• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5211

  • Temu pokrenuo klima
  • Datum prvog posta

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Mislim da taj traktor sigurno ima dovoljno snage za sve ove poslove što si naveo.
Jel imaš tog Zetora ili ga tek namjeravaš uzeti?
 

mvidnjevi

Član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
36
I ja mislim da ima. Nemam. Ima traktor sa 70ks. Pa sad malo gledamo za još en traktor sad IMT 539 bi bil odličan za sadit,špricat,gipsat,izkapat krompir al un nemore vuč takog mulčara ili vitle.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
I ja mislim da ima. Nemam. Ima traktor sa 70ks. Pa sad malo gledamo za još en traktor sad IMT 539 bi bil odličan za sadit,špricat,gipsat,izkapat krompir al un nemore vuč takog mulčara ili vitle.

Bude ti dosta jak i 5211 i za vitlo i malčer ja imam 542 i malčiram s malčerom radnog zahvata 180cm tak da moze onda 52!!!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ima on dosta snage za malčer a za vitlo je odličan, inače Zetor je zbog pogona kardana preko mjenjača kao stvoren za rad sa vitlom! Tako da sa tim 5211 sigurno nećeš pogrešiti. :supz:
 

mvidnjevi

Član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
36
Moral bi nači jednog med IMT 539 i Zetorom 5211 jel za manje poslove baš mislim da bi bilo isto kod sa tim ki ga imamo doma. Koliko je širok zetor(tako standardno raširit da gume malo izvan blatnika gledaju)? I koliko široke gume može imat(isto neke standardne)?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Moral bi nači jednog med IMT 539 i Zetorom 5211 jel za manje poslove baš mislim da bi bilo isto kod sa tim ki ga imamo doma. Koliko je širok zetor(tako standardno raširit da gume malo izvan blatnika gledaju)? I koliko široke gume može imat(isto neke standardne)?

Kolika je ukupna širina Zetora 5211 neznam, to će ti reći neko od članova koji ga imaju. A gume mislim da mogu ići od 12' - 14'.
Jel tebi treba uži ili širi traktor? :scratch možeš na svakom okretanjem feluga mijenjati širinu zadnjeg traga točkova. Može biti širi ali i uži nego što je neka standardna širina. Kod Zetora problem jedino mogu praviti blatobrani i kabina koji su dosta široki.
 

mvidnjevi

Član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
36
A na sve zadnje možda i bolje uzet IMT za sve manje poslove a veče delam sa tim kojega imam.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Kolika je ukupna širina Zetora 5211 neznam, to će ti reći neko od članova koji ga imaju. A gume mislim da mogu ići od 12' - 14'.
Jel tebi treba uži ili širi traktor? :scratch možeš na svakom okretanjem feluga mijenjati širinu zadnjeg traga točkova. Može biti širi ali i uži nego što je neka standardna širina. Kod Zetora problem jedino mogu praviti blatobrani i kabina koji su dosta široki.

Zetor 52 širok je original 180 cm! kad ga proširiš na prvi veču mjero ima 188.
Zvezdi ostaju na osovini i samo kotače povučeš van.Razširen je tada na svakoj strani 4 cm;).Ako želiš iti proširiti još še za jedan stupanj tada trebaš okrenuti zvijezde na osovini.Izgleda loše a širok je tada 195 cm.Tako imam ja i imao sam sve 3 mjere naštelane koje sam kazao.

Za šumu bio bi dobar Zetor bez kabine,samo sa lokom,a tih je malo. A kabine tako jednostavno sa zetora ne mogu skiniti,jer nekve so sve u jednom kosu sa podom traktorja-u primjer original Češka.
Mislim da se može skinuti kabina Orašje.Onoj ostaje tlo.
 

toma

Novi član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
18
pomoć oko kupnje zetora 5211

pozdrav
Molio bih vas za pomoć. Već neko vrijeme kupujem traktor i odlučio sam se za zetor. Posebno mi je za oko zapeo model 5211. Nedavno sam išao pogledati jedan 5211, ali kako nemam iskustva sa zetor traktorima iskreno ne znam na što bih trebao pripaziti pri kupnji pa sam vas odlučio pitati za savjet.
Ovako, traktor je 93 god, sa svom opremom (servo volan, prednji amotizeri, grijana i tapicirana kabina...). Prodaje ga čovjek koji se inače bavi prodajom traktora. Traktor ima 1800 radnih sati i orginalnom je stanju. Jedino što sam primjetio kao nedostatak su jako istrošene stražnje gume što mi je neobično s obzirom na ukupno stanje traktora i broj rs.
Molim vas za vaše mišljenje općenito o kupnji tog modela, i o ovome što sam naveo. Možda netko od vas i zna o kojem se traktoru radi. Unaprijed hvala.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
imao frend takav traktor, prodao ga nekud u samobor...
naslijedio ga od nekog, 2 godine služio mu je za transport drva iz šume i onda ga prodao jer nije imao prednji pogon i bio mu slab...
U te 2 god je koro poderao gume, imao je stvarnih 1300h i nitko mu nije vjerovao da su ti sati.....
prodao ga jedva nekud u samobor...
 

toma

Novi član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
18
kako možemo znati o kojem se radi stavi link na oglas,koliko trazi za njega ili slike kakve

http://www.njuskalo.hr/traktori/zetor-5211-oglas-6947799

ako je to taj meni se osobno sviđa pregledaj malo kad dođeš do njega ako je ok kupuj, i nije skup naspram drugih

da radi se o tom traktoru, bio sam već tamo i pogledao sam ga ali nekako se ne mogu odlućiti da ili ne, kao što sam napisao nemam iskustva sa zetorima i ne znam kako prepoznati neki eventualni kvar ili da nešto nije u redu
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
da radi se o tom traktoru, bio sam već tamo i pogledao sam ga ali nekako se ne mogu odlućiti da ili ne, kao što sam napisao nemam iskustva sa zetorima i ne znam kako prepoznati neki eventualni kvar ili da nešto nije u redu

Pa vidis kako pali mora palit kao puska,Zagrij ga malo provjeri hidraulik dali drhti ili poskakuje po mogucnosti zakvacite neki tezi prikljucak pa se prevezi morale bi ruke cupkati ako nesto nije uredu,provjeri kocnice,ukljucenje kardana da li krci ,speru da li radi da li je farban pregledaj...


Iskreno receno ako te ne smeta godina nije n i ovaj los!http://www.njuskalo.hr/traktori/zetor-7011-oglas-6873970
 
Posljednje uređivanje:

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
da radi se o tom traktoru, bio sam već tamo i pogledao sam ga ali nekako se ne mogu odlućiti da ili ne, kao što sam napisao nemam iskustva sa zetorima i ne znam kako prepoznati neki eventualni kvar ili da nešto nije u redu

ima taj traktor dosta snage za svoju težinu , ovaj je 93 godina znači jači model sa 51 ks, sve ovisi o tebi sa kakvim se poslom baviš i dal imaš potrebu za jačim traktorom, , ja sam vozio stariji model 5245 sa 47 ks solidno je išao pod teretom... ja imam 4911 jako dobar traktor i mala potrošnja...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ima taj traktor dosta snage za svoju težinu , ovaj je 93 godina znači jači model sa 51 ks, sve ovisi o tebi sa kakvim se poslom baviš i dal imaš potrebu za jačim traktorom, , ja sam vozio stariji model 5245 sa 47 ks solidno je išao pod teretom... ja imam 4911 jako dobar traktor i mala potrošnja...

5211 ima sigurno preko 25oo tone a 4911 ima 22oo ali 4 cilindara nikad nece biti kao 3 a dimenzijski nije 62 puno veca od 52
 

toma

Novi član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
18
ima taj traktor dosta snage za svoju težinu , ovaj je 93 godina znači jači model sa 51 ks, sve ovisi o tebi sa kakvim se poslom baviš i dal imaš potrebu za jačim traktorom, , ja sam vozio stariji model 5245 sa 47 ks solidno je išao pod teretom... ja imam 4911 jako dobar traktor i mala potrošnja...


traktor se stvarno neće naraditi,za obradu imam 2 rali zemlje,dopeljat godišnje 20 metara drva,nešto sitno transporta,i eventualno dva puta godišnje s malim malćerom poćistit par kvadrata.Ukupno traktor bi radio ccc 50 sati godišnje!To je do sada sve radio imt 540,tako da mu neće to bit izazov!!
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
traktor se stvarno neće naraditi,za obradu imam 2 rali zemlje,dopeljat godišnje 20 metara drva,nešto sitno transporta,i eventualno dva puta godišnje s malim malćerom poćistit par kvadrata.Ukupno traktor bi radio ccc 50 sati godišnje!To je do sada sve radio imt 540,tako da mu neće to bit izazov!!


ako si do sad delal s IMT 540, onda če 5211 s lahkočom to odradit. Onda ti je možda bolje uzed 3 cilindraša nego 4. Zetor 5211 za tvoje potrebe super izbor.
 

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
traktor se stvarno neće naraditi,za obradu imam 2 rali zemlje,dopeljat godišnje 20 metara drva,nešto sitno transporta,i eventualno dva puta godišnje s malim malćerom poćistit par kvadrata.Ukupno traktor bi radio ccc 50 sati godišnje!To je do sada sve radio imt 540,tako da mu neće to bit izazov!!

Kad kažeš da si sve radio sa 540 onda i ova makina 5211 zadovoljava tvoje potrebe imat ćeš udobnu i grijanu kabinu za transport i ne trebaju ti veći priključci za njega sve ti odgovara .... odluka je tvoja... kad govoriš o radnim satima , gledao sam kod čovijeka u Tušiloviću zetora 3320 bez kabine 97 godište sa samo 750 radni sati nemoš vijerovat nigdje ograbotine izgleda kao da je jučer stigao iz češke , nije za prodaju on mu prvi vlasnik.... unikat primjerak
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
pa ja imam 3340 95.god sa 1200sati ,sve je tvornički na njemu, ja preporučam kupnju 5211, jer ako je sve do sad radio s imt 540, Zetor je rođen za to, još je troklipac pa neće puno trošit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh