• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Kod nas u Srbiju zetori 5211 nisu stizali sa originalnom kabinom, jedino sa Orašje kabinom a ona nije ni blizu original Češke, ima li neko sliku 5211 sa original kabinom?

Pozdrav svima koristnikoma ovog foruma. Ja sam nov, ovo mi je prva poruka. Izvinite zbok kakvih griješka što se tiče riječi:(Nisam iz Hrvatske.
Netko je nešto pitao oko original češke kabine i odlučio se ,da vam šaljem sliku. Inače sam član i slovenskog foruma.

Jedna slika kaže moga Zetora 52 letnik 88,1750 radnih sati. Prvi stražnji točkovi a novi prednji 300/24 prije 5 godina. Prva hidravlika je moj proizvod prije nekoliko 8 godina. Sravnao sam sanjo čitavo grano brdovito oko sebe (svoju).Plug ima 4 pozicije. Gor, dol, kopčenje(stop)i slobodni hod.

Druga slika kaže komande na desnom blatobranu. Ročke hidraulike so za sprednji plug i za 3 hidraulične izvode na stražnjem diu traktora. A dvije elektro kontaktora brava ugrađena su zbog blokade diferencijala elektropneumatski. jedna tipka manualno(ročno)a jedna automatsko kroz rad stražnjih hidrauličnih poluga kada oreš. Kada počinješ uključiš a anda rade sve samo. Vklop i izklop a kada špera je uključena tada gori crvena sijalica na armaturi. LP




I slika kabina od zadaj:
http://www.mojalbum.com/reider/svasta/foto/19444672
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Dobro nam došao reider!! :partyman::partyman: U temi: "predstavite se" napiši par riječi o sebi, takav je običaj ;) Inače dobar traktor! Jesi ovo sam radio ovu prednju hidruliku? Šta kačiš na nju, malo mi čudno izgleda? :scratch:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Dobro nam došao reider!! :partyman::partyman: U temi: "predstavite se" napiši par riječi o sebi, takav je običaj ;) Inače dobar traktor! Jesi ovo sam radio ovu prednju hidruliku? Šta kačiš na nju, malo mi čudno izgleda? :scratch:

Hvala za dobrodšlico:)Izvini jer se nisam predstavijo. Sada sam nešto malo napisao u temi(predstavite se).

Sve sam radio sam. Samo velike rupe fi 40 za poluge nisam. Izrađena je samo za gurati prednji plug za ravnanje brdovitog terena. Nisam mogao raditi sa mašinima ništa jer je bio loš teren. A sada mi ne treba više sve je gotovo,a treba mi sada za uteg:D.Ne upotrebivam je više i za ništa drugo. Pa mi i ne smeta. neka bude. Možda ide kod mene kakav plaz a trebalo bi nakon toga sravnati ponovo:(
 
M

miroslav k

Guest
E to je ta original Češka kabina, a ovu sto ima clan Johny to je neka Bosanska mada ni ona nije loša.
@Reider
Zetor ti je za pohvalu
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
nije to nikakva bosanska kabina to je isto orginal ceska kabina samo zavisi za cije je trziste namjenjen traktor!
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
nije to nikakva bosanska kabina to je isto orginal ceska kabina samo zavisi za cije je trziste namjenjen traktor!

Da moja je original, jer ima tablico broreva tamo sve piše. Žao mi je jer nije malo manja kao ova o kojoj pričate. Ova mi stvarno dobro izgleda!!Bolja za u šumo! A dobra je i od orešja!!Možeš skinuti staklo sa šraufov i dobro se vidi sa nje sve. Više nego sa originalne!
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
e pa znam ti ja jednog covjeka koji trazi cesku kabinu pa mjenjaj za orasje,naime covjek razmislja da proda traktor od 1000 r/s samo zbog kabine!
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
e pa znam ti ja jednog covjeka koji trazi cesku kabinu pa mjenjaj za orasje,naime covjek razmislja da proda traktor od 1000 r/s samo zbog kabine!
Ovo promjenjavati, ovo je loš posao. Sve se razdrma znaš. Što je original stavljeno to je bog otac!. Nemožeš ni tako jednostavno. Kod mene su i široke tapecirunge(obloge) na blatobranima, znači bile bi previše velike. A neznam, koji vrag je ovog čovjeka uzeo, kad če promjenjati traktor samo zbog kabine. Ma orešje nije tako loša? Naša slovenska kabina pa stvarno nije nikakva. Kod mene jedan čovjek jo ima.:rolleyess:
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
ja mu stalno govorim da ce se kajati,ako ga bude prodavao ja ga uzimam 100% makar morao nesto prodati jer traktor je nov!
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Da pravo kažeš. Ovog 5211 vrijedi uzeti. Dobar traktor , i možeš ga kojeg kada dobiti među 4500-5000 eur koji je još dobar. Za takve novce nemožeš dobiti ništa drugog pametnega. A kada kupuješ serijo 45 upravo 6245 ili 7245 ovi su skupi gledajuč kakva jim je tehnika unutra. Možda tada dodati kava 2 ili 3 hiljade još i uzmeš kojeg polovnog zapadnog. No tako ja mislim. A znam, da i kod zapadnih možeš dobiti šit robo sa svime u njem na kraju i onda ga skupo popravljaš:cry:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
E to je ta original Češka kabina, a ovu sto ima clan Johny to je neka Bosanska mada ni ona nije loša.

