• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4911

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Re: Zetor 4911 previše ulja

Pa piše da radi normalno, jedino svjetli ulje na leru ali to je zbog razređenog ulja.

Najvjerojatnije otišel semering na boš pumpi.

MUHA imaš koju sliku gdje je taj semering, može li se to zamijeniti u kućnoj radinosti ili mora kod pravog majstora
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Taj semering je na PVP.Trebas skinuti PVP da bi nasao semring.Inace PVP nema nafte u tom dijelu.Znaci da nevajla ili ona ili Ac-pumpa.U tvom slucaju je vjerovatno Ac- pumpa problem.Drugi razlog povecanja ulja u motoru moze biti slab semering na pumpi volana.Tad trebas gubiti ulje u posudi koja napaja pumpu volana.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Lisnik, nisam baš siguran da 4911 ima servo volan.
A da i ima, ATF nebi baš razrijedil motorno ulje.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Nemam posudicu za volan, volan je čista mehanika. A ako je problem na ac pumpi koja je procedura i kaj se mijenja ...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Mijenjas komplet AC pumpu ako nije ona onda su elementi u pumpi losi al ni taj semering na pumpi nije bas u bajnom stanju dok pusta u karter naftu!!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Lisnik, nisam baš siguran da 4911 ima servo volan.
A da i ima, ATF nebi baš razrijedil motorno ulje.

Iskreno nisam bas ni pogledao o kojem se Zetoru radi.Pisao sam opcenito za Zetora bez obzira na tip. Uglavnom su to razlozi ,a sad ima li servo ili ne to treba da zna majstor koji radi na traktoru.Ne kazem da razrjeduje ulje vec da povecava nivo ulja u karteru.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Dobro, mali nesporazum.
Vlasnik je napisal da je kuje razrijeđeno.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima imam jedan problem sa remenicom vodene pumpe.Naime čuje se zvuk grebanja kad traktor radi.Već mi se je tak jedanput čulo te sam raskopao kiler,propeler i remenicu do vodene pumpe.vodena pumpa nema lufta i normalno radi,kad sam raskopao remenicu vidio sam da je pukuno dio remenice gdje se šarafe 4 šarafa od propelera zato je imala lufta i čuje se zvuk grebanja i na rubovima remena se vide konci.Kupio sam novi dio remenice i remen i zamjenio ga prije para dana,da bi mi se nakon par dana tj. danas na njivi opet dogodilo da mi se čuje to grebanje i opet se vide konci na novom remenu.zanima me zakaj se to događa?Dali možda zbog pogrešnog montiranja(mada iskreno mislim nije do toga) ili zbog neoriginalnih dijelova koje možda kupujem po poljoapotekama.Ako se ne varam mislim da sam prije dosta dugo vremena naletio na jednu temu gdje se diskutiralo o tome kako mnogi naši obližnji prodavači ne drže originalne dijelove i kako je do istih teško doći možda se varam ako netko zna bio bih veoma zhvalan na savjetu Hvala svima ;) :icon_pidu:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Dali su remenice u centru ? Možda alternatorska stoji ukoso pa trga remen jer ako puca remenica pumpe a ona je najslabija i prva popusti.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hvala na odgovoru gospodine Željko.Remenice su u centru,danas sam bio kod jednog prijatelja koji ima 4712 i pogledao sam njegovu remenicu koja je orginal na traktoru od kad je proizveden.Ta njegova remenica je napravljena od nekakvog jačeg materijala i čvršća je puno od ove moje koja je praktički malo jači lim.Tak da je problem ta remenica koju sam platio a na kraju se ispostavlja da trgovac ne drži originalne dijelove barem po meni.Sad mi preostaje da sljedeći tjedan kupim tu remenicu i remen.Dali znate neke trgovine gdje drže orininalne dijelove u Zagrebu ili okolici? Hvala :icon_pidu:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Di si u gorici uzimal dijelove?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Ne dijelove sam uzel u Stupniku Poljo Joso se zove dućan, i nisam imal problema samo s tom remenicom nek je i mom tati prodal auspuh koji je kraći jedno desetak centimetara za koji je tvrdil da je originalni,:mur: pa mi sad baca dim u facu dok nekaj delam s traktorom :icon_axe:.Jedino kaj mu je valjalo je amortizacijska guma od sica.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Poljo joso uzima puno stvari iz dva dučana iz zagreba i nešto osobno naručuje iz indije i turske,skup je i ima svašta.
A jesam ti rekel za taj auspuh kad si mijenjal da si uzmeš deblji i duži,inače i uši i nos i oči stradavaju.[emoji6]

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Nek je i mali.... samo nek je vatre u njemu....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolko god vatre ima u njemu uha moraju biti crvena a oči kristalne i suzne[emoji56] [emoji111]

A kaj se suspuha tiče stvarno taj kratki i tanki dere uši i smrdi u facu,naravno pričam za traktor bez kabine.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hvala svima na odgovoru kaj se tiče Poljo Joso dućana tam sam odlučil više ne kupovati dijelove sad neznam jedino di ima kakav dućan di drže dobre dijelove a ne ovakav škart kak ima Ovaj.Kaj se tiče tog auspuha sve kaj ste rekli je točno pa čak i kaj se tiče ove "Debljine" i Vatre" :icon_e_biggrin: :8): žal mi je kaj sam kupil taj auspuh i još k tome nema onaj "pravi zvuk" kak je imal na orginal auspuhu i još ja bedak zemem emajlirani .Bdw prije cirka 2 godine u JAski sam kupil vodenu pumpu i ta pumpa nema mazalicu a orginal je imala i pital sam čoveka zakaj nema mazalicu veli da ove škart imaju samo mazalicu da su ovo bolje pumpe i da one s mazalicom više ne proizvode.Jel to istina?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da pumpe vode za zetora više ne rade s mazalicom vj.jer se ugrađuju zatvoreni ležajevi sa gumenom košuljicom pa mazalica nema smisla.
A taj auspuh uvijek možeš staviti na njuškalo i kupit si po želji.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Da pumpe vode za zetora više ne rade s mazalicom vj.jer se ugrađuju zatvoreni ležajevi sa gumenom košuljicom pa mazalica nema smisla.
A taj auspuh uvijek možeš staviti na njuškalo i kupit si po želji.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Hvala na informaciji,jedino kaj se tiče ovo za auspuh neznam ko bi ga više htel kupiti, možda se ljudima bolje isplati dodat još koju kunu gore pa kupit novo a ovaj auspuh mislim da ga nebi mogel prodat za neku isplativu cijenu,Trebal sma kupit od 5211 onaj visoki i tak ostavit pa mi nebi hitalo u facu haha :D šala mala:(y):
 
Na vrh