• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211 Pritisak zraka u boci

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Prije svega pozdrav svim formurasima. Prispojili smo sat od mjerila zraka na boci od kompresora i ostavili da radi pritisak je dosao do 10 bara dal bi trebao rišlag ventil treba prije iskljuciti? I gdje se to postelovati? jer mislim da na imt-u iskljucuje negdje na 7bara
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Poštelati na kihavcu možda ga treba rastaviti i očistit radni tlak je 5 bara .
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Gdje je kihavac?Jel to tamo gdje se crijevo zašerafljuje za pumpanje guma?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovisi kaj mu je,inace se da stelat,al ako ga ides raskapat odozdola se raskopa.
Moj je nastelan tvornicki da kihne na 8bara.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesi kaj diral po njemu do sada?
Ja ga nisam nikad stelal,al mislim da se stela odozgora,skine se onaj plasticni poklopac i unutra bi trebal biti saraf za stelat.
To su jednostavni sistemi otpustanja zraka,znaci nepovratni i sigurnosni ventil.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znaci kad skines crni poklopac imas maticu kljuc 17 otpusts ga i gore na sarafu ima zarez za ravni sarafciger i tu ga selas,otpustanjem bi trebal kihnut prije.
Unutra je opruga koja gura aluminijski klipic koji upire u gumenu membranu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
To da svako može kemijat i majstorit po tome, ne bi bilo plombe na gornjem šerafu, isto kak i na boš pumpi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo slike zetorr nisam ih mogel nac,davno sam to raskapal,ako rastavis donji dio
Ima filter zraka mrezasti,oring koji dihta i dio ventila koji otvara preko opruge,vrlo jednostavno i prosto,unutra ti se moze nabrati ulja i kondenzacije pa ako cesto koristis zrak,kompresor,otvori i pocisti od ulja i vode i nasprejaj malo wd ili namazi malo s novim uljem da ventilic ne hrda.
 
Posljednje uređivanje:

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ako se nevaram, više puta si pisao kako WD nesmije u dodir sa gumicama....a ovdje preporučaš našpricati djelove koji su u dodiru sa gumicama.... kako sada? jel se nešto promjenilo u sastavu WD-a da više ne smeta gumicama?

I drugo pitanje, veliš da si to davno raskapao, a kako onda exif pokazuje kao datum nastanka fotografija današnji datum?
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Rjesen problem bilo je prljavstine u donjem djelu ocistili smo, podmazali sad radi normalno na 6 bara kihne. Hvala svima na pomoci! .:drink:
 
Na vrh