• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211 problem blokiranja kotaca

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Pozdrav svima koji ovo čitaju, naime blokira mi zadnji lijevi tocak, molim pomoc, jel bi bio cilindar na tocku ili pedali? hvala
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel ti se to dešava kad se ugrije dobro?

Probaj popustit napetost cilindra u kabini iznad papuče.
Mora biti praznog hoda papuče oko 1cm.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako je stvar u kočnicama onda je negdje zaštekalo ili gornji cilindi ili razdjelnik sile ili cilindri u tromblama.
Ili se nekaj desilo sa ručnom.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Uz ovo kaj je rekel Oficir možda popucale opruge ili se raspadaju pakne (ako nožna blokira) skini bočni reduktor i sve ćeš sam utvrditi .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
A možda je samo problem kaj je nekad to montiral monter suhe gradnje pa je zarđalo.
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Popucale opruge a bilo i zahrđalo, danas smo sve skidali... a na kraju je cak pukao lajtung...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Popucale opruge a bilo i zahrđalo, danas smo sve skidali... a na kraju je cak pukao lajtung...
Očiti dokaz suhe montaže.
Obavezno podmažite bakrenom mašču.
Cijev se lako može skratiti.
Kolko god ti nju skračival ona bu uvjek kratka.
Možda bi se jednom i dalo, ali to je metalni lajtung pa je bez odgovarajućeg alata malo problem šeširič složiti.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Samo sa križnim odvijačem proširiš vrh i onda konus u cilindru dovrši posao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Da si kirner (točkalo) rekel još nekak, ali križni mi nekak smrdi da bi to na metalnoj cijevi odradil.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Nadeni vijak na cijev taman da malo izađe i probaj nutra gurati križni odvijač i vrti ga. Meni radi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolega je možda mislio na gumene lajtunge a ne na bakrene?:(nerd):
A bakreni se kao i gumeni daju novi kupiti i nema zezancije oče dihtat ili ne.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Ja sam mislio na aluminijsku cijev i slažem se da je najbolje kupiti novu. Kad smo radili bio he vikend i pukla nam je pri montiranju pa smo se malo snašli :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Gde samo nabavljate te bakrene ili aluminijske kočione cijevi?
Toga nisam videl več ohoho let u prodaji.
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Savili smo novi cilindar lajtung i federe i sve radi kak treba. Nisam baš za to kemijanje šrfcigerima po cijevima. Sve je koštalo 280 kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh