• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4911 Problem s hidraulikom

M

mlisni

Guest
Problem s hidraulikom je slijedeci pri podizanju rucice za hidraulik ne reagira u pocetku nego samo pred kraj hoda i to tako naglo daje skoro nemoguće polako podignut ili za nekoliko centimetara spustit hidraulik, a ni slučajno fino regulirati. Je li to kod zetora normalno da nemaju finu regulaciju koliko vidim u pitanju je regulator ili su se poluge za regulaciju pobrkale . Ima li neko iskustva s tim jer me to pomalo izluđuje? Prije sam imao IMT 539 a njegov hidraulik je za bogove s ovim sam pomalo razočaran. Molio bih ako neko ima katalog rezervnih dijelova Zetor 4911 .
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Kao prvo pozdrav i dobrodošao!!!
I Zetorov je hidraulik bogov samo ga treba znat naštelat!!
Dali hidraulika normalno diže na prazno a zajebava pod teretom ili?
Pokraj ručice za dizanje hidraulika ti je ručica za kipanje,e pokraj te ručica malo ispod,skroz ispod sica ti je još jedna manja ručica,prema gdje ti je ona okrenuta?
Probaj sa njom pomicati naprijed nazad sve dok si neuštelaš kako tebi odgovara!
A ako ti to neuspije,onda ti je otišla ona cigla,kocka,kako god hočeš u hidraulici...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Ja sam imao slican problem na fendtu, Boschov razvodnik i mislio sam da je problem do razvodnika, pa sam ga otvarao, vise nsam znao stoje problem,jer sam sumnjao da sam nesto krivo podesio.Na kraju je problem bio u poluzju koje sam krivo slozio,a prijetoga sam razvodnik nosio na izmjenu gumica,a dotad je dobro radio.Dakle problem bi mogo bti u poluzju.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Zetor sa zadnje strane kučišta hidraulika ima jedan čep ispod kojega imaš vijak za šarafciger koji je osiguran kontra maticom.Kada dotežeš taj vijak dobiješ da hidraulik ranije reagira.Da imam još zetora slikao bi ti da vidiš gdje je to .To se podesi za par minuta.Znači staneš iza traktora i negdje desno od kopčanja za toplink bi trebao biti taj čep.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Probaj onako kako ti je Dino opisao. Inače ta ručica bi na zetoru trebala biti u srednjem položaju tj prema gore.
Ako stoji drugačije najvjerojatnije se poderalo polužje ispod poklopca ili se otkapčila koja polugica.
Onaj čep otraga nemoj dirati jer se tu štela ranije reagiranje hidraulika ali u oranju
 
Z

zetor4718

Guest
jd4755 kaže:
Zetor sa zadnje strane kučišta hidraulika ima jedan čep ispod kojega imaš vijak za šarafciger koji je osiguran kontra maticom.Kada dotežeš taj vijak dobiješ da hidraulik ranije reagira.Da imam još zetora slikao bi ti da vidiš gdje je to .To se podesi za par minuta.Znači staneš iza traktora i negdje desno od kopčanja za toplink bi trebao biti taj čep.

Probaj ovo gore navedeno jer što su ti Dino i muhanicar predložili ja sam to već probavao ali ništa to je plivajući i grubi hidraulik ali nikakva razlika(ali nemoj isključivati i tu opciju) jedino što ti grubi hidraulik manje trga kocku hidraulika.Ja ču isto probati to što je naveo jd4755 jer mi se isto događa ko i tebi diže ko mutav al mu treba 5 minuta da počne dizat i još to nikad nije kak ja hoću dok na IMT modelima kako ideš ručicom tako on i diže milina ali i zetor ima dobar hidraulik.Ja budem probao napraviti kako jd4755 kaže pa ako bude išlo bude a ako ne onda sve po starom!
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Na mom zetoru je bila ista stvar dizao je tek na kraju ,pritegao malo vijak pod čepom i super.U biti smanji se razmak između rolnice i poluge hidraulika i prije reagira.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Meni diže odmah ispočetka,ali cuka,trza.
Zašto?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ako to cukanje znači skakanje gore dolje onda negdje propušta a regulacija položaja ga pokušava vratiti na zadano mjesto.Najčešće propušta na klipu a ponekad i na razvodnom ventilu.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
dino kaže:
Meni diže odmah ispočetka,ali cuka,trza.
Zašto?

tako je bilo i mom šogoru na 4718, pa smo promijenili one semeringe na onom komadu kaj je u cilidru(jbga,neznam kak se zove :oops: ) kaj gura klip i sve bilo u redu..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Oho Mrki pa ti si stari hidrauličar :idea:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
muhanicar kaže:
Oho Mrki pa ti si stari hidrauličar :idea:

hehehe, da bar jesam, znao bi malo više...
ja sam ti tek početnik, znam rastavit, al sastavit teško... :lol: :lol:
 
M

mlisni

Guest
dino kaže:
Kao prvo pozdrav i dobrodošao!!!
I Zetorov je hidraulik bogov samo ga treba znat naštelat!!
Dali hidraulika normalno diže na prazno a zajebava pod teretom ili?
Pokraj ručice za dizanje hidraulika ti je ručica za kipanje,e pokraj te ručica malo ispod,skroz ispod sica ti je još jedna manja ručica,prema gdje ti je ona okrenuta?
Probaj sa njom pomicati naprijed nazad sve dok si neuštelaš kako tebi odgovara!
A ako ti to neuspije,onda ti je otišla ona cigla,kocka,kako god hočeš u hidraulici...

Hidraulika se jednako ponasa i na prazno i pod teretom tako sto kasno reagira s dizanjem i ručica za dizanje dođe skroz skoro do kraja kada počne dizat, kada spustim poluge do kraja one bi trebale ići do zemlje skoro ali ostaju dosta visoko , to sam riješio tako sto sam na polugama prebacio na druge rupe ali sada kada zelim nesto dignut npr zadnji utovarač malo nekada fali visine. Ovih dana čovjek koji ima takav traktor mi je pomogao i zamijenili smo gumice na kocki uz moje inzistiranje zamijenjen je i cilindar dakle servisirano je , jedino imam osjećaj da je neko po tom prije prčkao pa je nesto rastelano . Polugice unutra su sve na mjestu!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Kad digneš hidraulik do kraja koliko još možeš podiči poluge sa rukom?
Kaj se događa kad probaš onu malu ručicu skroz desno pomakivati?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Sad samo još javi kad buš oral kakbu zgledala brazda.
 
N

neso

Guest
Naj vjerovatnije su otisle gumice u cilindru i kocki.Ako kipa radi dobro onda su ti ventil i punpa dobri.
 
K

Karamazow

Guest
Ako to cukanje znači skakanje gore dolje onda negdje propušta a regulacija položaja ga pokušava vratiti na zadano mjesto.Najčešće propušta na klipu a ponekad i na razvodnom ventilu.

Prvo bih vas htio sve pozdraviti, jer sam novi ovdje.
A sada problem.
Tata ima 4911 koji smo nedavno nabavili.Sve drugo je OK, samo hidraulika trza tako kako si opisao. Promijenili smo kariku i gumicu na klipu i kupili novi cilindar jer je stari imao ris pa smo mislili da je to razlog, ali nema baš nekog pomaka na bolje.Čini mi se da ni visina dizanja nije najbolja.
Molim za savjet jer vidim da imate iskustva sa Zetorom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Prvo bih vas htio sve pozdraviti, jer sam novi ovdje.
A sada problem.
Tata ima 4911 koji smo nedavno nabavili.Sve drugo je OK, samo hidraulika trza tako kako si opisao. Promijenili smo kariku i gumicu na klipu i kupili novi cilindar jer je stari imao ris pa smo mislili da je to razlog, ali nema baš nekog pomaka na bolje.Čini mi se da ni visina dizanja nije najbolja.
Molim za savjet jer vidim da imate iskustva sa Zetorom.
Pozdrav novi.
Znači cilindar novi, karika nova, gumica pravilno okrenuta?
Kad ugasiš traktor poluge pod teretom padaju ili ti trza kad podiže?
 
K

Karamazow

Guest
Kad dižeš ne trza, nego kad stoji dignuta onda nakon minutu trzne dolje pa vrati.
Tanjurače od 20d drži oko vuru vremena
Kaj se gumice tiće, mislim da smo ju dobro metnuli. Ak se dobro sjećam puna strana gleda van, a onaj utor ko na semeringu prema klipu.
 
Na vrh