• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 50 super

Meštro

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
34
Kolege trebam jedan savjet? Brat mi planira kupiti neki traktor jer mu je dojadilo plaćati i ganjeti drugog za usluge. Bavi se poljoprivredom iz hobija. Traktor mu treba za obradu nekih 5 jutara zemlje,razni transport i ponajviše za transport do vinograda koji mu je udaljen 25 km od kuće. E sad da li je pametno kupiti Superaša i lepo ga srediti da posluži jedno 10 godina,znam da je traktor prastar al opet po meni je za tu klasu najbolji odnos snaga,kvaliteta,cijena?!
 
Posljednje uređivanje:

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
nećeš se usrećiti ako bilo kojim traktorom ideš 25km do vinograda.
mi imamo 5km pa kad ideš traktorom umoriš se od vožnje (a da gubitak vremena ni ne spominjem).
ja sam lani gledao traktor za uzeti, isto za malu poljoprivredu iz hobija, zbog cijene gledao i superaša, jeftini su, al pošto su djelovi to je drugo pitanje. radije bi uzeo noviji a skuplji traktor.
meni je Vladimirec bio prvi izbor, zbog niske cijene traktora i djelova, al ove godine su im cijene skoro 50% više nego lani.
 

Meštro

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
34
Ma tih 25 km je samo par puta godišnje po potrebi ;) Kako kažeš Vladimirci i imt 533 su postali skuplji tako da oni ispadaju iz kombinacije. Meni se lično Superaš jako sviđa kao traktor i za ovo zašta treba bio bi i više nego dobar. Samo me muče nabaka i cena delova.
 
I

ihorzic

Guest
bolje ti je kupiti nekog starog švabu neznam MAN , Deutz i sl.

njih imaš jeftino - a ja bi kupio rusa malog dobar brz i jeftin
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ma tih 25 km je samo par puta godišnje po potrebi ;) Kako kažeš Vladimirci i imt 533 su postali skuplji tako da oni ispadaju iz kombinacije. Meni se lično Superaš jako sviđa kao traktor i za ovo zašta treba bio bi i više nego dobar. Samo me muče nabaka i cena delova.

Ako tu negdje ima djelova za ove mlađe Zetore onda ima i za Supera. Zetor inače tako radi traktore da djelovi odgovaraju i za mlađe i za starije serije. Dok ćeš za nekog starog "švabu" teško naći dio. Dijelovi za Zetore nisu skupi i ne trebaš zbog toga bježati od njih.
 

Meštro

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
34
Pa kod nas u Vojvodini se mogu naći Superaši za 600 do 1000-1200 E,ovisno o tome u kakvome je stanju. Za te novce svi su radnom stanju,a ovi preko 1000 su nalickani spolja. Mi ćemo verovatno krenuti u potragu za nekim solidnim pa polako da ga sredimo. U suštini nije neko veliko ulaganje kad se traktor možem isplatiti sa 2 k.j. kukuruza.
 
I

ihorzic

Guest
to je dobra lova , mislim jeftino s obzirom na njegove mogučnosti
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Pa kod nas u Vojvodini se mogu naći Superaši za 600 do 1000-1200 E,ovisno o tome u kakvome je stanju. Za te novce svi su radnom stanju,a ovi preko 1000 su nalickani spolja. Mi ćemo verovatno krenuti u potragu za nekim solidnim pa polako da ga sredimo. U suštini nije neko veliko ulaganje kad se traktor možem isplatiti sa 2 k.j. kukuruza.

1000 € ! Pa to je džaba! Kod vas praktično poklanjaju te traktore. :supris: Kako se kreću cijene ovih drugih Zetora 69XX, 70XX... Jesu i oni tako jeftiniji od ostalih traktora?
 

Meštro

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
34
Superasi jesu jeftini zato sto su to već old-timeri i izbacuju se iz upotrebe,noviji zetori drže cenu još kako dobar 7011 ili 7211 ispod 6000-7000 e je teško naći,a ovi sa starijom limarijom idu oko 3500-5000 e.
 
I

ihorzic

Guest
Danas sam išao gledati u Ivankovo (Slavoniju) jednog 6011 83.g.
- limarija komplet u k...u , zadnje gume ćelave i jednoj se vidi nutarnja , na kipi popucale cijevi , fali 4 šajbe ovo drugo je solidno.

Tip traži zadnju cijenu 4200 € ili zamjenu samnom za ltz i daje još 1500 €.

Evo pa sad ti kupi ,...
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Zasto sluzi ovaj dio, imam ga doma godinama dao mi ga susjed htio je da ga baci pa ja sam ga uzeo, znam samo da je od zetora 50
19466899.jpg
 
Posljednje uređivanje:

kumić

Novi član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
10
Zasto sluzi ovaj dio, imam ga doma godinama dao mi ga susjed htio je da ga baci pa ja sam ga uzeo, znam samo da je od zetora 50
19466899.jpg

Regulator ili (kihavac) je iza a na ovaj spajaš crijevo za pumpanje guma a ujedno je i taložnik za vodu i nečistoče
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
zetor super 50 generalno

pozdrav svima znam da je negdje već bilo rasprave o tome pa molim administratore da premjeste temu ako smeta. molim svih za informaciju gdje da najpovoljnije kupim dijelove za napravit generalku za zetora. netko je već radio na njemu ali je nebrojeno puta zakuhao poslije kako sam skužio pa niš od toga.ja sam promjenio brtve i vidio sam da su klipovi u banani pa bi barem riješio to i glave ostalo je ok jer ima dosta pritiska ulja. hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Mislim da moraš uzeti djelove gdje ih nađeš za taj tip Zetora, a ne da tražiš gdje su povoljni.
To su več pomalo rijetki traktori i nema baš velike mogučnosti biranja
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Samo mu je 54g. :)

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=YZKko2g0l8s[/YT]
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Uživo kako ti kažeš jesu drugačiji ali ovako na snimci djeluju doslovno isto.
 

Najnoviji postovi

Na vrh