• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211 - temperatura?

tigra10

Novi član
Tu od
7 Srp 2012
Poruka
12
Dakle imam zeotra 6211 iz 93,i do ove godine bilo je odlicno i od ove godine kada sam ispustio vodu iz kilera(po zimi) vise nece hladiti sistem,da pojasnim: dakle on tjera vodu po gornjem dijelu,ali crijevo ispod kilera ne tjera vodu(di je pipa) i traktor se brzo zagrije i ne hladi,probali smo drugi termostat isti problem,jedino nismo vodenu pumpu,šta vi mislite?
Dakle ne tjera vodu po cijelom sustavu,hvala :)
 
D

darkec

Guest
Možda je ostalo zraka u sistemu,A taj drugi termostat jel bil novi ili rabljeni?Možeš probati i bez termostata.
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
kiler ti se zacepil zato jer si vodu ispustil i stvoril se kamenac prek zime i poštopal kanale...ili probaj termostat najprije izvadit nek radi bez njega..ako se isto zgrije klier 100 posto..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Dakle imam zeotra 6211 iz 93,i do ove godine bilo je odlicno i od ove godine kada sam ispustio vodu iz kilera(po zimi) vise nece hladiti sistem,da pojasnim: dakle on tjera vodu po gornjem dijelu,ali crijevo ispod kilera ne tjera vodu(di je pipa) i traktor se brzo zagrije i ne hladi,probali smo drugi termostat isti problem,jedino nismo vodenu pumpu,šta vi mislite?
Dakle ne tjera vodu po cijelom sustavu,hvala :)
Možda ti je usljed sušenja bloka iznutra, otpal kamenac sa stjenki pa kaj poštopal u sistemu :icon_scratch:

Jeste termostat prije ugradnje probali?
On ima termostat u grani vode i ono zadebljano crijevo vode sa hladnjaka na granu vode ili ima termostat u aluminijskom kučištu na crijevima?
 

tigra10

Novi član
Tu od
7 Srp 2012
Poruka
12
dakle hvala na odgovorima,et da vam velim kaj smo sve probali

1.oba termostata smo probali u vodi i nromalno rade,mislim otvaraju(1 stari termostat drugi novi kupljen)
2.kiler smo skinuli i očistili s mravljom kiselinom i da bilo je kamenca i sranja i sve smo ocistili i opet stavili al isto
3.probali smo bez termostata i onda tjera vodu po cijelom sistemu al je rekel ovaj lik iz kiršproma da to nije dobro za zadnju glavu
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Dobro ti je rekel.
Još blok isperite mravljom kiselinom pa probajte onda.

I natočite mu jadniku antifriz ako bu sve dobro.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
probali smo bez termostata i onda tjera vodu po cijelom sistemu al je rekel ovaj lik iz kiršproma da to nije dobro za zadnju glavu


Zašto nije dobro za zadnju glavu?
Ja inače ne radim bez termostata ali ovdje ga dosta ljudi vadi van. Kao bolje se hladi bez termostata. :mur:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zašto nije dobro za zadnju glavu?
Ja inače ne radim bez termostata ali ovdje ga dosta ljudi vadi van. Kao bolje se hladi bez termostata. :mur:

Bolje hladi bez termostata ali zbog bržeg protoka slabije hladi zadnju glavu znaći voda prebrzo cirkulira i kad dođe do zadnje glave ne može toliko skinut toplinu kod običnih motora i ni je problem ali kod turbaka je .:tractor:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Skini oba crjeva s pumpe i pogle ulaz i izlaz iz pumpe i posvjetli unutra i sve ti bu jasno.
I jos jedino da taj novi termostat nisi krivo okrenul kad si ga metal u kuciste.
Kad si pral kiler iznutra jesu komadi izlazili van,ili samo zmazana voda?
Nakon pranja kilera iznutra bitno je dobro ga isprat vrucom vodom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ma svega je islo van s kilera,budemo dns jos probali

Ako imas vremena mislim ak ti netreba traktor,nalij kiler s octom i ostavi kroz noc i ujutro ga dobro isperi,i bilo bi ga dobro oprat s minivosem izvana,polegni ga na dvije dascice na beton tak da ti prednja strana bude prema dole i deri s minivosem pod 90stupnjeva poredu do god izlazi crno peri deri. E onda je kiler cist,tad provjeri termostat i pogle ulaz izlaz pumpe i ak je sve to ok antifriz unutra.
Nikad vodu ak moras dolijat malo doljevaj destiliranu vodu!
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
probaj ga samo ozračit meni je tako bilo pred zimu kad sam stavljao antifriz,pustim vodu natočim antifriz pustim da proradi dotočim i po gasu nekih tri kilometra e onda je prokuhal i nije htio cirkulirat dokle nisam ozračil
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
ma svega je islo van s kilera,budemo dns jos probali