http://www.mojalbum.com/reider/svasta/foto/19444672
Evo jedna slika od zadaj, koju sam pronašao. Ova kabina je največa. Ej da bi bila isto takva, samo na svakoj strani 5 cm manja i 5 cm nižja. Previše je zatvorena zadaj. Orešje ima večje prozore do blatobrana. Ima jo MSTREK na slovenkem forumu na 5211. Idi tamo i pogledaj.
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
imam jedno pitanje kolko trosi otprilike zetor 5211 imam jednog na ponudi nema ni 2000 rs ima jos orginal gume prednje i straznje traktor je ko novi ali gazda trenutni zali se da mu traktor trosi 10 litara na 1 sat rada sta bi ga moglo zezat jer sam zainteresiran a novci nisu veliki
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
imam jedno pitanje kolko trosi otprilike zetor 5211 imam jednog na ponudi nema ni 2000 rs ima jos orginal gume prednje i straznje traktor je ko novi ali gazda trenutni zali se da mu traktor trosi 10 litara na 1 sat rada sta bi ga moglo zezat jer sam zainteresiran a novci nisu veliki
Mislim da je to nemoguče. I sama Ac pumpa bi imala posla da taj dio odradi za 1 sat
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
imam jedno pitanje kolko trosi otprilike zetor 5211 imam jednog na ponudi nema ni 2000 rs ima jos orginal gume prednje i straznje traktor je ko novi ali gazda trenutni zali se da mu traktor trosi 10 litara na 1 sat rada sta bi ga moglo zezat jer sam zainteresiran a novci nisu veliki

Svi pričaju drugače.Jedan tako jedan ovako. Ako pitaš mene orao sam sa 5245 i u 4 sata popio mi je na instrunentu gledano Pol tanka a imam 50 ili 55 Litra tank. Inače sa plugom 2x12 "VKlirens u težkoj zemlji. Tako da vjerojatno nikada neče popiti preko 7 litara. ni govora. Ako koji želi tvorniče podatke, možem pronači i to.Negdje imam u računaru ovo.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
imam jedno pitanje kolko trosi otprilike zetor 5211 imam jednog na ponudi nema ni 2000 rs ima jos orginal gume prednje i straznje traktor je ko novi ali gazda trenutni zali se da mu traktor trosi 10 litara na 1 sat rada sta bi ga moglo zezat jer sam zainteresiran a novci nisu veliki

ovisi šta radiš, nije isto ak si sat vremena u transportu, ili bereš kuruzu ili oreš. nije to auto da imaš gradsku i otvorenu vožnju pa podjeliš prosjek :-D
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
stariji covijek radi s njim jedino kosnja i ako si sta doveze s prikolicom ostalo mu susjedi naprave jer veli da mu previse trosi za te poslove a ja imam ga mogucnost kupit jako povoljno jel bi mu mogla bosch pumpa bit tolko rastelana pa tolko pije
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Ne može taj traktor toliko trošiti, čovjek se vjerovatno negdje zeznuo u mjerenju.
Ako traktor nije skup, slobodno ga kupi, preštelaj pumpu i dizne i ima da radi ko sat i troši ko upaljač.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Hvala decki na odgovorima budem jos otiso kod vlasnika pogedat traktor malo isprobat i vidit sta cemo dogovorit
 

Najnoviji postovi

Na vrh