• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Moj troši od 3 do 5 litara po satu pod beračom al sve to zavisi od vozača kako voli stisnuti gas.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
imam u planu uzimat zetora 6211 i jednorednog sipa,imam nešto svojih kukuruza za obrati a sve ostalo bi bila usluga..neke novce trebam riješit pa zato pitam, kod nas je sve ravno kao dlan
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Ljudi dragi, nemojte ulagat previse u berace jer ak bu prognoza kak je do sad bila onda bumo brali vise na ruke nego kombajem!!!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
litra nafte ovamo ili onamo. Neki lazu,neki neznaju dobro izmjerit,neki neznaju radit... Nije svaka zemlja ista,ni svaki sofer,ni kombajn,ni traktor. Ja ne volim te rasprave o potrosnji jer ako par litara goriva presuđuje o isplativosti nekog posla,onda tu nekaj drugo ne stima.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Upravo tako kolega! Ja ne mjerim potrošnju, već govorim otprilike i nije isto brati u ravni i u brdu.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
nije bitna litra dvije,mene isključivo zanima nekakva računica. .kažem radit će usluge najviše
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Oliver 6211je ok ja imam 6011 i kada trebam kipat obavezno moram skidat kardan to mi jedino nije dobro a to je i starije izvwdba a ovi novi samo pici bez da izlazis iz taktora.Samo dok kupis traktor plus berac ali da doneke je isprava puno je to kunica za danasnja vremena
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nije tema o potrošnji ali uvjek se previše razigramo oko krivih stvari ali da neznam koliko troši traktor sa kojim radim ? Onda bolje da ga ležim doma. Mora da mi neko po skrivečki doljeva gorivo. Uhvatiču ja tog šaljivđiju !
Onda bolje 6245 i miran si. Normalno ako financije dozvoljavaju.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Ma financije bi bile negdje do 10000€ al za oboje. .znači i berač i traktor. .tak da duplak nemože nikako. Nije mi jasno zašto se kardan mora skidati kad kipaš kada sam sa 5011 kipao bez ikakvog skidanja kardana..samo ugasim kardan i kipam
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nije tema o potrošnji ali uvjek se previše razigramo oko krivih stvari ali da neznam koliko troši traktor sa kojim radim ? Onda bolje da ga ležim doma. Mora da mi neko po skrivečki doljeva gorivo. Uhvatiču ja tog šaljivđiju !
Onda bolje 6245 i miran si. Normalno ako financije dozvoljavaju.

ja nekad idem u posao sa punim rezervoarom,nekad sa 3/4, nekad sa pola ili manje. nekad ga tocim ja,nekad netko drugi. nekad se u jednom danu promijeni 3 šofera,5 prikljucaka i 20 vrsti zemlje. i sad ti izracunaj potrosnju. imam njivu od tocno 1ha,mogu ga natocit do vrha uzorati to i izvaditi racunicu po povrsini i po satima,ali na toj njivi ima zemlje u kojoj traktor umire,i u kojoj pjeva,jedan dio je mokriji,jedan suši...
ista stvar je s branjem kukuruza. negdje ima vise mase,negdje manje,negdje mokro,negdje suho... opet se moze dogoditi da dva identicna traktora u identicnom poslu potrose razlicitu kolicinu goriva...


Ma financije bi bile negdje do 10000€ al za oboje. .znači i berač i traktor. .tak da duplak nemože nikako. Nije mi jasno zašto se kardan mora skidati kad kipaš kada sam sa 5011 kipao bez ikakvog skidanja kardana..samo ugasim kardan i kipam

ne znam kao se krecu cijene beraca,al za dobar 6211 treba nekih 7-8 tisuca eura... osim ako nemas vec nesto u planu,ili si dobar pregovarac... ja sam htio kupiti 6211 prije koji mjesec,i nisam ga mogao naci ispod 5500e, s tim da je taj bio krš kaj se tice guma i limarije...
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Našao sam 6211 sa češkom kabinom grijana,servo volanom sa tvorničkim gumama od prvog vlasnika sa 2400rh za 7000€urića.traktor je tip top,tj.znam ga dugo vremena. . E sad valjda ću negdje još naći berač za 3000€ i to bi bilo to
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
onda ne oklijevaj,pogotovo ako znas da je s traktorom sve ok! i cim prije slike na forum! :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Oliver 6211je ok ja imam 6011 i kada trebam kipat obavezno moram skidat kardan to mi jedino nije dobro a to je i starije izvwdba a ovi novi samo pici bez da izlazis iz taktora.Samo dok kupis traktor plus berac ali da doneke je isprava puno je to kunica za danasnja vremena

Zašto moraš skidati kardan dok kipaš? Ja imam 6945 i ne treba skidati kardan, jednostavno ga samo isključim.
Koliko znam jedino se na Ursus-u mora skidati kardan jer ne radi hidrulika ako ne radi kardan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nemora ni na Ursusu, tu priču smo več puno puta opjevali
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Komšija ima Ursus-a i on skida kardan, zato sam mislio da mora. A drugi ima Rakovicu 60 KS i on isto mora skidati kardan ako hoće da radi hidrulik. Kaže da ne može drugačije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Dobro sam napisal. Koliko sati na dan? Ne sjećam se više, no efektivno oko 8...10 sati.
Rezervoar je 33 litre. Nikad ga nije ispraznil na dan. Uvijek ga je na kraju dana ostala bar četvrtina.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nekak jako malo trosi,kolko bi to bilo po satu,koja je kubikaza motora,jel direktno ubrizgavanje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh