• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Ruddy kaže:
istina ,imt nikad nije bio ravan zetoru niti će ikada biti,što se tiće rikverca istina mogo je biti malo brži,brzina mu raste do nekih 1500 obrtaja, a dalje samo obrtaji i zvuk nema ubrzanja
Da, da, još ja gledam zašto je to kad preko 1500 okr/min pali lampicu vario pogona pošto je to hibrid traktora..
Gluposti!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Ruddy kaže:
...provozaj zetora pa ćeš vidit o čemu pričam...
OK, ako ti tako kažeš, vjerujem ti, jer ja nemam baš nekog iskustva s traktorima..
 
Z

zetormanlover

Guest
Ja sam veliki fan Zetor traktora, i smatram da su sve usporedbe s IMT-om smijesne, IMT Zetoru nije ni do koljena u bilo kojem segmentu, po meni je Zetor najpovoljnija kupnja jer se za relativno nisku cijenu moze dobit vrhunski traktor. Npr. Mi smo kupili novi Zetor 5211 1994. godine, bez kabine, sa hidraulicnim volanom, za 14 000 DEM, a recimo IMT 539 je tada kostao 12 000 DEM! Nevjerojatno!!!
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
mi smo kupili 6211 1988 stari ga je platio 12500 dm,2006 smo kupili novog 4320,kažu da je ista konjska snaga,ali 4320 nije ni do koljena 6211,a bome ni po kvaliteti,na 6211 u 20 godina 2 akumulatora na 4320 u 6 mjeseci 4 akumulatora....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Kvaliteta akumulatora nije mjerilo kvalitete traktora. Provjeri regler i napon punjenja akumulatora.
Osobno (iako nemam Zetora) radije bi imal traktor serije 43xx nego serije 62xx. Ako nikaj drugo, zato jer je brži.
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
...nemoj krivo shvatit....u proteklih 4-5 godina kupito je oko 15 traktora serije major (4320,4340-7340)od svih serija svi su imali problema sa akumulatorima i hladnjacima....čak i na prvim serijama proxime....ja nisam ni reko da je stvar u akumulatoru nego sam htjeo reći da imam ponovo priliku kupit bilo kojeg zetora ne biga kupio i moje mišljenje dijeli još par ljudi...jedan je čovjek u selu kupio 6340 2 mjeseca prije mene....baš pazi na tog zetora morao je stavljat nove karike....na 1 drugom zetoru kardan je iskrunio kardanski izvod....ako to nije do kvalitete onda ja ne znam šta je....
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Kao i kod svih novijih traktora kvaliteta pada! Da ih rade kao prije nikada čovjek ne bi kupovao nove.
 
B

baric

Guest
mislim da grjesis uvezi imt i kosevine zakacis kosilicu za zeku pa imt sa kosilicom za zeku igra se s tom
 
J

jokapz

Guest
mislim da grjesis uvezi imt i kosevine zakacis kosilicu za zeku pa imt sa kosilicom za zeku igra se s tom

šta si mislio reć s time???
ja razumijem da svatko voli svoje i cijenim to al uspoređivat Zetor i IMT je stvarno glupost. Zetor je za IMT.......... MAYBACH..... :mrgreen:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
jokapz kaže:
mislim da grjesis uvezi imt i kosevine zakacis kosilicu za zeku pa imt sa kosilicom za zeku igra se s tom

šta si mislio reć s time???
ja razumijem da svatko voli svoje i cijenim to al uspoređivat Zetor i IMT je stvarno glupost. Zetor je za IMT.......... MAYBACH..... :mrgreen:
potpisujem joka
 

perje

Član
Tu od
2 Ožu 2010
Poruka
38
Imam i ja 5211. Vidim da dosta vas s njim vuče 2-brazni plug od 10 cola i tanjurače 24 diska. Ja s mojim orem s IMT plugom 2 braznim 12 cola i ide. Vuče tanjurače OLT 28 diskova u 3. i ne grije se, samo gas do poda. Jedino kaj je prespor na cesti. IMT-ji 533 i 539 i stariji zetori iste snage (4718, 4911) i mali zeko 2511 ga šišaju. Jel ima kakva "blokada" da se skine a da se ne ošteti traktor?
Pozdrav
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
perje kaže:
Vuče tanjurače OLT 28 diskova u 3. i ne grije se, samo gas do poda.
Svaka čast.
 

perje

Član
Tu od
2 Ožu 2010
Poruka
38
Probat ću snimiti. Ali, to su OLT,ne leskovače. Ove teže idu u zemlju ali ih može vući, nije mu teško.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Moj djed ima 4712 i taj traktor ama nikad nije dignul trmperaturu, ni kod oranja pod full šusom ni kod 12 satnog bezprekidnog branja kukuruza kombajnom pod full gasom...
To je glavni traktor za skoro sve poslove u gospodarstvu (osim oranja i šume makar je u šumi zakon s vitlom)


Imam jedno pitanje, koliko je zdravo maximalno opterečivat kardan uključen preko reduktora/ brzina?
Imam onaj sirotinjski cjepač za drva na princip konusnog svrdla i obično traktor baš nije najsretniji u direktnom kardanu (540) i često ga zaguši pa ga znamo prebacit preko reduktora kroz brzine da skroz smanjimo okretaje kardana i dobijemo na snazi, a i suprotan smjer koji puta dobro dođe za odvrtavanje kad se svrdlo zabuši nekud i stane.

Neko mi je rekal da je to jako štetno za te reduktore?



BTW usporedba s imt-om, meni imt gubi u meni 2 majvažnije kategorije a upravo to su kardan i kočnice!
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
zetor

imal sam imt 540,565 dv, 577 dv,533, zetora 6211, 7211, svi su pijanci osim imt 533 kojeg još imam radi dovoza trave i sitnijih stvarčica. Hoću reći bez uvrede svima kupio sam mtz 1024 dv na hektar oranja s 4 brazde potroši 18 litara dok ovi navedeni prije ne idu ispod 25 litri a da ne kažem kak bi vukli 4 brazde 16 cola . Nije da se hvalim poštujem svačiji stroj jer nismo svi u istoj situaciji.
 

Prilozi

  • Picture 005.jpg
    Picture 005.jpg
    60.8 KB · Pregleda: 1,739

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Pa nemožeš uspoređivat traktore 35 i 70ks u potrošnji, to nisu traktori u istom rangu, nit s malim moš orat kak treba nit s velikim možeš radit sitne poslove..
A bome ni rusi nisu po pitanju potrošnje daleko od pijanaca..

ps slika je od 1221, na kojem zahvatu je plug s kojim oreš.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
dali netko zna gdije kupiti servo za zetora 5211 (komplet pumpa i cilindari)
e da....
gdije se spoi (ispod sjedala) cijevi za hidrauliku i dali se moze staviti dva izlaza na 5211 92. god?
 
I

Ivo3

Guest
imal sam imt 540,565 dv, 577 dv,533, zetora 6211, 7211, svi su pijanci osim imt 533 kojeg još imam radi dovoza trave i sitnijih stvarčica. Hoću reći bez uvrede svima kupio sam mtz 1024 dv na hektar oranja s 4 brazde potroši 18 litara dok ovi navedeni prije ne idu ispod 25 litri a da ne kažem kak bi vukli 4 brazde 16 cola . Nije da se hvalim poštujem svačiji stroj jer nismo svi u istoj situaciji.

imam iskustva sa zetorima i ne moze se rec da su pijanci.....bas suprotno.

bez uvrede ali mtz >RUSI< su za mene krupni bucni i neudobni.
 
Na vrh