• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta
S

Stočarčić789

Guest
električnim putem s žicama preko alternatora

Još me zanima u kojim se opsezima kreče taj napon (Npr. 0V-20V). I kakav je oblik tog napona (istosmjerni, izmjenični sinusni ili neki drugi). Mjerio sam sa multimetrom i zaključio sam da bi taj napon mogao biti izmjenični, ali želim biti siguran; pa ako ima netko da zna nek javi. Puno hvala. :)
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
Gledao sam informacije na tractor data i ispada da je zetor 4911 jaći od 5211
koliko uopće zetor 5211 ima ks???

osobno imam 4911 on ima 46 konja traktor je brz i okretan, vozio sam 5245 i nije mi se nešto dopao po snagi jako je trom , nema žestine na gasu, jedini mu je plus prednja vuča
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
Još me zanima u kojim se opsezima kreče taj napon (Npr. 0V-20V). I kakav je oblik tog napona (istosmjerni, izmjenični sinusni ili neki drugi). Mjerio sam sa multimetrom i zaključio sam da bi taj napon mogao biti izmjenični, ali želim biti siguran; pa ako ima netko da zna nek javi. Puno hvala. :)

napon ti je izmjenični za okretaje jer ide bez dioda sa namota statora , po zanimanju sam elektrotehničar popravljam alternatore , napon varira o broju okratja, stavi instrument na izmjenično područje pa izmjeri
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
naravno da ih ima hidro volan im je bila dodatna oprema poput automtske kuke i slično...

mene zanima dali se može ugradit hidraulični volan na 4911 , dal je imao tko iskustva s ugradnjom ?? hvala...
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
neznam zašto bi ti ugrađivao na njega hidraulični volan,i mislim da nebi mogao ugraditi hidraulični volan nego servo volan kak imaju stariji zetori
a na 4911 je to nepotrebno,ja isto imam 4911 i dosta je lagan,jedino dok napred imam utovarivač onda je to druga priča:rolleyess:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Zanima me na koji način se kod Zetora 5211 povezuje pokazivač brzine okretaja motora i pokazivač radnih sati sa motorom, električnim putem ili mehaničkim ("sajlom")? Ako se povezuje električnim putem od kud pokazivač dobiva napon, s dinama ili sa nekog drugog motorčića? Te u kojim opsezima se kreče taj napon? Puno hvala svakome tko mi pomogne. :)

Pokazivač ne dobija napon sa alternatora nego sa onog indikatora ili "motorčića", kako hoćeš, koji se nalazi iza ventilatora a uvrnut je u blok motora. Čini mi se da na njega dolaze tri žice. Neznam koliki je napon i kakvog oblika jer me to i nije nešto posebno zanimalo.
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
pa kakve gluposti ovde citam usporeduju zetora sa imt-om ja imam dva zetora 5011 imao sam imt 560 i 539 pa zetor to pojede za dorucak i gleda ima li jos a u oranju se igra sa 560
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
pa kakve gluposti ovde citam usporeduju zetora sa imt-om ja imam dva zetora 5011 imao sam imt 560 i 539 pa zetor to pojede za dorucak i gleda ima li jos a u oranju se igra sa 560

ti s neba pa u rebra svatko ima svoje mišljenje uvijek od dobrog postoji još bolje
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
neznam zašto bi ti ugrađivao na njega hidraulični volan,i mislim da nebi mogao ugraditi hidraulični volan nego servo volan kak imaju stariji zetori
a na 4911 je to nepotrebno,ja isto imam 4911 i dosta je lagan,jedino dok napred imam utovarivač onda je to druga priča:rolleyess:

druze u mene djed ima 4911,ja neznam sta je to,dal je u njega il je u sviju
volan je tezak da nemozes zamislit,u njega je kad malo duze radis,posebno kad tanjisras za senicu,ponabijas zuljeve na rukama
al on je vec stariji covjek i slabo radi tako da mu se neisplati ugradjivat
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
pa kakve gluposti ovde citam usporeduju zetora sa imt-om ja imam dva zetora 5011 imao sam imt 560 i 539 pa zetor to pojede za dorucak i gleda ima li jos a u oranju se igra sa 560


Sama tvoja izjava je glupost,,,,,:rolleyess: nemreš da jedan valja na drugi je niš koristi,,,, svak ima svoje mišljenje,,,,, osobno meni se nesviđa zetor niti imt,,,,, jedino zetor 2511 jer ima kardan preko brzina pošto puno koristim kardan na mjestu. :drinkers:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Sama tvoja izjava je glupost,,,,,:rolleyess: nemreš da jedan valja na drugi je niš koristi,,,, svak ima svoje mišljenje,,,,, osobno meni se nesviđa zetor niti imt,,,,, jedino zetor 2511 jer ima kardan preko brzina pošto puno koristim kardan na mjestu. :drinkers:

to imaju svi zetori i ursus...
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Da moš mislit kak se na imt-e kardan vrti preko brzina a da traktor stoji na mjestu :shock:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
to imaju svi zetori i ursus...

E vidiš za ursusa nisam znao da se može kardan vrtit preko brzina a da traktor stoji na mjestu,,,,, eeee više ljudi više čudi,,,, ajd živio :drinkers:.
Nego jel berač zaradio štogod ovu sezonu ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Da moš mislit kak se na imt-e kardan vrti preko brzina a da traktor stoji na mjestu :shock:
More, ak je nasel, samo nema veliki izbor brzina vrtnje :D
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Svi Zetori imaju takav kardan preko brzina na koji ti misliš.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
:rolfer: :rolfer: :rolfer:
Znaš nisam se nadao takvog odgovora,,, ovakav odgovor bi jedino @puknuti znao dati,,,, a da niste kaj u familiji? :weedman:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Svi Zetori imaju takav kardan preko brzina na koji ti misliš.


Pa kad uključiš kardan i uključiš preko brzina,,, onda je brža vrtnja a manje gasa na motoru,,, a može se dobiti i na snagi kardana preko mjeenjača (brzina)jel tak ili sam u krivu :blackeye
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Tako je, možeš birati brzinu kardana a isto tako u manjoj brzini mjenjača i sa većim gasom dobićeš veću snagu.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Tako je, možeš birati brzinu kardana a isto tako u manjoj brzini mjenjača i sa većim gasom dobićeš veću snagu.



Ne posjedujem niti zetor ni ursus,,,, tako da neznam mnogo o njima,,, vidio sam kod susjeda dok je s zetorom tjerao puhalnik za sijeno na ler gasu a prijatelj s imt 542 mora dati više pola gasa da bi puhalnik efikasno radio što samim tim povećava potrošnju,,,, a danas (barem ja) gledamo na svaku potrošenu litru nafte i da što manje potrošimo a efikasno napravimo posao.
Živio :drinkers:
 

Najnoviji postovi

Na vrh