• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
petar kaže:
Taj zeko je po meni hm, 3 klipa, recimo osobno više napravim s 539 posla nego s njim. 539 može vuć brže tanjurače od njega, njemu je 24 diska puno, a 20 jedva vuče trećom a drugom spor, 539 ga u tanjuranju prvom brzinom obilazi, za oranje ok, teži je od mališe pa ide lakše.
Inače ok traktor, kabina luksuz naspram imt-ove, i tako.. E i cijena im je ajme.. Ali zeko je zeko..

Poznam obadva traktora,i mislim da nisi u pravu :scratch
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Ne znam jel se ticalo mog odgovora!!!
Za zagrijavanje mogu reći da mi se samo jednom temp digla u crveno kad sam malčao nekom tipu vlažnu travu visoku 1 m, a kiler je bio pun smeća! Kad sam ga počistio Zetor uništava! Moram napomenuti da je malčer od 1,6 m!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
suljos kaže:
petar kaže:
Taj zeko je po meni hm, 3 klipa, recimo osobno više napravim s 539 posla nego s njim. 539 može vuć brže tanjurače od njega, njemu je 24 diska puno, a 20 jedva vuče trećom a drugom spor, 539 ga u tanjuranju prvom brzinom obilazi, za oranje ok, teži je od mališe pa ide lakše.
Inače ok traktor, kabina luksuz naspram imt-ove, i tako.. E i cijena im je ajme.. Ali zeko je zeko..

Poznam obadva traktora,i mislim da nisi u pravu :scratch

Kažem kako sam vidio i radio, čini mi se da je dosta težak za svoju snagu (ili me samo vara velika kabina) i nekako nježan, nema šusa kad ga stisneš, zetor je bio uredan, ali sad je počeo pravit probleme... Inače znam da su zetori ok traktori ;)

To je 90g, 51ks, usporedbe radi ursus od svojih 52ks (C360) radi čini mi se lakše s 24d tanjuračom nego taj zeko s 20d, ali naravno poljak nije te kvalitete ni do felge

btw. to je samo moje mišljnje, slobodno dajte kontra argumente
 
J

josip07

Guest
petar kaže:
Taj zeko je po meni hm, 3 klipa, recimo osobno više napravim s 539 posla nego s njim. 539 može vuć brže tanjurače od njega, njemu je 24 diska puno, a 20 jedva vuče trećom a drugom spor, 539 ga u tanjuranju prvom brzinom obilazi, za oranje ok, teži je od mališe pa ide lakše.
Inače ok traktor, kabina luksuz naspram imt-ove, i tako.. E i cijena im je ajme.. Ali zeko je zeko..

ma totalno krivo!! imam malog zetora 4718 - (3 klipa) pa je 20-30 god. vuko 24 diska i to onu leskovaču koja ide 3 put bolje u zemlju neg OLT ova u 3 brzoj a nikad nije išla sama tanjurače več je uvijek bila il ona konjska brana il teška greda za ravnanje iza nje. a imt 540,542 ide samo u 1 s oltovom bez ičega iza. a 539 je jos slabiji od ta dva. a 5211 je jači od 4718. tak da. 5211 i 539 se ni nesmiju uspoređivat u takvim stvarima. jedino u špricanju i bacanju gnojiva.heh. pod uvjetom da šprica nije veca od 440l a za zetora 800l.
 
O

oliver

Guest
ma pustite petra nek pise gluposti, gde se mogu porediti 5011 i 539, mene bi bilo sramota tako nesto napisati
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
oliver kaže:
ma pustite petra nek pise gluposti, gde se mogu porediti 5011 i 539, mene bi bilo sramota tako nesto napisati

No comment... Još jedan zetor fan...
 
D

Dani

Guest
jokapz kaže:
Kaku blokadu možeš ga jedino otvorit na pumpi al za blokadu nisam čuo!! jedino ak ti na svom Zetoru imaš vario mjenjač??? :lol: :lol:

Oprosti, no iza polugice gasa nalazi se blokada četvrtastog oblika, te ju je moguće skinuti skinuvši polugicu, otpustiti je te izvući.

Usporedba Zetora 5211 i IMT-a 539 nije uopće za pokretanje diskusije. :) Osobno imam Zetora 5011, a imao sam IMT-a 539, tako da znam o čemu pišem. :D
 
Z

zetor4718

Guest
Imam Zetora 4718 i prezadovoljan sam njime.Zetori inače odlični su traktori za sve djelatnosti.Moj bratić ima dva Zetora 4320 i 4511 i rade odlično,izdržljivi su,imaju relativno dobre kočnice,jaki i kvalitetni.Imaju lagan prednji kraj,ali utezi rješavaju taj problem,spori su pogotovo je to problem u rikverc,i nisu živahni te hidraulik nije precizan.IMT nije loš jer sve navedeno kod njega je dobro napravljeno ali je puno slabiji od Zetora.IMT je solidan traktor,ali Zetor je znatno napredniji i kvalitetniji.
 
B

bvrhove4

Guest
Ja također imam dva 5245-7745 i zadovoljan sam dobri su to traktori i zavisi kolko ih paziš i održavaš i oni plove i plove jedino što je 5245 sigurno sporiji od 5211 zbog prvog pogona a što se tiće oranja i tanjuranja nema greške on plovi po njivi i plovi 10 cola plug je za njega igračka čak i u brijegu imam ga od 96 god i poznam ga u dušu.Što se tiče usporedbe 533-539 sa 5211 ili 5245 nisu ti mali fercegi ni do koljena jer su oni divivi za njih i kako uopće može neko ih uspoređivati - svašta
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
5211 su dobri modeli...potrošnja je prosječna... dosta su na cijeni ali i vrijede! redovno održavanje i ide do 8000 rs bez greške...mi smo imali 5011 ali je bio koma stanje god gazde prije nas-dok je došel k nama 1996,uloženo u njega dosta, sve poriktano ,posloženo ali ga je non stop zezala hidraulika, prodan je 2000 i dan danas ide kod čovjeka!
Imali smo za njega tanjurače leskovac lemind 20 diskova i plug leopard 12 cola, nikad nije bil preopterećen...

a usporedba njega i 539? ljudi malo lakše...! 549 Možda dolazi u obzir jer im je konjaža tu,al je 50/5211 teži...
a to da je 5211 brz je neki vic ili? ovisno na koliko okretaja motora je pun gas- ako se radi o nekih 2300 okr/min to je max 25 kmh sa standardnim gumama, ali ima i majstora koji ih raspuste na 3400 okr/min pa on ide i 35 kmh ali kak dugo...njemu je dosta tih 25 kmh za njegovo zdravlje!

sve u svemu meni se najviše dopada kao traktor za neke lakše radove - kultiviranje,špricanje,sjetva, (opcija uske gume!),okretanje sijena itd... :D
 
Z

zetorman

Guest
pozdrav svima!!! Sta se mene tice 5211 su dosta dobri traktori. Cijena im je visoka ali on vrijedi te novce. i sam ga imam i prezadovoljan sam. Jako malo trosi, brzo ide, i sve sto sam dosad radio s njim napravio je odlicno.

A to sta se tice pregrijavanja to je glavni problem hladnjak. Jednom sam malcirao i temperatura mi se pocela dizat na 100 stupnjeva. otisao sam kuci i odmah pogledao koji bi mogao bit problem. mislio sam da je pumpa od vode, ali s njom je bilo sve u redu. skinuo sam hladnjak dolje i poceo ga ispirat, kad mi pocne blato izlazit van. hladnjak je bio svi zacepljen. 20 minuta sam ga prao. stavio sam ga gore i od onda mi sve radi kako treba.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
zna li netko koja je razlika između 50 i 5211 ,navodno da jedan ima jednu kariku na klipu više ali neznam koji :?: :scratch
 

John Deere

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
94
koliko ja znam 5011 imaju 4 karike a 5211 imaju 3 karike i oni netraju tak dugo kao 5011
 
Z

zetor4718

Guest
A to sta se tice pregrijavanja to je glavni problem hladnjak. Jednom sam malcirao i temperatura mi se pocela dizat na 100 stupnjeva. otisao sam kuci i odmah pogledao koji bi mogao bit problem. mislio sam da je pumpa od vode, ali s njom je bilo sve u redu. skinuo sam hladnjak dolje i poceo ga ispirat, kad mi pocne blato izlazit van. hladnjak je bio svi zacepljen. 20 minuta sam ga prao. stavio sam ga gore i od onda mi sve radi kako treba.[/quote]

To se i meni desilo kad sam vozio drva sa zetorom 4718 temperatura je došla do 100 ali dalje ni stupnja.Poslje sam skinuo hladnjak dobro isprao i metnuo ventilator sa 6 pera.Maksimalna temperatura koju dostigne je malo više od 60.
 
Z

zetor4718

Guest
GARANTIRAM!!!!Tko kupi bilo koji zetor (za ove od 2000 godine nisam siguran jel nisam nikad ništa sa njima radio) sigurno se neče pokajati!A Zetor i Imt nikad ne uspoređujte a za to ima milijun razloga i govorim to iz iskustva.SVAKA ČAST ZA IMT!!! ali nije ni blizu Zetora
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
tomica zetor kaže:
pa gdje si našao tu blokadu? ja ga imam več 10 god... pa nisam našao. :scratch

vani kod one željezne šipke koja poteže gas u motor imaš šaraf koji je zetegnut da nemožeš stisnit gas do kraja,ja sam isto skinio na 6211 i na 4320
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
jokapz kaže:
Kaku blokadu možeš ga jedino otvorit na pumpi al za blokadu nisam čuo!! jedino ak ti na svom Zetoru imaš vario mjenjač??? :lol: :lol:

da vario mjenjac 150 naprijed 150 nazad,ako neznaš za tu blokadu onda nemaš pojma,prvo ju nisam htjeo skidat,kad sam pogledo na drugom 6211 nije ju imao tvornički,morat ću ti slikat,drukčije ju nećeš skužit
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Marko355 kaže:
Ruddy do koliko obrtaja idu bez blokade?
2450,graviran mu je sat do 35 i tri crvene crte,meni ide do predzadnje crte,išo bi on i više ali ima gume 14.9-28,stari tražio kao standardne za sjetvu,jednog dana će ići r34
 

Najnoviji postovi

Na vrh