• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
nisam 100% siguran, al on čini mi se, nema kardan prek mjenjača
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
velika je razlika između Ursusa i Zetora. Doduše i Ursus ima kardan preko mjenjača ali je kvalitet izrade, komfor i sve ostalo na strani Zetora, osim cijene. Zetor je dosta skuplji ali to u potpunosti opravdava.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
:confused: šta sad ima ili nema,,,, jedan kaže ima drugi da nema ?
A jel zetori baš svi imaju mogučnost vrtnje preko mjenjača na mjestu,,,, mislim na starije serije zetora npr. 4911, 5211, 6911 itd.:!:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Od početka uvođenja Unificirane linije oko 60tih(unificirano znači da je večina vitalnih djelova ista npr od 2511 do 5511, što je glavna prednost zetora pred ostalima), dakle od 2011 na ovamo imaju svi...a mali ursus mislim da je vlastiti razvoj i proizvod, mooožda neke male sličnosti ima sa zetorim 25k iz 50tih...dakle od 1960 na ovamo imaju svi
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Od početka uvođenja Unificirane linije oko 60tih(unificirano znači da je večina vitalnih djelova ista npr od 2511 do 5511, što je glavna prednost zetora pred ostalima), dakle od 2011 na ovamo imaju svi...a mali ursus mislim da je vlastiti razvoj i proizvod, mooožda neke male sličnosti ima sa zetorim 25k iz 50tih...dakle od 1960 na ovamo imaju svi

Znači svakako da gledam zetore,,,,, to mi je bitna stavka,,, kardan.:p
Hvala na savjetu (za ove traktore sam lumen).:prayer:
A jel znaš za kojeg zeca?:drinkers:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ili Ursus 355-360, već prema vlastitim preferencijama:p
Kod mene je Zetor rijetka zvjerka, ali na potezu Vrbovec-Zelina, mislim da je najveća koncentracija u ovom dijelu Europe:lol:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Znači svakako da gledam zetore,,,,, to mi je bitna stavka,,, kardan.:p
Hvala na savjetu (za ove traktore sam lumen).:prayer:
A jel znaš za kojeg zeca?
:drinkers:


Pa zavisi šta bi radio s traktorom, kolika ti snaga na kardanu treba i koliko misliš max. dati novaca.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ili Ursus 355-360, već prema vlastitim preferencijama:p
Kod mene je Zetor rijetka zvjerka, ali na potezu Vrbovec-Zelina, mislim da je najveća koncentracija u ovom dijelu Europe:lol:


Da to si upravu :rolleyess: ima ih ko kineza,,,, nema tko nema zetora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Mali Ursus nemože zadovoljiti tvoje zahtjeve (isto o i na IMT-u ;)). Veliki da, kao i svi Zetori.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Raspon 40-60 ks, max 3 000 €.


Za ove novce teško je naći nekog Zetora iz novije serije. Pogledaj neke iz starije serije kao što su 4711/18, 4911, 5011, 6011 ...
Ovo su sve solci (bez prednje vuče). Neznam treba li ti možda duplak? Za njega ćeš nažalost morati izdvojiti više novaca.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ovako potreban mi je traktor koji će 90 % stajati na mjestu, tako da mogu regulirati brzinu i snagu preko mjenjača. Opterečenje je nešto jače od kalača za drva (trn).
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Provjeri dali ti odgovara Ursus. Čini mi se da kod Ursusa ne radi hidraulična pumpa ako je kardan isključen. Znači ako ne vrti kardan neće dizati poluge.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Provjeri dali ti odgovara Ursus. Čini mi se da kod Ursusa ne radi hidraulična pumpa ako je kardan isključen. Znači ako ne vrti kardan neće dizati poluge.
Dobro ti se čini.
Ako bu na mjestu vrtel samo kardan i tu i tam ga malo pomakneš, onda ajde ali inače beži od toga
 

denimede8

Član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
32
imal sam imt 540,565 dv, 577 dv,533, zetora 6211, 7211, svi su pijanci osim imt 533 kojeg još imam radi dovoza trave i sitnijih stvarčica. Hoću reći bez uvrede svima kupio sam mtz 1024 dv na hektar oranja s 4 brazde potroši 18 litara dok ovi navedeni prije ne idu ispod 25 litri a da ne kažem kak bi vukli 4 brazde 16 cola . Nije da se hvalim poštujem svačiji stroj jer nismo svi u istoj situaciji.

prvi put cujem za mtz 1024, a islika je od 1221 :scratch
 
M

miroslav k

Guest
Kod nas u Srbiju zetori 5211 nisu stizali sa originalnom kabinom, jedino sa Orašje kabinom a ona nije ni blizu original Češke, ima li neko sliku 5211 sa original kabinom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh