• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 50 super

Z

zetor4718

Guest
prije neki dan je u Gruntovčanima statirao jedan Super 50

da u zadnjoj epizodi a bio je i mali ursus,to su onda bili gazde danas kad imaš takvo nešto nije malo a tek onda kad se prelazilo sa volova....
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Kod mene je u selu prvi traktor bio zeko 2511, orao i branjao pola obradivih površina+transport, taj se vlasnik dobro snašao s njim.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ja takve traktore kod nas nisam ni vidio u knjigama a ne pod šljivama.trebat češ ići po dijelove u Češku pa kad kupiš sklopove usput uzmeš još jednog super 50,evo ti stranica pa si potraži što trebaš a najbolje bi ti bilo da imaš nekoga u Češkoj tako b lakše riješio stvar

http://stroje.bazos.sk/?hledat=zeto...okalita=&humkreis=25&cenaod=&cenado=&kitx=ano

Ma ljudi kakva češka,za ove zetore se još uvijek sve da nabaviti,ako nekoga nešto posebno zanima samo neka se javi.
 
K

kprebez1

Guest
zetor super 50

Ma ljudi kakva češka,za ove zetore se još uvijek sve da nabaviti,ako nekoga nešto posebno zanima samo neka se javi.

Pozdrav Josipe mene zanima gdje se mogu nabaviti ležajvi za radilicu i ostali dijelovi za generalku jer imam jednog zeku kojeg sam rastavio cijelog do najmanjeg dijela i htio bi ga obnoviti.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
stari je išao u futog(to ti je tvornica u srbiji)gdje se proizvode ležajevi za motore.
sirove stajaće i leteće ležajeve je platio oko 200e.sklopove motora možeš kupiti u Sl.Brodu kod Blaževca ili u BIH negdje kod Banja Luke (čini mi se Omarska)u firmi agromarić.
Ondje sam nabavljao vodene pumpe,i garniture brtvi.vodena pumpa je oko 650kn.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Josipe obećao si stavit slike od zetora 50 super
1978 g sam imao zetora 50 super nemogu vjerovat da ga još i danas ima. A to je bio traktor samo što je moj htio da pomješa brzine a ostalo bez greške samo riga vatru.
 
Z

zetor4718

Guest
Ma ljudi kakva češka,za ove zetore se još uvijek sve da nabaviti,ako nekoga nešto posebno zanima samo neka se javi.

nitko ne kaže da se nemože nabaviti samo je pitanje po kojoj cijeni...


stari je išao u futog(to ti je tvornica u srbiji)gdje se proizvode ležajevi za motore.
sirove stajaće i leteće ležajeve je platio oko 200e.sklopove motora možeš kupiti u Sl.Brodu kod Blaževca ili u BIH negdje kod Banja Luke (čini mi se Omarska)u firmi agromarić.
Ondje sam nabavljao vodene pumpe,i garniture brtvi.vodena pumpa je oko 650kn.

bogami dobra cijene 200 eura samo za ležajeve a gdje ostalo,agromarića sam zvao još prije godinu i pol jer su mi svi rekli da je najjeftiniji ali on je skuplji nego Kirš-prom.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
nitko ne kaže da se nemože nabaviti samo je pitanje po kojoj cijeni...




bogami dobra cijene 200 eura samo za ležajeve a gdje ostalo,agromarića sam zvao još prije godinu i pol jer su mi svi rekli da je najjeftiniji ali on je skuplji nego Kirš-prom.

Čuj ja mislim da i nije previše 200e za ležajeve na radilici,pa ipak je to stariji od 40god,a moj će za dvije god imati punih 50.ako sa njim imaš posla on ti se odplati u mjecec dana.moj traktor sa slika je sa generalnim sređivanjem motora,hidraulike,mjenjača,volana,guma i još dosta drugih stvari ispao oko 20000kn,istina imao sam nove glave,sklopove motora i volan.da sam te dijelove morao kupiti traktor bi me koštao oko 30000kn.sada ima oko 1000h i već mi se davno odplatio.restauracija je trajala 2god i sve i jedan vijak na traktoru je zamijenjen.
evo i podosta slika od superaša,nadam se da nije previše.
DSC00073015.jpg

DSC00072.jpg

DSC00071.jpg

DSC00070015.jpg

DSC00069.jpg

Zetor50supervsClaasChalenger.jpg

p1020187t.jpg

DSC00211.jpg

DSC00210.jpg

DSC00209.jpg
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Puno posla, puno vremena ali i novaca, svaka čast !! Odlično urađeno sad je kao nov, baš mi se sviđa! :gitarist:
 

Meštro

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
34
Odličan Zetor baš kvalitetno odrađena restauracija :prayer: :D
Inače za koje ga poslove koristiš???
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Odličan Zetor baš kvalitetno odrađena restauracija :prayer: :D
Inače za koje ga poslove koristiš???


najviše za prijevoz i malčiranje,a ponekad sa njim idem u prihranu i još dosta drugih sitnih poslova.
 
Z

zetor4718

Guest
"josip123" svaka čast na trudu,ja za takvo što nebih imao živaca zato svima kao što si ti skidam kapu!
 
J

Jakov

Guest
Kolega ima 2 komada Super 50 ,jedan je u dijelovima ,vjerujem da bi kompenzirao dijelove
njemu treba zubčanik 2-3 brzine . inače ja sam upalio traktor kada ga je kupio za neku sitnu lovu ,ali još uvjek radi besprijekorno !
 

kumić

Novi član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
10
Imam ja dva supera 50 i jedan kolega ima dva i od kolege kolega ima 2 komada ,
Pa ako neko možda ima radilicu ili zna gdje bi se kupila nova neka javi.
 
B

BAGERISTA

Guest
josip123........

Skidam ti kapu,,,ovo je ljepo odrađen posao,,,:prayer:svaka čast,,,,vidi se da je uloženo truda,,,,i dobre količine znoja,,novac neču ni spominjat,,ali rezultat je stvarno za deset+:supz::supz:
Nek te služi bez greške.......
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh