• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor 5718

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
4511 i 5511 su imali 18" prednje kotače, tak da su i ti vjerojatno originalni.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Koljevka je dobra, bumo videli kad ga rasturimo kaj cemo dalje. Al mislim da hubzin u krizevcima ima nove mostove
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za Usranog ima a možda isti paše na Zetora moj je mijenjal biši vlasnik ako te zanima mogu izmijeriti jel paše na zetora,
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Imam i ja velikog ursusa c360 ali mislim da ne pase, onaj dio kam ide sredisnji klin na ursusu je kraci
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Dali ima gdje za kupiti komplet elektricna instalacija za 5718?

Da napisem malo kako ide slaganje. Prednji most je bio u kaosu, sredisnji smo kupili drugi, rabljeni, stari je bio razbijen potpuno, nesto nadovarivano na onaj dio gdje ide klin, fus malo zesci odraden na popravku, pikse stavljene nekakve divlje i poderane skroz tak da se uspjela cak osovina amortizera poderati, nabe jedna ovakva druga onakva, lezajevi u banani, na jedan rukavac zavarena matica za pritezanje lezaja... Sad smo to sve sastavili i bit ce ok uz redovito podmazivanje. Ima posla oko njega, gdje god pipnes nista nije kako bi trebalo biti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Za manje zetore ima,za ovog pitaj po dućanima...ak je turska ko za imt-a i torpeda onda jepo meni bačen novac..
Gdje je kupljen taj traktor ak nije tajna?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Mislim da sam zval i ja za taj traktor al nisam mogel iti gledat a drugi put kad sam zval bil je prodan..navodno je bil u dobrom stanju i prodaval sa kaj čovek otišel nekam van...
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Da, covek je otisel van. A to da je bil u dobrom stanju bas i nije.. Bez akumulatora, instalacija ne valja, lampe nema, maska prednja posvasana polamana poluge zadnje pigane, varene i tak, puno gluposti na njemu.. Al kad se slozi kak spada bide dobar. Motor je valjda dobar, upalio je dobro kad smo ga gledali, i poslije doma, al sam trebal komplet anlaser reparirati i mjenjati zubcanik zamasnjaka jer je nekoliko zubi bilo potrgano, sad mi je jos ostala instalacija i limarija za popraviti pa cemo vidjeti kad bum malo delal s njim kak se bude motor pokazal
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Bok ljudi. Dali tko zna dali za zamijeniti one gumice iza gdje se nalazi feder za fino podesavanje, gdje se kopca sredisnja poluga treba skidati onaj poklopac ispod sica ili se daju promijeniti bez da se skida? Ne mislim na gumice na podiznim polugama nego ono iza poluga!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Misliš na O- ringe na torzionoj osovini.
Da bi njih zamjenil i da bi dobro napravil treba skidati poklopac. Tri se daju iskopati ali četvrti ne. Od ta tri dva vanjska bez brige ali unutanji je malo igra.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Jel se moze kad se raskopa tamo oko fine hidraulike sto zeznuti, oni federi i to?
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Evo malo zetora, sreden skoro do kraja, jos stakla staviti na kabinu, novi auspuh i naljepnice! Puno posla truda i ulaganja, al sad je zver!
 

Prilozi

  • DSC_0708.jpg
    DSC_0708.jpg
    54 KB · Pregleda: 163
  • DSC_0701.jpg
    DSC_0701.jpg
    54.1 KB · Pregleda: 144
  • DSC_0697.jpg
    DSC_0697.jpg
    44 KB · Pregleda: 137
  • DSC_0693.jpg
    DSC_0693.jpg
    71.7 KB · Pregleda: 137

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Jos koja slika od prije, da se vidi razlika
 

Prilozi

  • DSC_0617.jpg
    DSC_0617.jpg
    48.5 KB · Pregleda: 136
  • DSC_0574.jpg
    DSC_0574.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 133
  • DSC_0536.jpg
    DSC_0536.jpg
    29.7 KB · Pregleda: 127
  • DSC_0541.jpg
    DSC_0541.jpg
    28.9 KB · Pregleda: 124

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Decki ako netko zna dali zetor sa vanjskim izvodom za hidrauliku moze raditi sa dvoradnim klipom i kako to funkcionira? Zanima me konkretno za rad s malcerom sa hidraulicnim pomakom sa dva crijeva ili rad sa malcerom na ruci sa 4 crijeva, znaci s jednim dvoradnim cilindrom i dva dvoradna cilindra?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Teško da može imaš tri izvoda i to jedan je samo povrat ulja u getribu mislim da je oznaka O , oznake 1 i 2 prema položaju ručice najgornji položaj oznaka 1 ima tlak oznaka 2 protok . Položaj niže oba zatvoreno . Položaj niže oba otvoreno . Najniži položaj oznaka 1 protok oznaka 2 tlak .
 

dado0803

Član
Tu od
14 Pro 2013
Poruka
33
Bok ljudi. Ako netko zna.....s kojeg novijeg Zetora paše hauba (ona sa farovima u maski) na Zetora 5718? Hvala
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Ljudi pomagajte. Na zetoru mi je na 4. cilindru na auspuh pocelo pustat ulje pa sam odlucio skinuti sve glave i odnesti ih na reparaturu, decki su zamijenili vodilice ventila, poslajfali ventile i siceve i poravnali glave. Slozili smo sve nazad, glave stegnuli na 18 kg, usisne ventile nastelali na 0.25 a ispusne na 0.3. Traktor je prije remonta do 0 stupnjeva palio bez coka, okrenuo 2,3 puta i upalio. Sad kad smo slozili bez coka nece upalit, samo baca bjeli, svjetlo plavi dim, kad mu stisnem cok upali odma ali radi nemirno kao da ne rade svi klipovi pa se kroz par sekundi smiri i radi lijepo. Kad ga upalim sa cokom i odmah ga ugasim i probam upaliti bez coka, i onda upali odmah. Kaj bi bil problem ako netko zna neka da savjet. Hvala
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Moj savjet ti je da ga pališ na način na koji lakše upali i da ne tražiš uzroke (u načinu u kojemu neće upaliti). I kako si spomenuo da radi mirno, pa ako radi mirno onda ga i pusti da tako radi i da se malo razradi, pusti ga da prodiše.
 

Najnoviji postovi

Na vrh