• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4911

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam skuzil kaj je s bregastom delal mozda neko mjerenje ili?
Neznam al kasnije zbog loseg rada na vecem gasu je skidan poklopac i vaden zupcanik i valda okrenut na vratilu.nisam bil pa ne kuzim tak je nesto prical.
Kak je pricvrscen zupcanik na vratilo bregaste ili radilicu?
kosuljice je poravnal s blokom i del dihtunge.
Blok je bil pociscen sa smirglom finim i onda pastom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kak je poravnal košuljice i blok?
Zanima me na koji način je to radil, jel to doma radil ili na strojnoj obradi?

Evo ti slika razvoda na 4911

 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Doma sa staklom je gledal ravninu.
Veli da je tak dovoljno jer dihtunzi poniste ako ima malo otstupanja.

Posto je bilo sve vani valda nije u razvodu vracen jedan zupcanik u fazu mislim skroz desni od bos pumpe al nisam 100% siguran u fazu pa je cudno huhtal na vecem gasu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Sa staklom :(doh): To je prozirno, kaj je tam videl.
Ako se več tak dela onda je mogel barem nekakav linir zeti ili se šublerom naopačke okrenutim poslužiti, ovak nije garant ravno
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima nekakvo crno kaljeno i gleda ravninu na rezanom djelu ne stavla veliku povrsinu na kosuljicu nego rez.
Cuj odradil je sad 400sati i radi super.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ništ ja ne velim, ali teško je to tak videti jer košuljica ima onaj rub gore pa ti smeta da bi videl kak se spada.
Tu je komparator majka ili šubler i špijuni. Staklo ionak nikad nije ravno baš 100%
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Upravu si al valda svaki majstor ima nekaj svoje.
Na koji rub mislis?
al koje sam god staklo ravno odrezano uzel bilo je stvarno ravno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nadam se da misliš na brušeno staklo, rez i lom nije i nemože biti ravan.

Svaka piksa (na traktoru o kojem debatiramo) ima gore rub koji ima svoju svrhu i nije bezveze gore.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Muhač kaj 4911 nema osovinu koja ima zube za pumpu volana ? (osovina koja vrti pvp i kompresor)
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
al koje sam god staklo ravno odrezano uzel bilo je stvarno ravno.

Rekao bi Čombe, logično..... logično

Koliko je dozvoljeno odstupanje promjera pikse od nominalnog novog?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
@ Željko, ja mislim da nema (ovaj nije imal), a nisam nikad imal prilike vidjeti 4911 sa hidrauličnim volanom. On sigurno ima.

A jel ste to več dugo mjenjali sklopove ili nedavno

@ Oficir, zanima me odgovor na ovo pitanje.
Kad je to rađeno?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prije godinu i pol negdje imal sam preko 60 slika al bedak sam nikro karticu hitil sa jednim mobitelom koji je bil razbit,:icon_cry:jedino kaj je od starih djelova ostalo su klipovi i klipnjace.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Pitam zato jer vidim na slici da su karike počele hrđati pa si mislim da to nije friški posel.
Šteta slika :(doh):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma nemoj me nis pitat da vidis kak su bile lepe slike kod pranja zvona kaj sam bil ko crnac,sad bi se supil krivo mi je ko pesu.

A kod skidanja sunki i kucista di su trombe jebada sve zapeklo a blata i crnoga za 4 prsta ja sam mislil kad smo to otprli da je nekaj rasspadnuto nutra.

Getriba nije dirana ostalo sve pa i limarija rjesene pa i piksiranje volana i puznik...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Na jednom 4911 je zaštekal kihavac pa pukla osovina taj je imal osovinu sa zupcima stavljana osovina bez jer tad ni je bilo za kupit sa zupcima a ni je ni trebala i još na dva sam videl da imaju zupce .Jesmo ga šlepali i nikak dobit naftu na pvp
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Neznam željac, ja se susretal nisam, a možda nisam ni pažnju na detalje obračal.

@ Oficir, znam kak ti je i sam sam ostal bez hrpe slika od 49 ....
Sreča pa je ova od 49 ostala, ta mi spada među draže i budi u meni neka sječanja.

 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
momci,ako vam fale slike, ja kupim nekog raspadnutog zetora,a vi rastavljajte,popravljajte,sredite limariju i slikajte do mile volje! cak vam ne bum ni naplatil! :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
momci,ako vam fale slike, ja kupim nekog raspadnutog zetora,a vi rastavljajte,popravljajte,sredite limariju i slikajte do mile volje! cak vam ne bum ni naplatil! :)
Ja imam i preveč slika kojekakvih.
To nek si uzmu on i kojima trebaju, mada za pomoči sam uvjek :eek::
Muhač a da slikaš 6945 kuplung itd .ili bolje :drink:
Obečal sam pomoč i pomogel budem.
Samo ti trebaš odrediti dan i vuru kad se kreče :(hi):
 

Najnoviji postovi

Na vrh