Prilikom sipanja tecnosti zna se napraviti zracni cep ispred termostata,a on bez tecnosti nemoze otvoriti.Zato kad sipas tecnost(voda ili antifriz) trebas otpustiti selnu oznacenu na slici i ispod crijeva provuci neki tanji sraufciger.Kad tecnost potece ispod crijeva tad mozes zavrnuti selnu.Samim tim si ga ozracio.


Uploaded with ImageShack.us
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Bolje hladi bez termostata ali zbog bržeg protoka slabije hladi zadnju glavu znaći voda prebrzo cirkulira i kad dođe do zadnje glave ne može toliko skinut toplinu kod običnih motora i ni je problem ali kod turbaka je .:tractor:

:icon_scratch:
 

tigra10

Novi član
Tu od
7 Srp 2012
Poruka
12
Re: 6211 temperatura?

na kraju smo termostatu dali rupu,nego ljudi znam da bi trebal staviti na temu prodaja,al ak netko treba 4 klipa,3 ko nova,jedan ima sastrane 3 crtice,prodajem za zetora 6211,dakle 3 su ko nova,trebaju mi novci a ovo stoji doma,moze sve na pm(slike i to)
hvala :)
 

tigra10

Novi član
Tu od
7 Srp 2012
Poruka
12
Re: 6211 temperatura?

imam jedno pitanje,dal postoji neka tekucina za oprati kiler,a da ne šteti motoru(mozda soda bikarbona ili) da se ne skida kiler
hvala
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Re: 6211 temperatura?

Isto to i mene zanima. Počelo je predstavljati problem...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: 6211 temperatura?

Za dobro hladenje skinut kiler dole i dobro ga oprat minivosem izvana,a iznutra stavit mravlju kiselinu ili ocat da otstoji i dobro isprat,i uvijek antifriz unutra i nikad nebu problema.
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
Re: 6211 temperatura?

da se nadovežem, kakvih sve bisera ima, moj znalac je došao na ideju kiler pun kamenca radi lijevanja vode u sistem, isprati na način da je u njega nalio solnu kiselinu. i rješio je na taj način, al ne kamenac neg kiler. propišo je na sto mjesta :biggrin:


Ja imam 5211, mjenjana je vodena pumpa, termostat, crijevo s dna kilera na pumpu i gore ona crijeva oko aluminijskog kučišta termostata, nalit antifriz, i isto tako kao (izvinjavam se, nisam upamtio ime) što je jedan kolega naveo i prikazao slikom, moro sam popustit šelnu na crijevu dolaza s motora na aluminijsko kučište termostata, i tek onda proradilo kak spada.

a pri rastavljanju, kiler izvana opran minivašom (iz njega je minivaš tjero van doslovno đubre, a unutra sam nalio octa, ali kipućeg (ugrijanog u loncu na peči), te je tad išlo van iz kilera kao pijesak zajedno s octom, i ispran vodom vrućom, dok god nije prestalo ić trunčice kamenca.
otad oranje, 3, 2000okretaja gas, ne mrda preko 70 temperatura.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: 6211 temperatura?

Dakle imam zeotra 6211 iz 93,i do ove godine bilo je odlicno i od ove godine kada sam ispustio vodu iz kilera(po zimi) vise nece hladiti sistem,da pojasnim: dakle on tjera vodu po gornjem dijelu,ali crijevo ispod kilera ne tjera vodu(di je pipa) i traktor se brzo zagrije i ne hladi,probali smo drugi termostat isti problem,jedino nismo vodenu pumpu,šta vi mislite?
Dakle ne tjera vodu po cijelom sustavu,hvala :)
lisnik je dao prvu pomoč
a drugi put kad je termostat vani probuši rupicu fi 3 mm na vanjskom obodu termostata .
Samo pazi da nije na djelu na kojem brtvi da brtva ne pokrije rupicu .
Okreni ga tako da je rupica najviša točka
 

Najnoviji postovi

Na vrh