• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Prošlu zimu sam se malo igral s Zetorom 5211 (obnovljene kočnice, predihtan hidraulik,..i na kraju prefarban)
evo nekoliko slika:
tu su u garaži skidani reduktori i hidraulik
dsc0037qa.jpg


onda se je išlo van na brušenje i čiščenje
dsc00889wu.jpg

dsc00893hg.jpg

dsc00883d.jpg

dsc00884gz.jpg

dsc00885o.jpg

dsc00887sh.jpg
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Odlično urađeno svaka čast!!
Koliko ti je trebalo vremena da sve ovo uradiš?
Veliki je to posao, ja bi se teško odlučio da tako nešto uradim. Svaka tebi čast!!!!
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Odlično urađeno svaka čast!!
Koliko ti je trebalo vremena da sve ovo uradiš?
Veliki je to posao, ja bi se teško odlučio da tako nešto uradim. Svaka tebi čast!!!!

Vremena? pa da mi je bil to glavni posal koji se radi od jutra do mraka..mislim da bi se dalo napravit za min. 10-15 dana. Ali ovako kako sam ja radil kad sam bil slobodan faxa i ostalog rada doma, na kraju kad se farbalo trebalo je čekati i pravo vrijeme-farbalo se vani...onda mi sve skupa nekak izajde na 1-2 mjeseca.
Mislil sam samo hidraulik predihtat jer su mi poluge trzale i kad sam več kabinu skinul i bacil se u posal, pa reko ajde idemo na malo obširniji preventivni remont..promjenil sam i volanskog puža i ako sad razmišljam o ugradnji hid.volana- to če valjda ovu zimu;)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Svaka čast na urađenom poslu izgleda ko novi!!!!!:)
Sta si sve mijenjo da ti hidraulik vise ne podrhtava i dali je to njegov orginal auspuh ili si ga mijenjo?
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Svaka čast na urađenom poslu izgleda ko novi!!!!!:)
Sta si sve mijenjo da ti hidraulik vise ne podrhtava i dali je to njegov orginal auspuh ili si ga mijenjo?

Na klipu od cilindra hidraulike dođu 2 semeringa, to sam zamijenil (praktički jih više nije ni bilo). Predihtal sam i kocku hidraulike tako da je sve komplet.
To je original auspuh, tu je obojan. Imam još i onaj nastavak-lonac kaj dojde na vrh auspuha al smo ga skinuli kad smo kupili traktor
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Hvala na odgovoru sad cemo ja i kum na njegovom 5011 hidrauliku sredivat jer je pod silokombajom skako ko lud bilo mi je cudno kak to da 52 ima okrugli auspuh jer kod mene sve 50 imaju okrugli a 52 kockasti auspuh pa sam mislio da si mijenjo jer meni okrugli ima bolji i ljepsi zvuk
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Hvala na odgovoru sad cemo ja i kum na njegovom 5011 hidrauliku sredivat jer je pod silokombajom skako ko lud bilo mi je cudno kak to da 52 ima okrugli auspuh jer kod mene sve 50 imaju okrugli a 52 kockasti auspuh pa sam mislio da si mijenjo jer meni okrugli ima bolji i ljepsi zvuk

a ja sam mislil da ima kockasti ljepši zvuk:mrgreen:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Jako ljepo :prayer::prayer: Jedino felge ko da su ostale u temeljnoj ;)
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
Vremena? pa da mi je bil to glavni posal koji se radi od jutra do mraka..mislim da bi se dalo napravit za min. 10-15 dana. Ali ovako kako sam ja radil kad sam bil slobodan faxa i ostalog rada doma, na kraju kad se farbalo trebalo je čekati i pravo vrijeme-farbalo se vani...onda mi sve skupa nekak izajde na 1-2 mjeseca.
Mislil sam samo hidraulik predihtat jer su mi poluge trzale i kad sam več kabinu skinul i bacil se u posal, pa reko ajde idemo na malo obširniji preventivni remont..promjenil sam i volanskog puža i ako sad razmišljam o ugradnji hid.volana- to če valjda ovu zimu;)

koliko te kostao puz volana i jeli ga tesko zamijeniti.i ja bih trebao posto ima puno praznog hoda.inace si super super sredio zekana
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Jako ljepo :prayer::prayer: Jedino felge ko da su ostale u temeljnoj ;)

Hvala.
ma za felge sam odlučil da jih bojam na sivo. Znam da je original bijela, al je siva puno zahvalnija i manje se poznaje na njoj. Imam je i na Same-u i ljepo se poklapa sa crvenom, pa reko neka budu i ove sive.
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
koliko te kostao puz volana i jeli ga tesko zamijeniti.i ja bih trebao posto ima puno praznog hoda.inace si super super sredio zekana

Mislil sam da bu puno skuplji, jer ga nije tako jednostavno napravit, al kad ja u trgovini ono oko 65€. Ma kad bi išal samo njega zamjenit onda je puno posla jer je treba skidat kabinu i dno kabine. Ako ga je teško zamijenit? Pa nije teško koliko je možda komplicirano. S pravim postupkom ide.
 

bere

Novi član
Tu od
9 Pro 2012
Poruka
4
zetor 5211

Imam zetor 5211 1986 god i odkada je kupljen imam problem sa startanjem (pokretanjem motora) svaki put ako ga ne koristim 15 sati i više moram nabrizgati gorivo na AC pumpu. ako netko ima isti ili sličan problem ili zna kako riješiti problem bio bih zahvalan na pomoći.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
promjeni AC pumpu ili ugradi nepovratni ventil u vod između rezervoara i AC pumpe.

Usput, dobro došao na forum
Za početak napiši nešto više o sebi u temi Predstavite se... takav je običaj, da ne kažem pravilo, ovdje na forumu
 
Posljednje uređivanje:

bere

Novi član
Tu od
9 Pro 2012
Poruka
4
hvala na odgovoru; nisam ti baš neki haker pa dok ja to sve skužim,... doći će i to na red
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Možda i nije do AC pumpe, a možda ni nema potrebe za nepovratnim ventilom.

Ko zna jel se isplati odgovarati pošto tema več postoji pa nejvjerojatnije bude obrisana prije nego pročitaš :scratch
 

mvidnjevi

Član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
36
Jel ko radi sa ovim zetorom manje poslove kao sijanje kuruze ili izkapanje krumpira.
A na drugoj strani radi sa vitlom 5t ili mulčarom 190cm?
 

Najnoviji postovi

Na vrh