• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4911

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Mika ak postoji u katalogu, onda je i u stvarnosti postojal. No, pitanje je kojim je tržištima bil namijenjen.
Ne sjećam se da sam ga imal i u jednom prospektu, niti da sam ga ikad videl na Velesajmu, a dugo sam ga posjećival.

Ovaj na Hodorovoj slici nije original. Takav prednji most nije niti jedan Zetor imal. Na Mikinoj slici se vidi teški prednji most.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782
Prije godinu-dvije, sam švrljal po nekim britanskim stranicama gdje frajeri vade traktore iz grmlja i uređuju ih i mislim da sam tam videl jednog 4945 ili je to bilo na oglasniku iz VB nisam više siguran.
Ja ne vidim sliku u Hodorovom postu..jel do mene ili je nestala?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kolko ja vidim to se proizvodilo samo dvije ili tri godine tak da .... mala serija za odabrane kupce
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
Zetor radii
sve sastavljeno vozili smo ga super je pali kao novi jer i je sve novo u motoru,
ovi prednji amortizeri su super ugodan traktor ništa ne lupa i ne klapa :)

uskoro neki video postavim


počinju radovi na limariji...


zatvaram bočne rupe od svjetala i inspiriran novijom linijom svjetla idu u masku...
 

Prilozi

  • 1419170100077.jpg
    1419170100077.jpg
    15.6 KB · Pregleda: 504
  • 1419171568608.jpg
    1419171568608.jpg
    16.9 KB · Pregleda: 552

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima imal bi jedno pitanje u svezi zetora 4911.Naime radi se o tome da kad se vozim(bilo po ravnici ili brijegu) kad pokušam prešaltat iz 4 brzine u 5 neće mi odmah prebacit neko mjenjač "hrza" tek onda nakon nekog vremena ju ubaci u 5 brzinu.Al kad stojim na mjestu na ravnici i ubacim u 5 brzinu onda ide bez problema pa me sad zanima zakaj se to togađa i jel je to normalno za taj traktor sa takvim mjenjačem?.Znalo mi se također dogodit kad je traktor u mjestu da ga neće prebacit u rikverc ili u prvu nego kad ga prebacim u neku drugu brzinu pa opet probam u prvu ili rikverc onda ide(inače su se znale na traktoru par puta pomiješati brzine pa je tu već bilo "štelanja" zupčanika) Hvala svima :icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Možda je stradal igličasti na spojničkoj pa štekucka, treba vidjeti.
Iz brzina ti ne iskače?

Ono šaltanje na mjestu je donekle ok, dojde zub na zub i to rješavaš na opisani način ili ponovnim otpuštanjem kvačila pa onda ušaltavanjem u brzinu.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Iz brzina mi ne iskače velim jedino se znalo par puta svega od kad je kupljen novi iz dućana do sad dogodit da su se pomiješale brzine pa je to tata nekaj štimal zupčanike i sad dela Ok jedino velim to se zna dogodit da neki put neće ubacit u neku brzinu i to kaj Hrza dok je u pokretu kad hoću ubacit u 5 brzinu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
To "hrza" znači da krči u mjenjaču kod ubacivanja u petu?
Ako je to onda treba kočnicu poštelati.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Jest to hrzanje bi zvučalo smao kad traktor je u pokretu znači vozite u 4 brzini kod prebacivanja u 5 "hrza" ali prebaci nakon hrzanja a taj zvuk zvuči kao da bez kuplunga šaltate al znam da kuplung stisnem kolko je god moguće i odmah prima čim ga se stisne

evo malo sam potražil na youtube-u našel sma jedna klip od zetora 7340 ali isti zvuk ima hrzanja kak i moj (samo ovom čoveku se to dogodilo jer nije stal pa prebacil u rikverc) http://www.youtube.com/watch?v=4nvzZCfqz68?t=1m4s to se čuje na 1:04
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
To ti je to kaj ti velim.
Treba poštelati kočnicu mjenjača ili mjenjati sa među gasom, ko nekad fapa.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Kako ide to šaltanje sa među gasom? Znam kako se šalta iz više u nižu, to sma savladao, ali u višu?
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Pusti da se motor smiri tj. padnu obrtaji i lagano guraj u višu bez međugasa. Nakon dva zauho šatam oš iz 1,2,3 u petu, il iz 5 u 4. (u treču još nejde). A si kad vozio bez kvačila skoro je isto...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
S među gasom se šalta iz viših u niže brzine. U višebrzine se šalta ili s pauzom u leru ili s dva auskuplanja i spuštanjem okretaja motora.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Ne treba to Zetoru :). I moj 3511 krci malo više kad šaltam u petu, ali se na to ne obazirem, ipak je to već izrabljen traktor star preko 40 godina.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
A kak se u pravilu štela ta kočnica ?
Prekjučer sam malo čačkal po tome i kad sam odšarafil onu štangicu šta ide od cilindra kvačila prema toj kočnici u getribi ona se neda nikud pomaknuti i kad stisnem kvačilo to se baš nikud nemiče osim što se malo napne, u pitanju su milimetri. Nevjerujem da to ima baš tak mali hod pa da koči zubčanike.
Ili i to kod mene nevalja ?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Mislim da se kočnica neda štelati izvana,nego treba raskopati mjenjač...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kočnica se štela izvana ali malo koja radi dobro vozil sem više takvih Zetora nego 4 mlada forumaša imaju godina i samo na jednom 3511s i 1975 god je radila i to da ponekad se nije dal u brzinu sa stisnutim kočnicama (nožnim) pa je trebalo kod prvog ubacivanja pustiti kočnice ali taj baš nikad nije zakrčal navodno da bi na tu kočnicu trebalo ubacit oblogu (uljnu) i da tad radi to mi rekel jedan mehaničar it Zetorovog servisa .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Da se štelati izvana.
@ Dado, kod tebe nešto nevalja.

Ovdje se štela



A ovdje koči

 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Ispričavam se ak nekužim ali ja onda gledam krivu stvar ?
Šta je ona šipka sa navojem koja ide sa donjeg cilindra kvačila ?
Ako je ta šipka to o čemu pričamo jeli se uopče može izvana razraditi i zašto je uopče zaštekala ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh