• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4718

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Hvala puno, da na to sam bas i mislio... samo sto postoje kompleti, verovatno u Poljskoj da se kupe, gde je to sve vec namesteno, verovatno se dobija i druga remenica sa otvorima za tu prirubnicu...Evo ga video, vidi se nova remenica u kompletu

 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Taj komplet sam i mislio da uzmem, ali ovo sto su napisali za koje je modele nije bas najtacnije jer ne moze na 4718 direkno da se ugradi, posto nema otvora na dekli kod kompresora gde bi isla hidropumpa, i zato sam ja sve ovo ispitivao kako nakaciti hidropumpu na sistem.... ili je ovo mozda nesto novije, mada sumnjam, ovo su turski kompleti poluhidraulicnog volana za zetore 5011, 5211 ili modele sa 4 cilindra posto ima i tu neke razlike...

pitacu ih za svaki slucaj, mozda ima nekih novina u odnosu na ono sto su mi na drugim mestima rekli....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
samo je pitanje skidanja remenice, da li moze lako da se skine.. Kako je ti skidas? Mislim da nije konus, pretpostavljam da nije bas tesko svuci je? Da li koristis radapciger...
Remenica ide rukama dole, ako baš i nejde ide s dva pajsera. Uglavnom, ne treba radapcigera jer nema konusa več ravan dosjed s kajlom.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Opet se vraćam na ovu temu oko volana, sad mi je to na redu... Mislim da uzmem taj komplet turski, ali imam dilemu oko zupčaste pumpe... Ona je predviđena da ide na kompresor, a kompresor je direkno vezan za pogon pumpe visokogo pritiska, pretpostavljam da je broj obrtaja tu 2x manji nego na radilici, ako ja stavim zupčastu pumu kao što je Borisllav360 to uradio, na remenicu radilice, da li će to da smeta pumpi ako ide na 2x veći broj obrtaja? Koju si ti Borislave zupčastu stavio? Da li će se možda grejati pumpa jer će imati 2x veći protok nego što bi imala da je na kompresoru? Pritisak bi trebalo da je isti, i verovatno će bolje raditi na leru, ali šta je na višim obrtajima? Ili te pumpe mogu da rade u širem opsegu obrtaja, znači preko 2000 koliko je na radilici?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Kod mene je pumpa Prva Petoletka ali i nisam nešto zadovoljan ovim sistemom volana jer čim upalim traktor odma smota u desnu stranu a i ne mota se nešto baš lako, jedino kad dodam malo gasa onda malo lakše ide. Cilindar je od viljuškara i bio je na reparaciji ali opet sam mota u jednu stranu, tako da sam odlučio da možda ove godine uzmem original hidraulični volan orbitrol,i da se ne zajebavam više s tim.
Evo pumpe.....
2020-05-30 20.58.09.jpg
2020-05-30 20.58.52.jpg
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Znaci tvoj cilindar je sa "pilot" ventilom (ako se tako zove) koji je vezan za polugu volana? Imas sliku da vidim kako izgleda....Najvise zbog svega toga ja bi uzeo nov komplet, samo mi ovo oko pumpe dilema, da li ce se grejati, ili imati neki drugi problem ako radi na vecim obrtajima... Mada mozda sve i bude radilo kako treba, posebno sto ce na leru imati veci protok nego da je kod kompresora. Pricao sam skoro sa nekim ko ima taj turski poluservo vec 10god na zetoru 7011 kaze da mu radi sve kako treba, ali kod njega je pumpa na kompresoru, tamo gde su i predvideli...kod mene ne moze, ili bi morala dekla da se modifikuje...

A jel si probao da raskacis polugu koja ide od volana do tog "pilot" ventila, pa da ga zadrsis u nekom da kazem "offset" polozaju koji bi odgovarao malom motanju u levo da vidis dal ce onda da namota sam u desno? Moguce da pumpa treba da ima veci protok da bi lakse sve islo..a ovo sto sam mota u stranu je verovatno do tog ventila..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Za Zetora i ursusa se može kupiti prednji poklopac razvoda sa otvorom za pumpu volana. Neznam jel odgovara na sve modele zetora ali 99 % sam siguran da odgovara na ursusa. Nevidim razloga da nebi odgovarao i na modele zetora. Majstori bi trebali bolje znati od mene. Možda bude koji komentar i od njih.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Mislim da se nebi pumpa grijala jer vidio sam na nekim zetorima da je isto spojena na radilicu ali služi za hidrauliku. Probao sam da i otkačim sponu od cilindra i postavim rukom ventil u položaj gdje sam ne mota i tako je dobro ali ne mogu to nikako naštelovati da tako i ostane.
2020-05-31 14.58.31.jpg
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
A posle u toku rada, kad pustis volan, da li onda ostaje u poslednjem zadatom polozaju?

Rekao mi je jedan prodavac da su nekad bile da se kupe dekle za Z4718 sa otvorom za pumpu, ali navodno sad nema, pokusacu na drugom mestu, kod uvoznika delova, mozda ima da se poruci...
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Verovatno je problem u tom ventilu, da ne radi kako treba... Nisam to nikad otvarao, Evo ti jedan video koji opisuje sistem promene smera hidraulicnog cilindra, na tom principu radi i ovo kod poluserva, samo sto je taj ventil na samom cilindru. Na polovini videa imas bas ovaj slucaj sa neutralnom pozicijom, kad cilindar treba da miruje, i polozajem pilot ventila kad ide levo desno, dakle za taj ventil je vezana poluga volana, i kad je malo pomeris volanom ona otvori ventil i klip izlazi u smeru tako da zatvara taj ventil, dakle da ide ka neutralnom polozaju (negativna povratna sprega). Takodje ti kasnije u videu objasnjava sta se desava kad se pojedu zatvaraci kod ventila, upravo ovo kao kod tebe, da iako je u neutralnom polozaju klip ide u jednu stranu, dakle verovatno je usled pohabanosti (dugotrajnog koriscenja) to pojedeno i zato tako radi....

Zato bi ja to novo kupio, jer pitanje da li ti sto remontuju to mogu da vrate u prvobitno stanje...treba precizna obrada i verovatno zamena nekih elemenata

 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Da li neko moze da mi kaze ako je video kako se pogoni bocna kosacica na zetoru 4718, imam priliku da kupim, kaze mi prodavac da je bila bas na 4718 ali mi nije jasno kako se pogoni ni kako se montira, on kaze da ima neki izvod na traktoru sa leve strane, gde to moze da bude? evo kako izgleda kosacica, po boji deluje da jeste stvarno bila na tom traktoru

97411930_5ef5ae6b622208-648311631593159227280.jpg
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Remenica ide rukama dole, ako baš i nejde ide s dva pajsera. Uglavnom, ne treba radapcigera jer nema konusa več ravan dosjed s kajlom.

Probao sam da skinem remenicu, i ide kao sto kazes pajserom, a onda sam shvatio da ne moze da se svuce dok se ne skine ceo prednji most, pola traktora da rasturim da bih skinuo remenicu sa radilice? ili ja nesto ne vidim dobro?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
E to je več sljedeči problem.
Ne treba ga skidati skroz, dovoljno je šarafe odpustiti skoro do kraja i pomaknuti ga napred na njima.

Sve ti vidiš i radiš dobro ali to je jednostavno tak kak je, nedovrseno.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Krenuo sam u akciju sa ugradnjom hidrovolana, pa kad sam već tu da pregledam stanje onoga što skidam (otpuštam)... Naišao sam na neki luft u desnom točku ima i u levom, ali manje. Jel to ležaj u pitanju? Evo video... inače počeo sa kako predlažeš MUHA, krećem da skidam remenicu sa radilice...

 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
kaj buš metal onaj sistem sa kardanom preko remenica radilice? ja sam vozil jedan takav zetor. nije mi se baš dopalo. je mekan je volan ali dosta beži po cesti.također kada moraš menjati remen je velika patnja. jedan frend je na 542 stavil servo preko remena . uzel je pumpu od nekog starog audija.
 
Na vrh