti rezervar.
Struju skinuti sa instrument tablom, kolo volana, ručicu ručnog gasa i ona tri gumena nosača na ključ 13 ispod rezervara i rezervar ide van.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Majstore misliš iz kabine rezervoar da se izvuče?
Mislio sam da teže tako pa hteo ka motoru da vadim rezervoar.

Hvala na savetu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Uffff, ako ima kabinu, a 4718 bi trebal imati onda si naje.

Nemreš rezervar izvaditi prema motoru jer kroz njega prolazi osovina volana.
A za kaj uopče skidaš rezervar, tj, kaj popravljaš, volan?
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Znači uhvatio sam ćorava posla.

Nosim pumpu i dizne kod bošiste pa hoću rezervoar malo da isperem od sitnih nečistoća. Nema rdje ali bivši vlasnik je onu cev na rupi za sipanje izbio,pa da vidim to da nekako vratim.

Šta ti predlažeš majstore? Da sipam kiselinu ili benzin pa ljuljam ceo traktor?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ako su sitne nečistoče onda ostavi kak je. To bu s vremenom pobralo sito na ac pumpi.
Ako je nečistoča veča možeš našpricati nekom otopinom za otapanje kamenca, zmazanoče i hrđe i isprati vodom i ispuhati zrakom.
Kaj god samo da ne prođeš muku skidanja rezervara.

na koju cijev misliš da je bivši vlasnik izbil?
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Imam pištolj na vazduh sa dugačkom cevkom,dobra ideja.

Jel znaš onu cev šuplju na rezervoaru Rakovice čim čep otvoriš?

Na Zetoru ima slično ali duža. To je valjda kada se mućka pun rezervoar u njivi pa da ne izlazi nafta na odušak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Možeš na pištolj staviti komad crijeva pa crijevom koje je savitljivo ispuhati svaki čošak ;)

Kontam na na koju cijev misliš, ako je opala unutra izvadi ju, a ako je nema ja se nebi sa tim umaral.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Pa šeta to rezervoaru ta cev. Hteo sam da kada skinem rezervoar,okrenem ga i izvučem cev da vratim na svoje mesto i zavarim. Nije bezveze to fabrika stavila. Ali kao što si rekao,golem posao skidanje rezervoara.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ako sam ja izvadil ovu plastičnu onda buš i ti tu metalnu koja još i ruše ima na sebi.
Složi kukicu na žicu ili magnet na štapu i izvadi



Inače da ti bum iskren nisam baš zagledal previše u rezervare ali nekak se baš i ne siječam da su imali tu cijev.
Možda i jesu ali ja mislim da su rijetki.
Evo recimimo ovaj od 47 nema

 

Najnoviji postovi

Na vrh