• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4718

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Ne pada mi ništ pametnog na pamet.
Probaj izmjeriti pritisak i usporedi ga na hladno, vruče i kipuče.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ma ne kad je bio stari klip i cilindar onda su mi se gumice okrenule presilio sam hidraulik ali onda su ruke trzale i padale. Nije do toga.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Negdje gubi pritisak. Neznam, nisam majstor ali logički gledano nema šta drugo biti. Samo treba pronaći gdje i šta.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
čovjek sam kaže kada se ulje ugrije da ne diže. kaj vi u toj prethodnoj rečenici ne vidite glavni uzrok kvara?
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ja sam imao isti slučaj tu u blizini gdje su ljudi toga čuda izmijenili na hidrauliku . Na kraju su konačno i mene nazvali skinuo sam hidrauliku da izmjerim tlak pumpe direkt na na kučištu diferencijala . Lajtung je puknuo koji vodi ulje iz pumpe do hidraulike . To su zavarili i sve radi dobro .
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Imali razlike koji teret podiže. Da nije ko šta dirao oko lamela pa na vružće lamela proklizava, i nediže il ne uključi pumpu. Kada bilo gdje curi poluge padaju, i pumpa dozira te trza, ali ako neće nimalo. Uključi i kardan pa vidi dali okreće il zastajkuje.
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Onda ne bi dizao ni na toplo ni na hladno zar ne?
A što ne bi, kad je ulje hladnije gušće je i ne gubi toliko pritisak, kad se ugreje ređe je i na pukotini gubi pritisak, skroz ima logike, još se i pukotina proširi kad je sve zagrejano...
 

AdamovZoran

Novi član
Tu od
3 Lis 2021
Poruka
7
Pozdrav kolege. Imam Zetor 4718 sa problemom na hidraulici.Problem se manifestuje u sledecim simptomima: Kada je malo opterecen (teret oko 200kg) radi normalno. Kada se zakci tezi teret (sejalica Olt-Nodet) onda ga podigne do kraja,ali ostaje pumpa da zuji, sve dok se rucica za podizanje ne povuce par milimetara ka dole. Pumpa pravi pritisak od 180 bar.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pa kada imt ima takav probelm onda znači da su ili poluge sa oprugama raštelane ili mehanizan nešto je iskrivljen. tada se samo na ručke (one koje ti guraš rukom koje su pored zica ) stavi graničnik (šeraf m6 ili m8 sa podloškama) da ne diže previše. najlakše ti je to ispitati tako da ništa nemaš prikoščano na hidrauliku. upališ traktor i malo podigneš hidrauliku. onda odeš iza traktora i na ruke digneš poluge do kraja gore. imat če poluge veliki hod . onda malo podigneš još hidrauliku i opet odeš odozada i podigneš poluge gore. imati češ još manji hod. tako ponavljaš postupak dok poluge nemožeš više na ruke podignuti. onda ručkicu pored zica gurneš malo (milimetar dva) dole i blokiraš. bitno je kada su komadne ručkice skroz gore i poluge skroz gore onda ti moraš na ruke moči podignuti poluge još na krajevima jedan cetimetar.
 

AdamovZoran

Novi član
Tu od
3 Lis 2021
Poruka
7
nije problem u poluzju nego u kocki stavljao sam drugu kocku ta nema taj problem nego sporo pusta poluge nazad kad je hladan ujutro nemozes spustiti nikako.u kocke stavio nove gumice teret moze drzati ugasen dugo.ja mislim da je problem u raketa ventilima dosta su pojedena sedista ventila neznam da li se mogu obradjivati
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Ti imaš problem sa regulacijom ventila u kocki, u suštini kocke rijetko odlaze, ali se potroše ili iskrivljeni elementi koji regilišu rad hidraulike. Neznam za 4718, ali dobro znam 5011, a smatram da je isto. Ako neko zna dali je to isto onda bi nešto mogli i odradit. Al za prvu ruku vidi dali je na mjestu vijak koji reguliše visinu položaja ručice, on ti se nalazi sa zadnje strane gde se kači toplinger. Uslikaj i stavi sliku ručica i sliku zadnje strane izbliza gde se kaci toplinnger. Pošalji u pp.
 

AdamovZoran

Novi član
Tu od
3 Lis 2021
Poruka
7
taj vijak sto regulise plivajuci hod dobro sam nastelovao to jest kada je u m polozaju i poluge skroz gore i ide neravnim terenom ne reaguje. isto radi i kada je u p polozaju. a elementrada hidraulika to mslis na klip sa bregovima koji pomera poluzje.kako izgleda u kocki ne mogu videti spolja nije los neme da je ostecen a mislim da nije ni kriv ide lako.kocka 5011 je ista kao i na 4718 valjda na 5211 je malo drugacija. a kada gledam indijske forume hmt kocka ista ne lici ni nasta vidi se da je sto puta skidano i kada promenu gumice radi

ja vidim da je ceo problem sto kocka prekine dizati poluge a poluzje nije doslo u polozaj da prekine dizati mislim da ima nekog curenja. mozda poprecni klipic to mu valda ventil prioriteta za poluge i kipovanje ne uradi posao kako treba tu mi i pojedeno sediste rakete ventila ukopano je jedno 0.3mm . a stavljao sam drugu kocku isto polovnu sa novim gumicama ona radi mnogo bolje skoro zadovoljavajuce ali nece da pusta dole poluge jako sporo.ja bi mogao radit tako ali to sam kupio cerki i zetu pa moram dati ispravno.imao sam 4712 i 5011 i nisam imao tih problema
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
taj vijak sto regulise plivajuci hod dobro sam nastelovao to jest kada je u m polozaju i poluge skroz gore i ide neravnim terenom ne reaguje
Ako si tak naštelal onda nisi dobro naštelal i tu ti je problem i zato imaš razlike kad su poluge bez i sa teretom.
 

AdamovZoran

Novi član
Tu od
3 Lis 2021
Poruka
7
isto bude i kada stezem sraf i jos gore kada otpustam sa drugom kockom bude dobro ali jako sporo vraca poluge. isto se ponasa sa sigurnosnim ventilom kocke i kada sam stavio cep umesto njega
 

AdamovZoran

Novi član
Tu od
3 Lis 2021
Poruka
7
nemerem ga nastelati nikako da radi kako treba.gurno bi ga u savu ali sve drugo sam mu napravio da bude dobar stroj.6t +5t + 3t pune kuruza vuce ko od sale krenem drugom pola gasa ni ne zaslajfa
 

AdamovZoran

Novi član
Tu od
3 Lis 2021
Poruka
7
kada se stavi rucica hidraulika u d dize kada je rucica za dizanje u gornjemm delu kvadranta ali hoce da dize i kada je u donjem delu da li tako treba ili mu nesto fali. u m i p pocinje dizati oko pola kvadranta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Daj ti nama neki video napravi da mi vidimo kak to radi i kaj to tebe ne zadovoljava, možda lakše pomognemo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh