• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4718

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Znači sve je prerešetano sem puža volana.
Probaj još to ulje nadolijati pa buš videl jel bu kaj bolje.
Pošto ga nije niko popravljal nemre biti da je preknapiran jer se obično podere pa dobije lufta a ne da počne cvikati
 

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
Sve je novo. Lezaji kotaca,reduktori,getriba i puz volana su ostali kak jesu. Ostatak traktora je nov kompletno! Morat cu sutra to dolijat i onda vidit kak je. Jer lufta nema nista,ne cuje se da krcka ili lupa,samo se jako tesko mota,malo okrenes i ostane tak. Autopilot na polju :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nema potrebe da citiraš post svaki put. Imaš dole na dnu stranice prozor u kojeg pišeš ;)

Probaj s uljem pa ako ne pomogne javi se sutra da vidmo kaj dalje ako nebu dobro.
Ti traktori se inače dobro motaju i sa mehaničkim volanom
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Sipaj ulje, digni prednji kraj i motaj dosta puta puni lijevi, pa puni desni. Ako nije bilo ulja i ako je to problem, trebalo bi barem malo olakšati motanje nakon sipanja.
 

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
Dakle,mazalicu na volanu sam par puta stisnuo dok nije krenula mast oko njega van,to je ok.
Dolje sam odvrnuo saraf za dolijevanje i cak je bilo mokrih tragova unutra. Donji vijak kad sam otpustio,krenulo je ulje van,i to dosta cisto ulje, za cudo.
Svejedno sam nasipao jos pola litre unutra i stane jos, izgleda,al morat cu pricekat toplije vrijeme,jer je sad po hladnoci to gusto i ne de bas lako unutra. Nisam ga dizao i motao jer je skroz uz zid,nemam mjesta,al za vikend ga ionako vozim pa cu tad sve vidit i isprobat,i naravno javit se ;)
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,537
A što je sa aksijalnm ležajevima u okomitim osovinama kaj ti je muhać pokazal
 

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
Kuciste rukavca je ostalo orginal. Osovina rukavca,aksijalni lezajevi,i lezajevi na dnu osovine rukavca,kao i svi krajnici su novi i podmazani. Tesko se motalo prije svega toga odradenog,a sad kad je sve novo,i dalje sve teze motam. Problem je u volanu,puzu,mora bit. Sumnjam da su se rasipale kuglice na puzu,mislim da su samo na suhom dugo vremena i da steka. Mozda i lezaj ispod puza ili ovaj gore kod volana steka,ne znam
 

zilot

Član
Tu od
24 Ruj 2014
Poruka
91
Naletio sam i na ove vase slike i videe ugradenog servo volana i definitivno cu to napravit! Moj tata povremeno sjedne za njega,a posto je to stariji covjek,bilo bi super da se ne muci motanjem volana.
Gdje si uzeo set servo volana i kakav je dosad? Bilo bi super cim vise slika kada bi mogao poslati,posto cu se truditi da copy/paste cijeli proces ako moze :D

Kupio sam u Krokusu (Smederevska Palanka) Krokus - Golobok, Smederevska Palanka

to je komplet za 5211 (mozda isti daju i za 7211), turske je proizvodnje i niko se nije zalio (koliko sam se raspitivao) ko je to stavio na Zetora. Na 5211 i 7211 moze na kompresor, ovde ne moze jer nema otvor na dekli, ima jedan video na youtube na 4911 gde je neko otvorio na dekli rupu navario neku prirubnicu i tu montirao pumpu. Cena tog kompleta mislim da je oko 500E, mozete nazvati firmu pa pitati koliko je sada. Kao sto ste videli ja sam stavio pogon pumpe preko radilice, kad napravim slide show sa slikama postavicu, nisam imao volje do sada, pa nisam nigde ni kacio slike.. Inace tako postavljen servo radi jako dobro i lako, nema nikakve razlike u odnosu na neki fabricki, recimo imam i IMT577 koji ima fabricki servo, ovaj radi isto. Ne vrda na putu, mota se u mestu itd... ja preporucujem svakom da napravi, posebno je korisno kada se kaci neka prikljucna masina, da moze jednom rukom u mestu da se namota kad se gleda pozadi kad je nezgodno sa dve ruke u tom polozaju motati u mestu i sl...
 

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
Vidio sam taj 4911 al to ne zelim radit,vec napravit prirubnicu i oreko kardana na remenicu radilice. Pumpa ce radit bez problema,mjesta ima taman. Ja trenutno radim na tome da razradim volan,ne znam kaj se tocno dogada al uzasno tesko ide,za vikend cu znat vise. Al definitivno ni napravio taj servo mehanizam na njemu,to bi bio preporod. Pa kad bude zgodno,posalji ili objavi slike prirubnice,kardana i nosaca pumpe. Da ne lutam puno oko toga ako vec postoji
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
Pozdrav ekipa! Napunio sam kuciste volana sa malo manje od litre hipenola,i puno je bolje sad, preporod nakon onog kaj je bilo. I dalje on onako lagano steka na cesti,na ravnom,mozda se treba razradit sad,iako sam ga vozio u osmicu dosta puta. Trebalo bi probat i bez prednjih utega,kojih je cca 130kg,a lijen sam to skidat sad. Dal gore kod volana ima lezaj ili piksa? Sumnjam da je do toga al to je jos jedino dostupno,dok je onaj iglicasti lezaj ispod puza i u kucistu.

I jos jedno pitanje, na Z4712, svo ulje hidraulika se ispusta dolje gdje je i pumpa? Ili dio ulja ulazi i u getribu preko toga pa se ono ispusta ispod volana na drugom vijku?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ovakav ležaj



Ulje se ispušta na čepu gdje je pumpa i na čepu koji je na mjenjaču
Znači na ova dva crvena




 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Skini utege ako ne nosiš teške terete iza, preporodit ćeš se još jednom...
 

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
Nosim,zato ga i imam :D
Svi znamo da je zetor napred lagan i da nema nista,lose teziste ima. A kad vozim roto kosu km22 u brijeg,bez utega, prednji kraj je u zraku. Utezi znace svakako.

Dignuo sam prednji kraj u zrak i vrtio,ide sa dva prsta bez problema,uz ono malo zacukavanje od prije,al svejedno mislim da je to to sad. Snimio sam i video neki da vidite,al kaze da je prevelik,pa kaze da je krivi format...
 

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
Pozdrav ekipa! I ovih dana se sarafilo po zetoru,dok je kisa i nije vrijeme za u brazdu. Hidraulik slozen, pumpa je bila losa, imala je lufta,teret padao kad se ugasi,razvodnik preresetan.

I cisto ako nekoga zanima, svi znamo da u zetore ide hypenol,i u mom.je bilo dosad. Al sad sam stavio 25L rjedeg ulja, tj mjesanog, transhidraol 85. Jer po savjetima dosta ljudi,nije nuzno da ide hypenol,jer ni gumice ni karike za reparaciju vise nisu ko prije. Pa eto,vjerojatno sam prvi koji je to ubacio u zetora, vidit cemo kak ce radit.

A sad pitanje za mehanicare. Nakon svih ovih godina,odlucio sam pocet koristit kompresor, tu i tamo napumpat nesto, kao zracni sic sad, i kupio sam crijevo za pumoanje. Kompresor upalim, radi, zrak puse, ali ne nabija pritisak, dakle ne mogu nista naoumpat.

Da li je netko imo slican problem, zna rjesenje? Jer po meni je problem u klipu,vjerojatno karike. Trebal bi raskopat i vidit u kakvom je stanju, valjda ima za kupit neki set
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Prije da je problem u onom ventilu kam spajaš crijevo za punjenje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Imal je susjed 47-12 i mogel je pumpati samo dok nije kihnul. A onda je trebalo ispustiti zrak da bi nastavil…
Zato sam ti spomenul od kud bi ja krenul.
 

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
Pozdrav!

Pitanje za muhanicara ili nekog ko je imo slicna iskustva.
Prije neki dan mi je pocelo bacat gorivo na diznu,odnosno izmedu dizne i glave,ne brtvi dobro. Danas sam to skinuo da malo pocistim i stavim opet,mozda prestane. Ko kaj sam vec spomenul, traktor je generalno ureden prije 107rh, sve novo pa tak i glave i dizne uredene,ali nisu matice stavljene nove,one koje sjedaju na glavu.
Dizna je bila čađava, malo gareži na njoj zaljepljeno,a vidim i u glavi da ima malo čađe na sebi. I normalno kak prašina dode gore,pa sad gorivo,malo je "blatnjavo" bilo unutra..
Jel to sve tak okej, ili nebi smjelo bit ničega, nikakve gareži..? Ovo kaj baca gorivo mi je jasno,moram uzet nove matice za dizne ako ovo nebu brtvilo uz glavu,al jel garež okolo dobra ili treba nekaj štelat?
Traktor radi dobro, mirno, vuce, prima gas.

Po savjetu čegeca sam nabavil i instaliral pumpu od 5211,al mislim da to nema veze,kaze da su dizne iste za sve te zetore,tj ulošci...
 

Najnoviji postovi

Na vrh